روش های جراحی بینی باز و بسته

روش های جراحی بینی باز و بسته

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

روش های جراحی بینی باز و بسته

گزینش بهترین و مناسب ترین روش جراحی زیبایی بینی از بین روش های جراحی زیبایی موجود که جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته یکی از مهمترین تصمیماتی است که یک پزشک جراح باید بگیرد.

روش های مختلفی برای جراحی زیبایی بینی وجود دارد کها ز بین آنها روش جراحی زیبایی بینی باز و روش جراحی زیبایی بینی بسته از همه امکان پذیر تر است. در روش باز، پوست بینی موقتاً کنار زده می شود و دسترسی به اسکلت بینی مقدور می شود. به طور کلی تغییرات اسکلت بینی اثر مستقیمی بر تغییرات لبه بیرونی بینی می گذارد و در نتیجه در این روش جراحی آسان تر و دستیابی به نتیجه مطلوب نهایی تسهیل شده است.

روش های جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی به روش بسته:

تمامی برش ها در جراحی به روش بسته داخل بینی اتفاق می افتد. در این روش هیچ قسمتی از برش های موازی داخل بینی از خارج بینی مشاهده نمی شوند و بیمار دچار هیچگونه زخم خارجی نمی شود. در این روش برش های ایجاد شده در سوراخ چپ و سوراخ راست به هم اتصالی ندارند و تمام عملیات جراحی از طریق یک کانال باریک با دید محدود ایجاد می شود ه در نتیجه تغییر مکان پوست بینی مشکل می باشد. در روش جراحی بسته اعوجاج غضروف نیز گزیر ناپذیز است. دسترسی کمتر روش بسته نسبت به باز آن را با محدودیت های فنی مواجه نموده است.

روش جراحی بینی باز:

برخلاف جراحی زیبایی بینی به روش بسته ، جراحی زیبایی بینی به روش باز از یک برش کوچک استفاده می کند که برش های سمت راست و چپ سوراخ بینی را به هم متصل می کند . در عوض بجای این ۴-۵ میلی متری که قابل مشاهده است پوست بینی به راحتی می تواند به سمت بالا تا شود (مانند بالا بردن کاپوت ماشین ) و دید آزادانه ای از قسمت پایین اسکلت بینی بدست می آید . علاوه بر دید مستقیم بر همه ی قسمت های چارچوب بینی، اعوجاج غضروف های بینی به حداقل می رسد و همه ی اجزا می توانند در جهت طبیعی و دست نخورده ی خود ارزیابی شوند.

جراحی باز بیشتر برای تغییرات کلی و اساسی در بینی افراد انجام می شود و مشکلاتی از قبیل تاب بینی، بدفرمی های پس از جراحی و مشکلاتی که پس از جراحی بینی برای لب های ترک خورده پیش آمده رفع می گردد. پزشکان ماهر، بیماران با آناتومی بینی ساده را می توانند از طریق روش بسته عمل کنند. اما اغلب پزشکان روش باز را برای بیمارانی که بینی با ساختار پیچیده دارند پیشنهاد می کنند. به طور کلی خیلی از روش های جدید جراحی زیبایی بینی با تأثیرگذاری بالا تنها از طریق روش باز امکان پذیر است.

مزایای روش جراحی بینی باز

دسترسی آسان تر جراحی بینی باز باعت شده است تا در این روش پزشک دسترسی بیشتری داشته باشد و در جراحی های زیبایی ترمیمی بینی که کل عملیات جراحی، حتی فراتر از یک عمل با روش باز است، از روش باز استفاده نماید. در این روش پزشک جراح محیط بیشتری را برای اصلاح جای زخم و ... دارد. همچنین در این روش ترمیم به صورت مؤثرتر انجام خواهد پذیرفت.

معایب روش جراحی بینی بسته

برش ایجاد شده در عرض کلوملا مانند سدی در نوک بینی عمل کرده و جریان خون را در پوست نوک بینی با مشکل مواجه می کند. به همین دلیل ورم بینی دیرتر خوب شده و دوره بیشتری را بابت دستیابی به نتیجه مطلوب نهایی طی می کند.

در این روش بخیه های زده شده روی برش خارجی پوست بعد از عمل باز می شوند و در نتیجه جای عمل تا مدتی قرمز خواهد بود. بیمار می تواند این قرمزی را توسط مواد آرایشی بپوشاند و منعی برای استفاده از مواد آرایشی ندارد.

در این روش به دلیل اینکه یک برش مستتر مد نظر پزشک است، وی برش را به صورت زیگزاگ می زند.

منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X