انواع روش های ساکشن چربی از بدن

انواع روش های ساکشن چربی از بدن

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

انواع روش های ساکشن چربی از بدن

از کم عارضه ترین روش های موجود تناسب اندام که از طریق ساکشن چربی از بدن انجام می شود، می توان به روش پیکرتراشی با لیپوماتیک اشاره کرد. این روش در واقع PAL یا لیپوساکشن با قدرت کمکی است که مشکلات ایجاد شده در عمل لیپوساکشن را ندارد. در این روش از یک موتور بادی یا الکترومغناطیسی برای حرکت دادن چربی ها استفاده می شود.

در حالت کلی دو نوع عمل زیبایی وجود دارد: عمل های زیبایی تهاجمی و عمل های زیبایی غیر تهاجمی. پیکرتراشی توسط لیپوماتیک را می توان در گروه عمل های زیبایی به روش تهاجمی تناسب اندام دسته بندی کرد. در این روش سوراخ هایی در بدن ایجاد شده و چربی های تجمع یافته اضافی توسط کانال هایی از بدن خارج می شود.

انواع روش های لاغری و تناسب اندام در کلینیک ایران نوین

بخش تناسب اندام، لاغری و پیکرتراشی کلینیک ایران نوین در ۳ حوزه کلی فعالیت می کند:

  1. تناسب اندام و لاغری بدون عمل جراحی
  2. تناسب اندام و لاغری توسط عمل جراحی
  3. رژیم درمانی و مشاوره تغذیه با بهره گیری از فوق تخصص غدد

چاقی و به خصوص چاقی موضعی عارضه ای است که بسیاری از مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند. روش های مختلفی برای مقابله و درمان چاقی وجود دارد. ما در کلینیک ایران نوین در سه بخش زیر به شما کمک می کنیم تا به اندام ایده آل خود برسید:

جراحی های چاقی

شایع ترین روش های جراحی چاقی عبارتند از : لیپوساکشن، لیپولیزر، لیپوماتیک و بادی جت

  • لیپوساکشن

لیپوساکشن یکی از روش های نسبتا قدیمی برای درمان چاقی های موضعی و ساکشن چربی از بدن است. در این روش با ایجاد یک شکاف کوچک در پوست، چربی های زیر پوست به وسیله یک دستگاه مکنده خارج می شوند. لیپوساکشن تاثیر چندانی در بهبود افتادگی و شلی پوست ندارد و چربی های خارج شده از بدن برای استفاده مجدد به عنوان فیلر یا حجم دهنده به سایر اعضای بدن، خیلی مناسب نیستند.

  • لیپولیزر

در روش لیپولیزر چربی ها قبل از مکیده شدن توسط دستگاه مکنده، به وسیله لیزر ذوب می شوند و فرایند خارج کردن چربی آسان تر می شود. اما در این روش نیز به علت تخریب چربی توسط لیزر و تبدیل شدن آن به مایع، امکان استفاده از آن چربی به عنوان فیلر(پر کننده) برای سایر نواحی بدن وجود ندارد.

  • لیپوماتیک  Lipomatic

در این روش سلول های چربی به وسیله ی امواج اینفراسونیک و ارتعاش از هم جدا شده و سپس توسط دستگاه مکنده خارج می شوند. اولین مزیت لیپوماتیک نسبت به روش های دیگر این است که چربی بدون هیچگونه تخریبی از بدن خارج شده و می توان از آن به عنوان فیلر برای حجم دهی به سایر نقاط بدن استفاده کرد. این چربی علاوه بر اینکه بسیار پایدارتر از چربی خارج شده از طریق لیپوساکشن است، دست نخورده تر و سالم تر نیز هست. مزیت دوم لیپوماتیک این است که به میزان قابل توجهی باعث بهبود افتادگی و شلی پوست می شود. بنابراین نه فقط افرادی که دارای چربی موضعی هستند بلکه کسانی که دچار افتادگی پوست در نواحی ای مثل شکم هستند، موارد مناسبی برای جراحی لیپوماتیک هستند.

  • بادی جت (Body – jet)  یا واتر جت

بادی جت یک روش مدرن و کم عارضه ی پیکرتراشی است. در این روش چربی ها به وسیله فشار آب از بافت زیرین خود جدا شده و خرد می شوند. جریان آب پیوند بین چربی ها را می شکند و فرایند خروج آن ها بسیار آسان می کند. چربی های آزاد شده با کمترین نیرو توسط مکنده به بیرون کشیده می شوند. همین نیروی اعمال شده ی کمتر برای خروج چربی ها باعث می شود که آسیب به پوست و عروق اطراف بافت چربی به حداقل برسد.

در روش های دیگر ساکشن چربی از بدن معمولا خروج چربی ها توسط مکنده با درد همراه است اما در روش بادی جت فرد با کمترین میزان درد و عارضه می تواند به اندام ایده آل خود برسد. مزیت اصلی روش بادی جت سرپایی بودن و عوارض بسیار کم آن است. علاوه بر این با کیفیت ترین چربی برای تزریق و حجیم سازی اندام ها از روش بادی جت به دست می آید.

منبع: کلینیک تخصصی لاغری و تناسب اندام ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X