آنچه درباره عمل جراحی بینی باید بدانید

آنچه درباره عمل جراحی بینی باید بدانید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آنچه درباره عمل جراحی بینی باید بدانید

رینوپلاستی به جراحی زیبایی بینی گفته می شود که در این نوع عمل علاوه بر اصلاح ظاهر بینی به اصلاح و ترمیم ناهنجاری های دخلی بینی نیز پرداخته می شود . عمل جراحی بینی نیز مانند دیگر جراحی های زیبایی با خطرات و عوارضی چون ؛ عفونت ، مشکل تنفسی ، از دست دادن حس لامسه در اطراف بینی ،ناصافی بینی ، درد و ورم ، جای زخم ، خونریزی مکرر و سوراخ در ستونک بین دو حفره ی بینی همراه خواهد بود . در این نوع عمل زیبایی جراح پلاستیک به بهبود ظاهر و عملکرد بینی می پردازد . بینی هر فردی از سه قسمت ؛ پوست ، غضروف و استخوان تشکیل شده است که در حین عمل زیبایی بینی این سه جزء تغییر پیدا می کنند . با انجام عمل رینوپلاستی، علاوه بر تغییر شکل بینی می توان بیماری های تنفسی ، آسیب دیدگی بینی ،نقص مادرزادی و پولیپ را نیز درمان نمود . قبل از عمل زیبایی بینی فرد از نظر سابقه ی مصرف دارو و بیماری ها ، توسط پزشک معالج باید مورد بررسی قرار گیرد .

چه افرادی می توانند به عمل جراحی بینی بپردازند؟

افراد مبتلا به بیماری هموفیلی کاندید مناسبی برای عمل بینی نیستند .

قبل از عمل ، پزشک معاینه ی کاملی از وضعیت سلامت فرد توسط آزمایش های متعدد انجام می دهد ، او داخل و بیرون بینی فرد را به خوبی بررسی و تغییرات لازمه را تشریح می کند .

در برخی بیماران دارای چانه ی کوچک ، بجای جراحی بینی پیشنهاد بزرگ کردن چانه داده می شود ، زیرا چانه ی کوچک بینی را بزرگتر نشان می دهد .

با عکس گرفتن از بینی قبل و بعد از عمل ضمن مشاهده ی تغییرات ایجاد شده ، به پزشک امکان بررسی و تشریح تغییرات لازمه داده خواهد شد .

فرد بیمار باید در مورد دلایل خود از انجام این نوع عمل و انتظارات خود پس از عمل به طور کامل و آزادانه با پزشک خود گفت و گو نماید .

مراقبت های قبل و بعد از عمل جراحی بینی

تا دو هفته قبل و بعد از عمل مصرف داروهایی چون آسپرین و بروفن کاملا ممنوع است و تنها باید در صورت لزوم داروهای تجویزی پزشک معالج مصرف شود .

به دلیل افزایش خطر عفونت در افراد سیگاری ، فرد بیمار باید قبل و بعد از عمل سیگار را رها سازد .

روز بعد از عمل ممکن است که بیمار دچار مشکلات حافظه ای شود لذا باید شخصی به همراه بیمار برای کمک به او در کلینیک حضور داشته باشد وباید تا دو روز در خانه از او مراقبت کامل به عمل آید .

با توجه به پیچیدگی عمل و روش پزشک در جراحی، جراح از بی حسی موضعی همراه با مسکن یا بیهوشی عمومی استفاده خواهد نمود .

برای جلوگیری از ورم بینی بعد از عمل ، بیمار باید از فین کردن ، پوشیدن لباس های بدون دکمه ، عینک طبی و آفتابی زدن و ورزش و فعالیت سنگین اجتناب نمود .

منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X