هزینه و قیمت عمل افتادگی پلک (بلفاروپلاستی)

هزینه و قیمت عمل افتادگی پلک (بلفاروپلاستی)

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

هزینه و قیمت عمل افتادگی پلک (بلفاروپلاستی)

چشم ها اجزای بسیار تاثیرگذاری در زیبایی چهره می باشند که به دلیل حساسیت پوست اطراف آنها ، زودتر از دیگر اجزای صورت آثار پیری در خود نشان می دهند. عمل های زیبایی بسیاری به منظور ایجاد جوانی  و شادابی در این ناحیه از چهره صورت می پذیرد . گودی و سیاهی دور چشم ، افتادگی پلک ها و پف زیر چشم از عوارض ایجاد شده ی بالا رفتن سن یا عوامل ژنتیکی و محیطی می باشد. از جمله عمل های زیبایی که به جهت رفع افتادگی پلک ها انجام می شود ، جراحی پلاستیک بلفاروپلاستی یا عمل افتادگی پلک است .

در این نوع از جراحی ، متخصص با هدف جوان سازی پوست اطراف چشم ، پف پلک ها و پوست اضافی آنها بر طرف می کند . قیمت عمل افتادگی پلک به موارد زیادی بستگی دارد.

عمل افتادگی پلک می تواند به افراد کمک کند که روند پیری چهره خود را کاهش دهند؛ این روش یک راه موثر برای مبارزه علائم پیری در نزدیکی چشک است و ظاهر جوانتری به افراد می دهد, ولی هر جراحی مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد.

درباره جراحی پلک بیشتر بدانید

کاندیدای مناسب برای انجام جراحی لیفت پلک

افراد بالای ۳۵ سال که به افتادگی پلک دچار شده اند ، بهترین کاندید برای انجام جراحی بلفاروپلاستی هستند . برای انجام عمل بلفاروپلاستی ، باید فرد کاملا سالم و هیچ گونه دارویی مصرف نکند. مشورت و مشاهده ی تصاویر قبل و بعد دیگر افرادی که بلفاروپلاستی انجام داده اند.

[caption id="attachment_17887" align="aligncenter" width="600"] هزینه و قیمت عمل افتادگی پلک[/caption]

در ایجاد انتظارات معقول در بیمار مورد معالجه بسیار موثر است . قبل از انجام عمل جراحی ،متخصص پلاستیک به بررسی لایه ی اشکی ، حرکات چشم ، اعصاب حرکتی ، حس چشم و صورت ، وضعیت ابروها و قرینه گی آنها می پردازد. وجود بیماری یا مصرف دارویی خاص باید حتما به پزشک اطلاع داده شود . در افراد معمولی بدون بیماری خاص ، عمل جراحی بلفاروپلاستی به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی انجام می شود .

[caption id="attachment_19195" align="aligncenter" width="600"] کاشت مو[/caption]

چرا از جراحی پلک بالا استفاده می شود؟

عمل لیفت پلک، عمل افتادگی پلک یا بلفاروپلاستی نوعی از عمل زیبایی برای حذف پوست اضافی و همچنین حذف یا اضافه کردن چربی به پلک است. در جراحی پلک بالا از چند برش جراحی برای بیرون آوردن پوست و چربی اضافی استفاده می کنند. سپس با استفاده از یک بخیه کوچک برای وصل کردن پوست به یکدیگر به منظور امکان تا شدن پلک استفاده می کنند.

 • عمل جراحی افتادگی پلک پایین شامل جراحی پوست زیر خط مژه یا جراحی داخل پلک می شود. این عمل می تواند با لیزر جوانسازی پوست ترکیب شده تا خطوط و چین و چروک پلک را کاهش دهد.
 • وجود چربی و پوست اضافی در پلک بالا می تواند ظاهر شما را تغییر داده و باعث افزایش سن در چهره شما و نشان دادن چهره ای پف کرده می شود. جراحی بلک پالا برای حذف پوست و چربی های اضافه و بهبود محدوده بینایی چشم به کار می رود.
 • در جراحی افتادگی پلک بالا ، پوست اضافی ، عضله ، کیسه های چربی و  توسط جراح پلاستیک با روش های خاصی برداشته شده و افتادگی پلک نیز اصلاح می گردد .
 • جراحی بالا کشیدن ابرو نیز می تواند همراه با جراحی افتادگی پلک بالا صورت پذیرد .

