مراقبت های بعد از بوتاکس صورت

مراقبت های بعد از بوتاکس صورت

19 مرداد ، 1401
کلینیک ایران نوین

مراقبت های بعد از بوتاکس صورت

بوتاکس یک روش درمانی - زیبایی جهت از بین بردن چین وچروک ها ، خطوط و نواقص صورت می باشد . بوتاکس با فلج نمودن اعصاب عضلات پرکار صورت که موجب ایجاد خطوط و چروک های صورت می شوند ، به طور موثری از ایجاد چروک های بیشتر جلوگیری می کند . از همین رو مراقبت بوتاکس صورت پس از تزریق بوتاکس بسیار ضروری می باشد.

در روش تزریق بوتاکس که باید حتما در کلینیک پوست و مو تخصصی صورت پذیرد ، پزشک با ایجاد بیحسی موضعی ، بوتاکس را توسط سوزن های مخصوص به زیر پوست و در عضله ی پرکار صورت تزریق می نماید که در اثر فلج شدن موقتی آن عضله ، از ایجاد چروک های بیشتر جلوگیری می شود و هم با پر شدن فرو رفته گی ها ، پوستی صاف و عاری از هر گونه خطوط و چروک حاصل خواهد شد .

به طور کلی بوتاکس در درمان عوارض مختلفی چون ؛ خطوط افقی پیشانی ، خط خنده ، خط اخم ، بالا کشیدن ابرو ، بالا کوشیدن گوشه های افتاده ی لب ، زاویه دار کردن چانه ، از بین بردن خطوط خرگوشی روی بینی ، رفع افتادگی و حرکت نوک بینی و پهن شدن حفره های بینی به هنگام صحبت کردن یا خندیدن و درمان میگرن مزمن بسیار موثر خواهد بود .

جهت دستیابی به نتیجه ی مطلوب از عمل کم تهاجمی تزریق بوتاکس ، باید از ماده ی بوتاکس اصل و مورد تایید سازمان بهداشت و درمان استفاده کرد و تزریق آن نیز حتما توسط متخصص با تجربه و دارای مهارت کافی در تزریق بوتاکس باید صورت پذیرد .

مراقبت بوتاکس صورت

اگر چه استفاده از بوتاکس استاندارد که در مراکز تخصصی پوست توسط متخصص باتجربه تزریق می گردد ، هیچ عارضه ی خاصی را ایجاد نخواهد کرد اما پس از تزریق باید با مراقبت بوتاکس صورت به روش های ساده ای ، نتیجه ی مطلوبی از عمل تزریق را ایجاد نمود .

● جهت جلوگیری از پخش شدن بوتاکس پس از تزریق به نواحی دیگر صورت ، باید فرد ۲ الی ۴ ساعت در حالت نشسته یا ایستاده قرار گیرد .

● از دست زدن ، خاراندن و مالیدن محل مورد تزریق تا ۲۴ ساعت باید خودداری کرد .

● با حرکات ارادی ماهیچه های صورت  ، تا دو الی سه ساعت ، عضلات مورد تزریق را منقبض و منبسط کنید .

● در صورت مشاهده ی هر گونه عارضه ی غیر طبیعی و ماندگار بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید .

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و تزریقات دستگاهی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X