توریسم پزشکی و جراحی زیبایی بینی

توریسم پزشکی و جراحی زیبایی بینی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

توریسم پزشکی و جراحی زیبایی بینی

گردشگری و توریسم، به عنوان یک صنعت پاک منبع درآمد مهمی برای بسیاری از کشورها بوده و علاوه موازنه اقتصادی، به تنظیم معادلات بازرگانی نیز کمک می نماید. گردشگری در نیم قرن اخیر رشد چشمگیری یافته و از این رو از لحاظ اقتصادی و اجتماعی بسیار با اهمیت تلقی می گردد. توریسم پزشکی به عنوان یکی از ارکان گردشگری در ایران بنا به علل زیادی رشد پیدا نموده است. یکی از این علل، هزینه های پایین تر در کشورهای در حال توسعه نسبت به کشورهای توسعه یافته است که باعث شده است این کشورها، مقصد مهمی برای خدمات پزشکی و انواع درمان محسوب شوند.

توریسم پزشکی از آن جهت که با سلامت افراد مستقیماً در تماس است، حساسیت های بالایی دارد و از این استانداردهای لازم برای پیدایش و رشد و توسعه این نوع از گردشگری شامل دانش علمی و فنی لازم و وجود زیرساخت های پزشکی و درمانی باید وجود داشته باشد. در بین کشورهای مستعد توسعه توریسم پزشکی می توان به ترکیه، مالزی، ایران، هند، امارات متحده عربی اشاره کرد که توانسته اند با پیش زمینه های مالی و غیر مالی برنامه های هدفمندی را جهت توسعه توریسم سلامت و ارائه خدمات درمانی با کیفیت و با قیمت مناسب به گردشگران تدوین نمایند

ایران؛ کشور محبوب گردشگران پزشکی و جراحی بینی

جالب است بدانید در سال های اخیر، افراد بسیاری از کشورهای همسایه و حتی کشورهای  دیگری نظیر کانادا، آمریکا و اتریش برای انجام جراحی زیبایی تحت عنوان توریست پزشکی به کشورمان ایران راهی می شوند. نه تنها هزینه های پایین درمان، بلکه کیفیت بالای خدمات ارائه شده و همچنین رضایتمندی فوق العاده بیماران، ایران را به مقصدی محبوب برای متقاضیان خارجی جراحی زیبایی پلاستیک بدل نموده است.

کشور ایران، علاوه بر اینکه به دنبال افزایش کیفیت خدمات پزشکی خود می باشد، همواره راهکارهای افزایش جذب توریست های پزشکی را نیز مد نظر قرار می دهد. گزارش ها حاکی از آن است که بسیاری از افراد از خاورمیانه، آسیای مرکزی، اروپا، استرالیا و آمریکا برای درمان و عمل های زیبایی خود ایران را مقصد خود قرار می دهند.

 مشکلات گردشگری در شاخه سلامت و جراحی زیبایی

دکتر نائینی، فوق تخصص جراح زیبایی و پلاستیک در مصاحبه ای با اسپوتنیک از مشکلات این بخش نام برد و عنوان کرد: سیستم های نظارتی کارآمد و دقیقی در حوزه جراحی زیبایی وجود ندارد و همین امر باعث شده است بسیاری از خدمات با کیفیت پایین ارائه شوند. وی از کافی نبودن متخصصان این حوزه گله مند بود و تصریح کرد: سیل انبوه متقاضیان انجام عمل های زیبایی نیازمند نیروهای متخصص بیشتری هستند و همین فقدان نیرو، متقاضیان را به سمت پزشکان عمومی سوق داده که وی نیز از دانش کافی در زمینه جراحی زیبایی برخوردار نیستند.

مشکلات مالی بسیاری از پزشکان را مجبور به روی آوردن به سمت انجام خدمات زیبایی نموده است. در درمان های غیر زیبایی وجود نظام بیمه و حجم زیاد بدهی بیمه به پزشکان، مشکلاتی را برای پزشکان به وجود آورده است که باعث شده است پزشکان عمومی به عمل های زیبایی روی آورند. همین امر کاهش کیفیت را به همراه داشته است. عدم وجود سیستمهای نظارتی نیز به کاهش کیفیت خدمات این پزشکان دامن زده است. اما با این حال، با تقویت بخش های متخصص می توان قدم های مثبت بیشتری را در زمینه توریسم پزشکی و جراحی زیبایی در ایران برداشت. 

منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X