قبل از عمل افتادگی پلک

انجام یک سری اقدامات برای اطمینان از ایمن بودن جراحی ضرورت دارد و رسیدن به بهترین نتیجه را امکان پذیر می کند. این اقدامات شامل نکات زیر است:
 • سیگار کشیدن را حداقل 6 هفته قبل از انجام عمل متوقف نمایید، علاوه بر این دو هفته قبل از عمل جراحی مصرف الکل را متوقف کنید زیرا این موارد می توانند مدت زمان بهبودی را طولانی نمایند.
 • داروهای آسپرین یا ضد التهابی و قرص های ویتامین را مصرف نکنید. مصرف این داروها می توانند خونریزی را افزایش دهند.
 • در روز جراحی، آرایش صورت را پاک کنید و از لنز و مژه مصنوعی استفاده نکنید.
 • می توانید از دکتر بخواهید اطلاعات بیشتری در مورد این روش در اختیارتان قرار دهد.

مراقبت های پس از عمل جراحی افتادگی پلک

 • پس از جراحی ممکن است اثرات آرام بخش در بدن باقی مانده باشد، بهتر است از یکی از نزدیکانتان بخواهید که شما را تا منزل همراهی کرده و مراقبت های لازم را به عمل آورد.
 • پلک ها پس از عمل جراحی متورم می شوند. این عامل به طور طبیعی در طول مراحل بهبودی کاهش می یابد اما شما می توانید با استفاده از مکعب های یخی روند کاهش تورم را سریع تر نمایید.
 • گاهی اوقات ممکن است قرمزی در داخل چشم ایجاد شود که این وضعیت باعث ایجاد درد و یا اختلال در بینایی نمی شود و به طور طبیعی در یک هفته تا ده روز کاهش می یابد.
 • بهتر است تا یک هفته از خم شدن بیش از حد و یا بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. هرگونه فعالیتی که باعث فشار عضلانی در اطراف ناحیه تحت درمان می شود بهتر است تا بهبودی کامل متوقف گردد.
 • به هنگام خواب سر را در موقعیت صحیح نگه دارید و از بالش اضافی برای بالاتر نگه داشتن آن استفاده کنید.
 • در صورت درد از مسکن های تجویزی پزشک استفاده نمایید.

معایب و مشکلات عمل افتادگی پلک

این روش با هدف حذف پوست اضافه، چربی و عضلات افتاده در پلک ها انجام می شود و می توان آن را بر روی هر دو پلک بالا و پایین و یا یکی از آنها انجام داد. این روش در بین زنان برای از بین بردن چین و چروک اطراف چشم ها بسیار محبوب می باشد. عوارضی مانند قرمزی و التهاب بر اثر عمل جراحی طبیعی هستند و بعد از گذراندن دوره نقاهت برطرف می گردند. برای بیمارانی که احساس درد داشته باشند پزشک می تواند مسکن تجویز نماید و بطور کلی در صورت درست انجام شدن عمل، عوارض جبران ناپذیر و جدی وجود نخواهد داشت. عمل افتادگی پلک به خودی خود عمل مفیدی است اما زمانی که توسط پزشک بی تجربه انجام می شود، نتایج ناخوشایند می شوند. در بعضی موارد پلک ممکن است بیش از حد برداشته شود و این باعث می شود که باز و بسته شدن چشم برای بیمار دشوار باشد. همچنین ممکن است لازم باشد برای ماندگار شدن نتایج، عمل به طور منظم تکرار شود. [caption id="attachment_17886" align="aligncenter" width="600"] قیمت عمل افتادگی پلک[/caption]

