جراحی پیوند پوستی و شیوه انجام آن

جراحی پیوند پوستی و شیوه انجام آن

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

جراحی پیوند پوستی و شیوه انجام آن

پیوند پوستی در واقع تکه ای از پوست است که توسط عمل جراحی از یک منطقه از بدن برداشته شده و  به منطقه ای دیگر پیوند زده می شود. این عمل معمولا زمانی انجام می شود که شما تحت بیهوشی کامل هستید. این بدان معناست که شما در خوابید و دردی را حس نخواهید کرد.

پیوند پوستی چگونه انجام می گیرد؟

پوست سالم از یک مکان از بدن شما به نام ناحیه اهدا کننده گرفته می شود. بیشتر افرادی که پیوند پوستی را دریافت می کنند، به یک پیوند پوستی با ضخامت نسبی نیاز خواهند داشت. در این نوع پیوند دو لایه از پوست (اپیدرم و لایه زیر اپیدرم یعنی درم) را از محل اهداکننده می گیرند. ناحیه اهدا کننده می تواند هر منطقه ای از بدن باشد. اکثر مواقع این ناحیه ای است که توسط لباس ها پوشیده می شود، مانند کفل یا داخل ران. سپس پوست پیوندی به دقت در ناحیه مورد نظر قرار داده می شود و آن را یا با فشار ملایم یک پانسمان و یا توسط چند بخیه کوچک در محل نگه می دارند. محل ناحیه اهدا کننده نیز با یک پانسمان استریل به مدت ۳ تا ۵ روز پوشیده خواهد شد. افرادی که بافت عمیق تری از پوست خود را از دست داده اند، ممکن است به یک پیوند پوستی با ضخامت کامل نیاز داشته باشند. این روش نه فقط به دولایه بالایی پوست بلکه به ضخامت کامل پوست ناحیه اهداکننده نیاز دارد. پیوند پوست با ضخامت کامل یک روش پیچیده است. سایت های اهدا کننده مشترک برای پیوند های ضخیم پوست شامل دیواره قفسه سینه، پشت و یا دیواره شکمی می باشند.

چرا روش پیوند پوستی انجام می شود؟

پیوند پوست ممکن است توصیه شود برای : مناطقی که در آن عفونت رخ داده است و باعث شده است که مقدار زیادی از پوست بسوزد. جراحی های زیبایی یا ترمیمی که باعث آسیب به پوست یا از دست دادن پوست شده اند. جراحی سرطان پوست جراحی هایی که نیاز به پیوند پوست دارند. زخم های وریدی، زخم های عمیق و یا زخم های دیابتی که درمان نمی شوند. زخم های بسیار بزرگ زخم هایی که جراح نمی تواند آنها را به صورت مناسبی ببندد. پیوند پوست با ضخامت کامل زمانی انجام می گیرد که بسیاری از بافت ها از بین می روند. این می تواند با شکستگی های رو باز پایین پا و یا پس از عفونت شدید رخ دهد. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X