در چه نقاطی از بدن ممنوعیت تزریق بوتاکس وجود دارد

در چه نقاطی از بدن ممنوعیت تزریق بوتاکس وجود دارد

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

در چه نقاطی از بدن ممنوعیت تزریق بوتاکس وجود دارد

بوتاکس یک ماده ی تجاری - زیبایی است که از آن جهت درمان های پزشکی و انجام انواع عمل زیبایی غیرتهاجمی استفاده می شود . مناسب ترین ناحیه ی تزریق بوتاکس ، پیشانی است که به کمک آن می توان خطوط افقی و خطوط اخم بین دو ابرو را به طور موثری از بین برد و ممنوعیت تزریق بوتاکس برای این ناحیه وجود ندارد.

این ماده که از سمی قوی بنام بوتولینیوم حاصل می شود جهت فلج نمودن عضلات فعال و پر کردن خطوط و چین و چروک های صورت و بدن استفاده می شود .

با تزریق بوتاکس به عضله ی مورد نظر ، ۲ الی ۶ ماه این عضله از کار می افتد .

تزریق بوتاکس با معیاری به نام واحد صورت می پذیرد از این رو در تزریقات زیبایی حدود ۱۰۰ واحد و در تزریقات درمانی حدود ۶۰۰ واحد از این ماده مورد استفاده قرار می گیرد .

خطوط ریز اطراف چشم ها نیز به خوبی به تزریقات بوتاکس پاسخ مثبتی می دهند .

ممنوعیت تزریق بوتاکس بدن

تزریق بوتاکس را نمی توان برای همه اجزای صورت و بدن استفاده نمود زیرا مکانیسم این روش فلج نمودن عضلات بوده و در صورت تزریق در نواحی مختلف و به تعداد زیاد صورت و بدن حالت طبیعی خود را از دست داده و به شکل مصنوعی در خواهد آمد .

بوتاکس باید با تکنیک مناسب ، به مقدار واحد لازم ، با تکنیک و روش های خاصی توسط پزشک متخصص و دارای مهارت کافی تزریق گردد .

از بوتاکس می توان در نواحی مختلفی چون ، دست ها ، گردن ، واژن ، گونه ، لب ، چانه ، پیشانی ، اطراف چشم و بینی استفاده نمود .

ممنوعیت تزریق بوتاکس در زنان باردار و شیرده ، افراد مبتلا به بیماری های عصبی و روانی ، مصرف کنندگان برخی داروهای قلبی ، افراد مبتلا به بیماری های عفونی و التهابی فعال در صورت و افرادی که سابقه ی حساسیت به بوتاکس را دارند ،می باشد .

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و تزریقات دستگاهی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X