دوران نقاهت بلفاروپلاستی

دوره ریکاوری یا نقاهت پس از عمل جراحی افتادگی پلک معمولاً کوتاه است. هرچند ممکن است در روز بعد از عمل، کبودی و ورم در منطقه عمل مشاهده شود، اما این اثرات به زودی از بین می روند. در ۴۸ ساعت اول، استفاده از کمپرس سرد می تواند کبودی و ورم صورت و دور چشم را تا حد زیادی کاهش دهد. فعالیت های سبک نظیر پیاده روی نیز سرعت بهبود را افزایش می دهد. باندهای نازک معمولاً روی منطقه تحت جراحی قرار داده می شوند و بعد از چند روز برداشته می شوند. در برخی از عمل ها از بخیه های جذبی استفاده می شود اما در صورت استفاده از بخیه غیر جذبی نیز، این بخیه ها بعد از یک هفته کشیده می شوند.

 • اکثر افراد می توانند فعالیت های عادی خود را ۷ تا ۱۰ روز پس از عمل بلفاروپلاستی از سر گیرند. بعد از ۲ هفته از انجام عمل افتادگی پلک، بیشتر کبودی ها و ورم ها محو می شوند.
 • در جراحی پلک پایین نیز که به شکل پف کردگی بوده ، جراح کیسه های چربی زیر پلک را جا به جا ، پخش یا بر می دارد  .
 • پس از جراحی محل برش بخیه می گردد و نیازی به پانسمان کردن ، نیست .
 • ورم  و کبودی پس از جراحی را می توان با کمپرس سرد طی ۴۸ ساعت بعد التیام بخشید و سرانجام این کبودی و ورم ظرف حداکثر چهار هفته برطرف خواهد شد .
 • یک هفته پس از جراحی بلفاروپلاستی که بخیه ها کشیده شده اند و محل زخم جوش خورد  ، فرد می تواند به فعالیت های خود بپردازد .

قیمت عمل افتادگی پلک

افتادگی پلک می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد که تنها برخی از آنها نیازمند عمل جراحی افتادگی پلک می باشد. به طور مثال برای رفع افتادگی پلک در اثر بوتاکس که ممکن است در نتیجه استفاده از تکنیک ها یا مواد بوتاکس غیر اصولی و غیر استاندارد به وجود آمده باشد، نیازی به عمل جراحی افتادگی پلک یا بلفاروپلاستی نیست.

هزینه بلفاروپلاستی پلک بالا به نوع و پیچیدگی فرآیند عمل مورد انتخاب بستگی دارد. در خارج از کشور، شرکت های بیمه تنها هزینه عمل افتادگی پلک بالا را در صورتی که بینایی بیمار دچار انسداد شده باشد، تقبل می کنند. هزینه عمل بلفاروپلاستی در ایران جزو هزینه های عمل های زیبایی بوده و تحت پوشش بیمه نمی باشد.

 • به دلیل حساسیت بالای چشم و کاهش عوارض ناشی از بلفاروپلاستی ، این نوع جراحی باید توسط پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت پذیرد.
 • هزینه عمل جراحی بلفاروپلاستی در تمام متخصصین یکسان نبوده و هزینه ی جراحی در دو بیمار در یک کلینیک نیز با هم متفاوت خواهد بود .
 • عوامل بسیاری چون ؛ موقعیت کلینیک ، دستمزد جراح ، نوع جراحی ، هزینه های اتاق عمل ، گستردگی جراحی و هزینه های جانبی چون هزینه آزمایش ، دارو و ویزیت های پس از عمل بر برآورد هزینه ی واقعی و دقیق عمل افتادگی پلک موثر خواهد بود .
همچنین از عوامل موثر در زیبایی صورت و پلک،کاشت ابرو، میباشد. که برای اطلاع بیشتر درباره کاشت ابرو و نحوه انجام دادن انواع آن به صفحه کاشت ابرو مراجعه نمایید.
از جمله مهترین و بهترین عمل ها و کارها در کلینیک ایران نوین میتوان به کارهای زیر اشاره کرد : کاشت مو  پیوندمو معرفی بهترین پزشک کاشت مو ترمیم مو بهترین قیمت کاشت مو
کلینیک تخصصی جراحی زیبایی و کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X