پیکر تراشی و زیبایی شکم (mini abdominoplasty)

پیکر تراشی و زیبایی شکم (mini abdominoplasty)

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

پیکر تراشی و زیبایی شکم (mini abdominoplasty)

بسیاری از افرادی که کاهش وزن شدید داشته اند، زنانی که دوران بارداری را سپری کرده اند و کسانی که تحت جراحی کوچک کردن شکم قرار گرفته اند، احتمالا دچار افتادگی و شلی پوست در ناحیه ی شکم باشند. در این افراد پوست، خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و ورزش هیچ کمکی به بهبود افتادگی و زیبایی شکم نخواهد کرد. علاوه بر این، کشیدگی و ضعف عضلات شکمی نیز که در پزشکی به عنوان "diastasis recti" شناخته می شود، باعث بدفرمی و افتادگی شکم به خصوص در قسمت پایینی شکم می گردد.

جراحی ابدومینوپلاستی علاوه بر اینکه چربی و پوست اضافی ناحیه ی شکم را حذف می کند، عضلات شل شده ی شکم را نیز کشیده و باعث سفت شدن این قسمت از بدن می شود. جراحی ابدومینوپلاستی در سه نوع مینی ابدومینوپلاستی، ابدومینوپلاستی کامل و ابدومینوپلاستی گرداگرد انجام می شود. مینی ابدومینوپلاستی ساده ترین و شاید متداول ترین نوع از جراحی های ابدومینوپلاستی است که با کم ترین عارضه انجام می شود. انواع مختلف جراحی های پیکرتراشی شامل مینی ابدومینوپلاستی در کلینیک زیبایی ایران نوین توسط حاذق ترین متخصصین کشور به موثرترین روش ها و با بهترین نتایج انجام می شود.

روش جراحی مینی ابدومینوپلاستی برای زیبایی شکم

در جراحی مینی ابدومینوپلاستی یک برش چند سانتی در زیر خط شکم و بر روی خط سزارین ایجاد می شود. چربی و پوست اضافی بریده شده و عضلات در صورت لزوم کشیده می شوند. در مینی ابدومینوپلاستی دور ناف بریده نمی شود و ناف دست نخورده باقی می ماند. این جراحی برای کسانی که افتادگی پوست و چربی در قسمت پایین شکم آن ها قرار دارد مناسب است. در بعضی موارد که حجم چربی شکمی زیاد باشد لازم است قبل و یا در حین جراحی مینی ابدومینوپلاستی، چربی ها به روشی مثل لیپوساکشن خارج شوند. جراحی با بی حسی موضعی و یا بی هوشی عمومی انجام شده و معمولا حدود ۲ ساعت طول می کشد.

بعد از جراحی زیبایی شکم

  • به دلیل اندازه ی کوچک برش نسبت به سایر روش های ابدومینوپلاستی دوره ی بهبودی معمولا کوتاه و کمتر از یک ماه طول می کشد.
  • بستن شکم بند طبی برای کاهش درد و تورم حداقل برای یک هفته توصیه می شود.
  • بهتر است تا ۴ هفته از انجام فعالیت های سنگین خودداری شود.
  • محل برش و بخیه با گذشت زمان کم رنگ تر می شود و تا حداکثر ۶ ماه به نازک ترین حد ممکن می رسد.
  • عدم مصرف سیگار و دخانیات قبل و بعد از جراحی به شدت توصیه می شود. نیکوتین موجود در دخانیات در روند بهبود زخم ها اخلال ایجاد می کند.
  • بعد از جراحی ابدومینوپلاستی هیچ مشکلی برای بارداری خانم ها وجود ندارد. اما باید توجه داشت که بارداری ممکن است حالت شکم را به قبل از عمل برگرداند.
  • افزایش بیش از حد وزن بعد از جراحی تاثیرات عمل را از بین می برد.
منبع: کلینیک تخصصی لاغری و تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X