آشنایی با عمل جراحی بینی استخوانی

آشنایی با عمل جراحی بینی استخوانی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

جراحی بینی استخوانی

از بین بردن برآمدگی در قسمت پل بینی یکی از رایج ترین چیزهایی است که مردم در طول عمل رینوپلاستی خواستار آن هستند. برآمدگی بینی می تواند در سایزهای مختلفی وجود داشته باشد. ممکن است برآمدگی کوچکی روی بینی شما وجود داشته باشد و شما مایل به صاف کردن آن باشید. یا شاید برآمدگی بسیار بزرگی روی بینی خود دارید که مایل به از بین بردن آن هستید. در واقع برآمدگی بینی شما در هر اندازه ای که باشد می توانید با انجام جراحی بینی استخوانی ، شکل بینی خود را تغییر دهید. هر کسی که مایل به انجام یک جراحی رینوپلاستی برای برداشتن برآمدگی بینی خود است، قبل از انجام این عمل باید موارد زیر را در نظر بگیرد.

چه مقدار کاهش برآمدگی بینی، مد نظر شماست؟

تصمیم گیری درباره میزان کاهش برآمدگی بینی به زیبایی شناسی و ترجیحات شخصی بستگی دارد. برخی از افراد ترجیح می دهند که برآمدگی کمتر و حالت مقعر بیشتری روی بینی خود داشته باشند؛ در حالیکه برخی دیگر داشتن یک خط صاف روی بینی خود را بیشتر دوست دارند. برخی از بیماران ممکن است بخواهند بعد از عمل اندکی از این برآمدگی ها را حفظ کنند تا بعضی از ویژگی های قومی یا خانوادگی خود را حفظ کرده یا فقط به خاطر اولویت های شخصی خود خواهان انجام اینکار هستند. علاوه بر این، در بیماران مرد باید جراحی بینی استخوانی به صورتی انجام گیرد که حالت مردانگی آنها حفظ گردد.

بنابراین شما باید با جراح خود درباره اینکه تا چه میزان خواهان برداشتن برآمدگی بینی خود هستید، صحبت کنید. جراح شما باید در دفتر خود امکانات شبیه سازی دیجیتال را داشته باشد تا بتواند به شما نشان دهد که بینی شما پس از جراحی چگونه به نظر خواهد آمد.

پوست بینی شما پس از برداشتن برآمدگی، چگونه کشیده خواهد شد؟

محدودیت دیگری که در زمان برداشتن برآمدگی بینی (یا به طور کلی کوچک کردن آن) وجود دارد این است که پوست اضافی باید کشیده شود. این پوست اضافی در طول جراحی برداشته نمی شود، اما به لطف قابلیت ارتجاعی لایه زیرین آن، پوست اضافه در اطراف بینی جدید و کوچک قرار داده خواهد شد.

میزان کشیدن پوست اضافه به مقدار کاهش قوز بینی بستگی دارد. در برخی از بیمارانی که پوست ضخیمی دارند ممکن است کاهش قوز بینی دقیقا به همان اندازه مورد نظرشان ممکن نباشد. اگر پوست کشیده شده در اطراف بینی به خوبی جمع نشود، ممکن است بصورت برآمدگی های نامنظمی به نظر آید. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X