هزینه ترمیم نقایص پوست صورت

هزینه ترمیم نقایص پوست صورت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

 هزینه ترمیم نقایص پوست صورت

صورت مهم ترین عضو بدن در زیبایی فرد است که با کوچکترین آسیب ، به راحتی باعث بهم ریختگی و نازیبایی فرد می شود ، به همین خاطر در صورت ایجاد نقص در قسمت های مختلف آن ، فرد در جهت بهبود آن به کلینیک های زیبایی مراجعه می کند . هزینه ترمیم نقایص پوست بستگی به نوع مشکل پوستی فرد دارد.

اما این نواقص چگونه ایجاد می شوند و راه حل برطرف نمودن آن چیست ؟

در جراحی ترمیمی صورت ، هدف اصلی از جراحی ، اصلاح نقایص پوست صورت یا همان دیفکت های پوست خواهد بود .

علل ایجاد نقایص پوستی

نقایص پوستی در اثر عوامل بسیاری ممکن است که ایجاد شوند .

کندگی پوست سر ، صورت و گوش در سوانح مختلف رانندگی بخصوص در مورد موتور سوارها به دلیل استفاده نکردن از کلاه ایمنی  بسیار اتفاق می افتد ، در این افراد به دلیل وارد آمدن آسیب های شدید تر در نواحی دیگر بدن ، معمولا به کندگی پوست توجه زیادی نمی گردد و یا با تاخیر صورت می پذیرد ، و حتی در صورت وارد شدن جسم خارجی در این کندگی های پوست امکان عفونت نیز بسیار بالا است .

از دیگر علت های ایجاد نقایص پوست ، می توان به سوختگی در اثر حرارت ، مواد شیمیایی و ... اشاره کرد ، چنانچه سوختگی شدید نباشد در صورت سالم بودن بافت های عمقی ، با درمان های دارویی امکان ترمیم وجود دارد ، اما در مورد سوختگی های شدید ، تنها روش های ترمیمی و جراحی پلاستیک می تواند ترمیم لازمه را در محل آسیب دیده ایجاد کنند .

در جراحی های برداشت سرطان ، علاوه بر برداشتن خود عارضه ، از پوست و بافت های سالم اطراف آن نیز برداشته می شود که در این صورت با کمبود پوست در محل سرطان مواجه خواهیم بود که ترمیم آن تنها از طریق جراحی های زیبایی میسر خواهد بود .

روش های ترمیم نقایص پوست

به طور کلی برای ترمیم صدمات وارد شده به پوست صورت ، از سه روش ترمیمی زیر استفاده می کنند :

● روش ترمیم اولیه : در این روش با آزاد سازی پوست دور محل کمبود پوست ، لبه های پوست را به هم رسانده و با بخیه های جذبی ترمیم انجام می شود  ، این روش برای رفع نقایص پوست صورت در افراد مسن یا افرادی که پوست شلی دارند ، انجام می شود .

● فلپ : در این روش پوست از نواحی اطراف محل آسیب دیده آزاد می شود و بدون جداسازی از بستر خود به محل نقص پوست منتقل می گردد ، مانند ترمیم نقص پوست گونه به کمک پوست بالای گردن که پوست آن بر روی گونه ها جابجا و منتقل می شود .

همچنین در این روش ، با بالون گذاری در زیر پوست با کشیدگی بیشتر پوست ، وسعت پوست بیشتر شده و بهتر به ناحیه ی آسیب دیده منتقل می گردد .

● پیوند پوست : در این روش از پوست نواحی دیگر بدن به صورت لایه ای نازک به صورت کامل از محل خود برداشته می شود و در محل پوست آسیب دیده ی صورت پیوند زده می شود .

از پوست داخل بازو ،ران و پشت گوش می توان جهت پیوند پوست استفاده کرد اما ممکن است که پوست پیوند زده شده با بافت و رنگ پوست هماهنگی نداشته باشد که از معایب این روش می باشد .

اگر فرد در صورت خود دارای چند نقص متعدد پوستی باشد ، با توجه به انتظارات بیمار و تشخیص جراح متخصص ، ممکن است که همزمان به چند جراحی با استفاده از چند روش مختلف نیاز داشته باشد .

هزینه ترمیم نقایص پوست

هزینه انجام جراحی و روش های ترمیمی پوست صورت با توجه به شدت و عمق آسیب وارده شده به پوست ، در مراکز تخصصی با توجه به دستمزد جراح ، روش های ترمیمی به کار گرفته شده و هزینه های جانبی دیگری مانند هزینه ی دارو ، ویزیت های بعد از جراحی و هزینه های کلینیک و یا بیمارستان محاسبه می شود .

هزینه ترمیم نقایص پوست صورت از فردی به فرد دیگر و از شهر به شهر دیگر و از کشوری به کشور دیگر متفاوت خواهد بود .

منبع: کلینیک ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X