انواع جراحی لاغری بدن و تناسب اندام

انواع جراحی لاغری بدن و تناسب اندام

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

انواع جراحی لاغری بدن و تناسب اندام

جراحی لاغری بدن با اصلاح نواقص احتمالی و نزدیک شدن به استایل ایده آل هر فرد، باعث افزایش اعتماد به نفس شده و حس رضایت خاطر بیشتری را ایجاد می کند. کلینیک زیبایی ایران نوین با کادری مجرب و بهره گیری از بهترین متخصصین کشور شما را تا رسیدن به اندام دلخواهتان همراهی می کند.

شایع ترین انواع جراحی لاعری بدن

جراحی زیبایی پروتز بدن یکی از متداول ترین جراحی های زیبایی در جهان است. در سال ۲۰۰۹ جراحی پروتز سینه شایع ترین جراحی زیبایی در امریکا شد و سایر جراحی های زیبایی محبوب مثل لیپوساکشن، جراحی زیبایی بینی و جراحی زیبایی کوچک کردن شکم، بعد از آن قرار گرفتند. پروتز های سینه در سایزهای مختلف وجود دارد و از لحاظ قطر و  برجستگی که ایجاد می کنند، متفاوت اند.

یک پروتز با حجم مشخص می تواند با قطر و برجستگی های مختلفی تولید شود. بنابراین هر فردی در انتخاب اندازه و فرم مناسب خود دارای انتخاب است. روش کار در پروتز باسن و سینه مشابه است و پروتزهای باسن مثل پروتزهای سینه نرم هستند با این تفاوت که در باسن معمولا پروتزها مقاوم تر هستند. پروتز های سینه در دو نوع وجود دارند: پروتزهای آب نمکی (saline) و پروتزهای سیلیکون (یاsilicon).

تزریق چربی به بدن

در جراحی زیبایی با تزریق چربی یا پیوند چربی اتولوگ (Autologous Fat Grafting)، چربی خود شخص از شکم، پهلو یا ران برداشته شده و برای فرم دهی و پرسازی قسمت های فرورفته و یا اضافه کردن حجم بدن شخص مورد استفاده قرار می گیرد. تزریق چربی می تواند در گونه ها، نواحی گیجگاهی، خط خنده، دور چشم، حاشیه فک، دست ها، سینه ها و باسن انجام شود. همچنین در سال های اخیر، استفاده از چربی برای بهبود و ترمیم عوارض ایجاد شده پس از عمل زیبایی بینی، کاربرد دارد. روش انجام تزریق در همه ی موارد یکسان و تنها تفاوت در دفعات تزریق چربی در اندام های مختلف است. در سینه و باسن با توجه به انتظارات از افزایش حجم اندام، تزریق چربی گاهی تا دو یا سه بار تکرار می شود.

جراحی زیبایی افتادگی بازو

رژیم های چاقی و لاغری مداوم، افزایش سن و حتی عوامل ژنتیکی می تواند باعث شلی و افتادگی بازو شود. بزرگی بازو در افراد جوانتر بیشتر به خاطر چاقی است اما با افزایش سن بازو به علت شلی پوست دچار افتادگی می شود. جراحی زیبایی افتادگی بازو (brachio plasty) با یک برش در ناحیه بازو انجام می شود. در این عمل جراح پوست اضافی ناحیه زیر بغل تا آرنج را برداشته و باعث صاف و کشیده شدن بازو می شود. شکل و محل برش جراح به اندازه ی پوست اضافه ی بازوی فرد بستگی دارد. در نوعی از جراحی می توان با یک برش کوچک زیر بغل جراحی را انجام داد.

جراحی سینه

افتادگی سینه (Ptosis) در زنان معمولا در اثر افزایش سن، کاهش وزن بیش از حد، بارداری، بزرگی سینه ها و مصرف سیگار اتفاق می افتد. جراحی زیبایی اصلاح افتادگی سینه (mastopexy) یکی از شایع ترین علل مراجعه ی زنان به کلینیک های جراحی زیبایی است. افتادگی سینه می تواند در سینه های با اندازه ی کوچک یا بزرگ و یا اندازه ی مناسب سینه وجود داشته باشد. در بعضی موارد لیفت سینه به تنهایی باعث بالا کشیده شدن سینه نمی شود و لازم است که برای حجیم کردن سینه از پروتز استفاده شود.

جراحی لاغری بدن و کوچک کردن سینه زنان

اندازه سینه در زنان متاثر از ژنتیک، وزن، اسکلت بدن و هورمون ها است. سطح هورمون استروژن در اندازه ی سینه ها موثر است و بزرگی سینه می تواند در دوره ی نوجوانی و یا بعد از یائسگی اتفاق بیفتد. در بعضی از زنان ممکن است عدم تقارن در اندازه و یا شکل سینه ها وجود داشته باشد. جراحی زیبایی کوچک کردن سینه (mammoplasty) در همه ی سنین قابل انجام است، اما در دختران نوجوان بعد از رشد کامل سینه ها و در زنانی که قصد بارداری دارند، بعد از تولد فرزند انجام می شود. در جراحی زیبایی کوچک کردن سینه از سه نوع برش استفاده می شود: برش دور آرئول، برش راکت شکل یا عمودی، برش لنگر شکل یا T معکوس.

ژنیکوماستی مردان

ژنیکوماستی شامل بزرگ شدن بیش از حد سینه در مردان در اثر رشد بافت غده ی سینه است. بزرگی سینه در مردان  عارضه ای است که می تواند باعث ایجاد مشکلات روحی شده و اعتماد به نفس فرد را کاهش دهد. ژنیکوماستی غالبا به علت کاهش هورمون تستوسترون نسبت به استروژن ایجاد می شود. جراحی زیبایی اصلاح بزرگی سینه در مردان در مواردی که بافت سینه بزرگ بوده و یا پوست این قسمت شل باشد استفاده می‌شود. اندازه و محل برش با توجه به شرایط  بدنی فرد و نتایج مورد انتظار او متفاوت است. در روش پولترو، که یک روش کم تهاجم محسوب می شود، یک برش بسیار کوچک ۵ میلی متری در لبه حلقه دور سینه ایجاد می شود. سپس بافت اضافی سینه برداشته شده و پوست بخیه می شود.

منب: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X