هر آنچه باید درباره عمل های زیبایی بدانید

هر آنچه باید درباره عمل های زیبایی بدانید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

هر آنچه باید درباره عمل های زیبایی بدانید

عمل های زیبایی شامل طیف وسیعی از عمل های جراحی هستند که با توجه به خواسته و نیاز فرد بر روی اندام های مختلف بدن توسط جراح متخصص در مراکز و کلینیک های پزشکی صورت می پذیرند . جراحی های زیبایی زیر مجموعه ی کوچکی از جراحی های پلاستیک هستند که از فرق سر تا نوک پا را در بر می گیرند . هر ساله میلیون ها نفر به منظور اصلاح و ترمیم اجزای مختلف بدن خود ، جراحی های زیبایی را تجربه می کنند .

انواع عمل های زیبایی

از جمله جراحی های زیبایی می توان به پیوند مو، ضایعات سر و صورت ، تغییر شکل فک ، شکاف دهان ، پروتز گونه ،بازسازی چانه ، اصلاح نواقص گوش و .... اشاره کرد. پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در جهان شامل ۱۱ مورد زیر است ؛ لیپوساکشن، عمل بینی یا رینوپلاستی، عمل جراحی پلک یا بلفاروپلاستی، کشیدگی پوست گردن ، کشیدگی پوست صورت ، لیزر پوست ،کاشت مو، کشیدگی بازو یا براکیوپلاستی ، صاف کردن شکم ، بزرگ یا کوچک کردن سینه .  

نقش جراح متخصص در موفقیت عمل های زیبایی

در جراحی های زیبایی ، تبحر و تجربه ی پزشک متخصص در دستیابی به نتیجه ی مطلوب بسیار تاثیرگذار می باشد ، از این رو با توجه به نوع جراحی زیبایی مورد نظر و حساس بودن آن جراحی در فرد ، باید عمل جراحی زیبایی در بهترین و تخصصی ترین مراکز و کلینیک های معتبر صورت پذیرد . در جراحی های زیبایی، با توجه به نوع جراحی زیبایی و میزان اشکالات ناحیه ی مورد نظر ،  فرد باید از نتیجه ی حاصل ، انتظاری معقول و واقع بینانه ای داشته باشد . در بسیاری از موارد به دلایلی چون وجود اشکالات فراوان در عضو مورد عمل ، عدم تجربه ی کافی پزشک معالج ، موارد پیش بینی نشده در هنگام عمل و شرایط بدنی فرد بعد از انجام عمل ، انجام همه ی جراحی های زیبایی به نتیجه ی مطلوب ختم نمی شود .

نکات قابل توجه درباره قبل و بعد از عمل های زیبایی

انجام عمل های زیبایی با خطرات خاص این حیطه همراه است ، به گونه ای که در موارد بسیاری دیده شده که جراحی زیبایی در نواحی حساسی چون صورت و گردن به دلیل مشکلات حاد تنفسی و خونی به مرگ بیمار منتهی شده است . دستیابی به نتیجه ی دلخواه در جراحی های زیبایی تا حدودی تحت تاثیر اقدامات و توصیه های بعد از جراحی نیز قرار دارد . بسیاری از جراحی های زیبایی نیازمند به مراقبت و رعایت نکات بهداشتی جهت بهبود و ایجاد نتیجه ی مطلوب هستند . انجام جراحی های زیبایی از جمله عمل های پرهزینه و تخصصی می باشد که در برخی از افراد برای اصلاح و ترمیم یک عضو نیازمند به انجام چندین جراحی پی در پی یا با فاصله خواهد بود . در برخی جراح های زیبایی، پزشک متخصص برای دستیابی به نتیجه ی مطلوب از عمل ، مجبور به انجام اصلاح و ترمیم اعضای مرتبط و مجاور عضو مورد عمل می باشد . جراحی های زیبایی توسط کادر مجربی از  پزشکان با  تخصص های مختلف در مراکز معتبر و تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی کامل انجام می شوند. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X