روش های جراحی پلاستیک بدن

روش های جراحی پلاستیک بدن

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

روش های جراحی پلاستیک بدن

عمل جراحی پلاستیک بدن شاخه ای از پزشکی است که برای بازسازی و اصلاح عیب ها در بدن استفاده می شود. این عمل فرم ناقص و یا ناهنجاری های بدن که ممکن است توسط آسیب دیدگی و یا بیماری پدید آمده باشند و یا از بدو تولد انسان همراهش بوده باشد را ترمیم و اصلاح می کند. این عمل تنها برای ایجاد یک ظاهر نرمال برای افراد انجام نمی شود، بلکه جراحی پلاستیک بدن گاهی به منظور بهبود ظاهر بدن و افزایش اعتماد به نفس در افراد انجام می گیرد.

منشا اسم جراحی پلاستیک ( زیبایی )

خیلی از انسان ها به اشتباه بر این باورند که عمل جراحی پلاستیک به این دلیل نام گذاری شده است که در آن از پلاستیک و یا دیگر ساخته های دست بشر استفاده می شود. در حقیقت منشا این نام از کلمه ی یونانیِ " plastikos" به معنی " اندام " و "قالب" است. اولین بار جراحی آلمانی به نام " کارول فردیناند وُن گریف "از اولین پیشگامان جراحی پلاستیک (۱۷۸۷ – ۱۸۴۰ ) از آن استفاده کرده  وآن را انتشار داد. ون گریف عمل جراحی پلاستیک شکاف کام ( بیماری مادرزادی روی سقف دهان )  و عمل چشم را انجام داد و توانست اولین عمل رضایت بخش زیبایی بینی به نام رینوپلاستی را گسترش دهد که در ۱۸۱۸ کتابِ رینو پلاستیک خود شرح داده است. (Rhinoplastik ) هرچند ون گریف به هیچ وجه اولین نفر ویا کسی که زودتر چنین عملی را انجام داده باشد نبود. در اصل، خیلی ها بر این باور اند که عمل جراحی پلاستیک بدن ، یک عمل بسیار قدیمی است. برخی می گویند اولین عمل های جراحی از هر نوع توسط پُرووی ها انجام شده و بر می گردد به تاریخ ۱۰۰۰۰سال قبل از میلاد مسیح، کسانی که  craniotomies یا جراحی بر روی جمجمه را با سوزاندن حفره ها در سر به انجام رساندند. بسیاری از جمجمه های بهبود یافته این بیماران پیدا شده است که نشان می دهد آن ها از عمل جان سالم به در بردند.

جراحی باستانی زیبایی

جراحی زیبایی و ترمیمی قدمت کمتری دارد، هرچند مدارکی وجود دارد که می گوید جراحان هند باستان از پیوند پوست حدود ۳۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برای ترمیم بینی و گوش کسانی که در جنگ صدمه می دیدند و یا در اشکال خاصی از مجازات از دست می دادند استفاده می کردند. پزشک رومی، آلوس کورنلیوس سلسوس، کسی که در دوره ی مذهب تیبریوس زندگی می کرد، درباره عمل زیبایی صورت در کتاب خود " de re medicina  " اشاره کرده است. همچنین در دوره سلسله چین، جراحان چینی موفق به انجام عمل جراحی شکاف لب شدند.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X