فضای مجازی و تبلیغات عمل های زیبایی

فضای مجازی و تبلیغات عمل های زیبایی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

فضای مجازی و تبلیغات عمل های زیبایی

عمل های زیبایی مختلف جهت ایجاد زیبایی چهره و تناسب اندام به روش های مختلف جراحی در کشور به طور قابل ملاحظه ای در حال افزایش می باشد ، انجام عمل های زیبایی در بیشتر موارد از روی تمایل بوده و نه از روی نیاز ، از این رو، انجام این نوع از جراحی ها درآمد بسیار بالایی را برای پزشکان متخصص این امر و حتی پزشکان غیر متخصص از طریق تبلیغات عمل های زیبایی فراهم آورده است . مقوله ی زیبایی علاوه بر تاثیرگذاری بر روی جسم فرد ، روح و روان او را نیز به شدت درگیر خود کرده و سلیقه ی فرد را در زیبایی دخیل می کند . از آنجا که جراحی زیبایی در رشته ی جراحی پلاستیک یک علم دانشگاهی بوده ، در نتیجه عمل های زیبایی، علمی و تعریف شده هستند .

آیا ما مخاطب تبلیغات عمل های زیبایی هستیم؟

کاندید مناسب برای جراحی زیبایی شخصی است که بر اساس بررسی و آنالیز علمی علاوه بر داشتن شرایط جسمی و فیزیکی مناسب ، از نظر روحی نیز به نفع او باشد ، به طوری اگر یکی از این دو فاکتور مساعد نباشد و اگر حتی فرد خودش اصرار به عمل داشته باشد به هیچ وجه نباید جراحی زیبایی صورت پذیرد . آمار رو به رشد جراحی های زیبایی بی مورد به دلیل تبلیغات بی حد و مرزی است که به روش های مختلف در فضای مجازی رخ می دهد و افراد را با عکس ها و تبلیغات کذب به انجام عمل های زیبایی بی مورد ترغیب می کنند ، زیرا عمل های لازم و ضروری پزشکی چیزی نیست که با تبلیغات نادرست و ترغیب کننده رواج داد .

چرا نباید به هجوم تبلیغات عمل های زیبایی توجه کنیم؟

انجام جراحی های زیبایی توسط پزشکان غیر متخصص و عمومی سبب بالا رفتن آمار این نوع جراحی ها و عوارض شدیدی برای بیماران شده است ، لذا باید دانشگاه ها و وزارت بهداشت نظارت دقیق تری بر تبلیغات پزشکی بخصوص جراحی های زیبایی اعمال نمایند . افراد خواهان جراحی زیبایی در زمینه های مختلف جراحی می توانند متخصص دارای تبحر کافی و با تجربه عمل خود را از طریق استعلام از مراکز معتبر دولتی ، دانشگاه ها و سایت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و سایت جراحان پلاستیک ایران جویا شوند . در صورت انتخاب جراح متخصص با تجربه بیمار به عواقب نامطلوب پس از عمل دچار نخواهد شد . بیماران باید به توصیه های متخصصین با تجربه در زمینه عمل های زیبایی به خوبی گوش دهند و اصرار به عمل های بی مورد نکنند . به تبلیغات ارائه شده در فضاهای مختلف دنیای مجازی به خصوص اینستاگرام نمی توان اعتماد کرد ، زیرا فرد غیرمتخصص با گذاشتن عکس های غیرواقعی باعث اشتباه مردم شده و از آنها سوء استفاده می کنند که در نهایت تنها این بیمار است که متضرر شده و دیگر چاره ای نخواهد داشت . منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X