علل کبودی و ورم بعد از بوتاکس و درمان آن

علل کبودی و ورم بعد از بوتاکس و درمان آن

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

علل کبودی و ورم بعد از بوتاکس و درمان آن

بوتاکس ماده ای است تزریقی که کاربردهای زیبایی و درمانی فراوانی دارد و به علت هزینه ی کمتر و مشاهده ی سریع تر تاثیرات آن نسبت به جراحی های زیبایی در میان زنان و مردان ، طرفداران بسیاری دارد . در صورت تزریق صحیح بوتاکس، شاهد کمترین عوارض احتمالی خواهیم بود. اما در صورت بروز مشکلاتی چون کبودی و ورم بعد از بوتاکس ، این مشکلات قابل حل خواهد بود.

بوتاکس که از سم بسیاری قوی به نام بوتولینیوم حاصل می شود بیشترین کاربرد آن در رفع چین و چروک های صورت و بدن است .

با تزریق بوتاکس به عضله ی فعال و پرکار ناحیه ی تحت درمان ، آن عضله به طور موقت برای مدتی فلج شده و در نهایت به کمک خاصیت پرکنندگی آن چین و چروک ها صاف شده و از ایجاد چروک های بیشتر جلوگیری می شود .

این ماده ی تزریقی پرطرفدار توسط پزشک متخصص پوست با تکنیک و روش های خاصی به عضلات مختلف بدن جهت دستیابی به نتایج لازم تزریق می شود .

کاربردهای بوتاکس

●رفع چین و چروک افقی پیشانی

● درمان خطوط اخم و خنده

برجسته سازی لب و گونه

● درمان میگرن و اسپاسم های عضلانی

زاویه دار کردن چانه

کاهش تعریق بیش از حد دستها ، پشت لب و زیر بغل

پزشک متخصص پوست ، قبل از اقدام به تزریق بوتاکس ، ناحیه مورد نظر در صورت لزوم با بی حس کننده های موضعی بی حس کرده و سپس بوتاکس اصل و دارای استانداردهای لازم را با سوزن های بسیار ریزی به عضله ی مورد نظر در زیر پوست با تکنیک خاصی تزریق می کند و بلافاصله پس از تزریق نیز تاثیر آن نمایان می گردد

علل ورم بعد از بوتاکس

اگر در تزریق بوتاکس از برند اصل و دارای استانداردهای جهانی استفاده شود و با تکنیک مناسبی توسط پزشک متخصص دارای مهارت و تجربه ی لازم صورت پذیرد ، عوارض خاصی نخواهد داشت و عوارض احتمالی آن موقتی خواهند بود .

اما به طور کلی ؛ کبودی، خونمردگی و ورم بعد از بوتاکس که به طور معمول خود به خود پس از یک هفته درمان خواهد شد ، از عوارض احتمالی تزریق بوتاکس خواهد بود .

علت عوارض ایجاد شده پس از تزریق بوتاکس ، به دلیل تزریق بیش از حد ، تزریق نابجا و انتشار دارو به نقاط اطراف ناحیه ی مورد نظر می باشد .

لذا مهارت ، تجربه و تکنیک تزریق بوتاکس توسط پزشک متخصص در عضله ی مورد نظر در دستیابی به نتیجه ی مطلوب و کاهش عوارض احتمالی بسیار تاثیر گذار خواهد بود .

برخی نقاط صورت مانند لب ها به دلیل حساسیت بالا ، وجود رگ ها و عروق خونی زیاد نیز بلافاصله پس از تزریق بوتاکس متورم و کبود خواهند شد که این امر به دلیل ماهیت این عضو صورت طبیعی است .

به منظور درمان کبودی و ورم بعد از تزریق بوتاکس باید :

● تا ۴ ساعت از دراز کشیدن خود داری کرد .

● نباید محل مورد تزریق را دستکاری و ماساژ داد .

●  چندین ساعت کمپرس سرد روی محل تزریق قرار داده شود .

● عضلات تحت درمان را به طور ارادی منقبض کرد .

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و تزریقات دستگاهی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X