انواع روش های جراحی بینی

انواع روش های جراحی بینی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

انواع روش های جراحی بینی

عمل جراحی بینی از جمله پرطرفدارترین جراحی های زیبایی محسوب می شود که در کشور ما نیز با استقبال بیشماری روبرو شده است ، عمل جراحی بینی در بین بازیگران زن ایرانی پرطرفدارترین عمل زیبایی بوده و در بین بایگران مرد ایرانی عمل کاشت مو و پیوند مو حرف اول را می زند . با توجه به فرم و ساختار بینی افراد، روش های جراحی بینی مختلف است.

روش های جراحی بینی

عمل تخصصی و بسیار حساس جراحی بینی بر اساس سلیقه ، نوع بینی بیمار و مهارت جراح به دو روش انجام می شود : ● عمل جراحی بینی به روش رینوپلاستی بسته : در این نوع روش جراحی ، پزشک معالج به صورت بسته به جراحی بینی بیمار می پردازد و هیچ گونه عمل برش بر روی ستون کوچک بین دو حفره ی بینی (کلوملا ) صورت نمی پذیرد و تمامی اعمال جراحی از داخل بینی با باز نگه داشتن حفره های بینی توسط ابزار پزشکی انجام می شود ، در این روش ، جراح دید مستقیمی بر ساختار داخلی بینی ندارد و از معایب آن محسوب می شود ولی عدم ایجاد برش بر روی پوست بینی در محل کلوملا نیز خود از مزیت های این روش محسوب می گردد . ● روش جراحی بینی به روش باز یا اوپن رینوپلاستی : در این نوع جراحی بینی ، برش کوچک به طول ۴ میلی متر بر روی کلوملا انجام می شود ، با این کار پوست روی بینی به طور کامل به سمت بالا زده می شود و جراح دید مستقیم و مسلطی بر ساختار بینی خواهد داشت و به راحتی می تواند عدم قرینگی و کجی بینی را اصلاح نماید و به نتیجه ی مطلوب تری در عمل دست یابد . از معایب این روش ، ایجاد برش بر روی پوست کلوملا و تورم بیشتر نسبت به روش رینوپلاستی بسته می باشد .

مزایای روش های جراحی بینی

از لیزر در عمل جراحی بینی فقط به منظور ایجاد برش اولیه ی جراحی به جای تیغ جراحی استفاده می شود ، در عمل جراحی بینی لیزر جز این مورد ، کاربرد دیگری ندارد . به طور کامل و مطلق نمی توان گفت که کدام یک از این دو روش بهتر از دیگری است و انتخاب هر روش به مهارت ، اعتقاد و تسلط بیشتر پزشک بر روش مورد انتخاب بستگی دارد . در اروپا روش عمل جراحی بینی بسته بیشترین کاربرد را دارد ، اما در امریکا جراحان روش عمل جراحی بینی باز را ترجیح می دهند .

برای انجام عمل جراحی بینی ، دختران باید ۱۶ سالگی را تمام کرده باشند و پسرها نیز در پایان ۱۸ سالگی باشند .

در هر دو نوع روش عمل جراحی بینی باز یا بسته ، جراح به اصلاح موارد زیر در بینی می پردازد :

■ برداشتن قوز بینی

■ از میان بردن افتادگی نوک بینی

■ برداشتن پهنی بینی

■ کوچک نمودن حفره های بینی

■ کاهش فاصله ی نوک بینی تا صورت

منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X