جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

جراحی زیبایی واژن

معرفی جراحی واژینوپلاستی

واژینوپلاستی یا جراحی زیبایی واژن یک عمل جراحی پلاستیکی برای هر دو کانال واژن و بافت غشا مخاطی است تا تنگ تر شود. این عمل جراحی در حالی که پوشش های بیش از حد آسیب دیده را از کانال حذف می کند، باعث کشیدگی بافت ها و عضلات شده و آن ها را تقویت می کند. این عمل صرفا برای افزایش و بهبود ساختار واژن و تقویت آن به طور خاص طراحی شده است. این روش می تواند به عنوان یک جراحی پزشکی و یا جراحی زیبایی انتخاب شود. گاهی این عمل به دلیل آسیب جدی ای که به کانال واژن وارد شده است، کاملا ضروری است.

دسته بندی جراحی زیبایی واژن ( واژینوپلاستی )

۱. اهداف پزشکی

چندین دهه پیش، روش های جراحی واژن به عنوان ابزاری برای بازسازی و اصلاح نقایص زایمان توسعه یافت. شرایط خاصی مانند تغییر شکل واژن و مشکلات مادرزادی که صد در صد احتیاج به عمل جراحی دارند. این جراحی بازسازی برای اصلاح مشکلات عملکردی در ناحیه واژن، اولین بار توسط کالج آمریکایی فوق تخصص زنان و زایمان مورد توجه قرار گرفت. این جراحی ها و نتایج آنها از لحاظ علمی مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند و اثربخشی و ایمنی آن ها برای بیماران تضمین می شود.

۲. اهداف زیبایی شناسی

در چند دهه گذشته جراحی های واژن به جراحی های زیبایی تبدیل شده است که جراحان پلاستیک و متخصصین زیبایی برای جوانسازی واژن آن را طراحی کرده اند. این رویه به طور خاصی طراحی شده است تا کانالی را که از در اثر افزایش سن و یا زایمان از بین رفته و یا سست شده است را تقویت کند. این عمل جراحی اغلب باعث می شود دهانه واژن شکل لب و یا لوبیا به خود بگیرد که معمولا به نام لوبیاپلاستی شناخته می شود. بعضی از جراحان ادعا می کنند که عمل جراحی پلاستیک واژن حتی می تواند حساسیت جنسی را نیز بهبود بخشد.

دلایل جراحی های اجباری و ضروری واژن

چندین شرایط پزشکی و مادرزادی وجود دارد که نیاز به درمان با عمل جراحی دارد تا بیمار بتواند یک زندگی جنسی سالم را تجربه کند. بیماران ممکن است با این شرایط خاص متولد شوند و یا در معرض یک بیماری یا حادثه قرار گرفته و نیاز به عمل جراحی پیدا کنند. این شرایط و جراحی ها توسط ACOG به رسمیت شناخته شده و تحت پوشش کامل و یا جزئی اکثر برنامه های بیمه درمانی قرار گرفته اند.

منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X