روش های درمان افتادگی پلک

روش های درمان افتادگی پلک

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

روش های درمان افتادگی پلک

افتادگی پلک به خمیدگی پلک بالایی در یکی از چشم ها، یا هر دو چشم می گویند. درمان افتادگی پلک به ندرت مورد توجه قرار می گیرد و ممکن است در هر رده سنی از کودکان تا بزرگسالان رخ دهد. اما علت اصلی افتادگی پلک پیری است.

علائم و نشانه های افتادگی پلک

از واضح ترین نشانه های افتادگی پلک خمیدگی پلک هاست. بسته به نوع افتادگی پلک ها، افرادی که دچار این بیماری هستند ممکن است دچار ضعیفی چشم و مشکلات بینایی شوند. گاهی اوقات مردم برای درمان افتادگی پلک سعی می کنند ابروهایشان را بکشند و پلک هایشان را بلند کنند و یا سر خود را به سمت عقب شل کنند. البته قابل ذکر است درجه انحراف چشم در افراد مختلف است. اگر فکر می کنید افتادگی پلک دارید یکی از عکس های اخیر خود را با عکسی که چند سال قبل گرفتید مقایسه کنید. قطعا متوجه تفاوت هایی در پوست پلک خود خواهید شد. افتادگی پلک می تواند از خلل در بافت های همبند که باعث می شود پوست در شکاف ها آویزان شود، ایجاد شود.

چه چیزی باعث افتادگی پلک می شود؟

افتادگی چشم می تواند مادرزادی، به علت پیری، آسیب های بعد از عمل جراحی، آب مروارید و یا دیگر جراحی های چشمی پدید آمده باشد. همچنین این وضعیت ممکن است ناشی از یک مشکل عضلانی در قسمت پلک شما باشد که لواتور نام دارد. تومور چشم، اختلال عصبی یا بیماری های سیستمیک مانند دیابت از دیگر عللی است که باعث افتادگی پلک ها می شود.

عمل جراحی افتادگی پلک (بلفاروپلاستی)

جراحی معمولا بهترین راه درمان افتادگی پلک است. جراح شما عضلات لواتور شما را کشیده تر کرده، نگاه و ظاهری زیبا را برای شما به ارمغان می آورد. البته در موارد بسیار شدید افتادگی پلک که شامل ضعیف بودن عضلات لواتوری نیز می شود، جراح شما پلک را در زیر ابرویتان قرار می دهد. این کار باعث می شود عضلات پیشانی برای بلند کردن پلک ها، جایگزین عضلات لواتور شوند.

خطرات انجام عمل درمان افتادگی پلک

بعد از عمل جراحی ممکن است پلک ها متقارن نباشند و یا کنترل حرکت چشم خود را از دست بدهید که البته این مورد به ندرت رخ می دهد. توجه داشته باشید که جراح خود را با دقت انتخاب می کنید چرا که اگر عمل جراحی ضعیف باشد ممکن است به ظاهری نامطلوب و خشکی چشم منجر شود. حتی در مواقعی مشاهده شده پلک ها به صورت کامل بسته نمی شوند. قبل از عمل حتما تحقیقات لازم را انجام دهید. اگر می توانید با کسانی که قبلا این عمل را انجام دادند ارتباط برقرار کنید و از تجربیاتشان بپرسید.  منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X