جراحی زیبایی اصلاح بزرگی سینه مردان Gynecomasty

جراحی زیبایی اصلاح بزرگی سینه مردان Gynecomasty

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

جراحی زیبایی اصلاح بزرگی سینه مردان Gynecomasty

از بین بردن سینه های نامعمول و چربیهای آن از طریق یک شکاف یک اینچی که بین حاشیه پائینی نوک پستان ایجاد میکنند ، امکان پذیر است . نتیجه این شکاف معمولاً جزئی است . اگر بزرگی سینه مردان از چربی حاصل شده باشد Liposuction به تنهایی ممکن است برای کاهش حجم سینه ها مفید واقع گردد . این فرایند دو ساعته روی بیمار سرپایی با بیهوشی موضعی و مسکن داخلی ( وریدی) قابل اجرا است . ریسک جراحی زمانی که یک جراح ماهر و با تجربه روی کار باشد کاهش پیدا میکند . ظرف مدت چند هفته بعد از جراحی دیواره قفسه سینه در ظاهر به حالت عادی بر می گردد . بعد از عمل جراحی یک سینه بند مخصوص لازم است تا کبودی و تورم حاصله را فرو نشاند و رفته رفته احساسی که در نوک سینه هاست کم می شود و تمام فعالیتها ظرف مدت سه هفته از سر گرفته می شودامروزه ورزشکاران رشته هاي قدرتي و مخصوصا ورزشکاران رشته پرورش اندام در سطح گسترده اي از عوارض و ناهنجاري هاي همانند ترک و چين و چروک خوردن هاي پوست، عارضه نوک سينه و افتادگي پوست در برخي نواحي از بدن رنج مي برند.

راه های اصلاح بزرگی سینه مردان

در مورد راه هاي از بين بردن اين قبيل عوارض و همين طور هم راه هاي پيشگيري از بروز آنها در بدن نيز شايعات و خرافات زيادي بر سر زبان هاست که ورزشکاران در برخي موارد با عمل کردن به اين توصيه هاي سخيف و خطرناک سلامت و تندرستي خود را نيز فدا کرده و دست آخر نيز کاري از پيش نمي برند. بسياري از کساني که براي شرکت در مسابقات و يا براي رسيدن به تناسب اندام از وزن زايد خود کاسته و فرايند چربي سوزي را در بدن خود تشديد مي کنند با کم شدن حجم چربي زايد در پهلوها و در ديگر نواحي بدن با افتادگي پوست در آن ناحيه مواجه شده و در بسياري از موارد نيز راه رهايي از اين عارضه را پيدا نمي کنند. به اين مهم نيز توجه داشته باشيد که همه راه ها به جراحي و اتاق عمل ختم نمي شود.

جراحی زیبایی اصلاح بزرگی سینه مردان

ژنیکوماستی شامل بزرگ شدن بیش از حد سینه در مردان در اثر رشد بافت غده ی سینه است. بزرگی سینه مردان (Gynecomasty) عارضه ای است که می تواند باعث ایجاد مشکلات روحی شده و اعتماد به نفس فرد را کاهش دهد. ژنیکوماستی غالبا به علت کاهش هورمون تستوسترون نسبت به استروژن ایجاد می شود. استروژن یک هورمون زنانه است که میزان کمی در بدن مردان نیز تولید می شود. اگر تولید این هورمون در مردان از حد نرمال خارج شود و تعادل آن با تستوسترون بر هم زده شود منجر به ایجاد عارضه ی بزرگی سینه می شود. ژنیکوماستی در مردان می تواند در هر سنی اتفاق بیفتد.

نوزادان: در نوزادان به علت تاثیر جفت مادر بر بافت سینه ی جنین ممکن است عارضه ی ژنیکوماستی ایجاد شود. این مشکل معمولا خود به خود برطرف شده و چند هفته بعد از تولد سطح استروژن به حد نرمال می رسد.

نوجوانان: ژنیکوماستی در نوجوانان در سن ۱۲ تا ۱۵ سالگی و به صورت یکطرفه شایع تر است. علت این امر افزایش نسبت رادیول به تستوسترون در پسران است که در ۶۵ درصد موارد منجر به بزرگی سینه می شود.

دوران پیری: در سنین بالاتر سطح پلاسمایی تستوسترون کاهش یافته ودر نتیجه نسبت استروژن به تستوسترون افزایش می یابد. کاهش تستوسترون در افراد بالای ۶۵ سال می تواند منجر به بزرگی سینه دو طرفه در افراد شود.

قبل از جراحی

کوچک کردن سینه در مردان به دلایلی مثل تجمع چربی در سینه ها، رشد نامتعارف بافت سینه و یا رشد بیش از حد پوست سینه انجام می شود. قبل از جراحی زیبایی اصلاح بزرگی سینه در مردان، جراح باید مطمئن شود که بزرگی سینه در اثر سرطان سینه (البته در میان مردان خیلی شایع نیست) و یا ورم سینه (ممکن است به علت عفونت باشد) که ممکن است علائم مشابهی با ژنیکوماستی دارند، نباشد.

مصرف بعضی از داروها ممکن است بروز عارضه بزرگی سینه در مردان را افزایش دهد: داروهایی که برای درمان سرطان پروستات استفاده می شوند، داروهای درمان ایدز، داروهای شیمی درمانی، داروهای ضد اضطراب مثل دیازپام، آنتی بیوتیک ها و داروهای زخم معده.

روش جراحی زیبایی اصلاح بزرگی سینه در مردان (Gynecomasty)

جراحی زیبایی اصلاح بزرگی سینه در مردان در مواردی که بافت سینه بزرگ بوده و یا پوست این قسمت شل باشد استفاده می‌شود. اندازه و محل برش با توجه به شرایط  بدنی فرد و نتایج مورد انتظار او متفاوت است. در روش پولترو، که یک روش کم تهاجم محسوب می شود، یک برش بسیار کوچک ۵ میلی متری در لبه حلقه دور سینه ایجاد می شود. سپس بافت اضافی سینه برداشته شده و پوست بخیه می شود. مهم ترین مزیت این روش این است که برش ایجاد شده کوچک است، اما برای همه ی بیماران قابل انجام نیست. در بعضی موارد و در صورت وجود چربی در سینه ابتدا به وسیله ی لیپوساکشن، چربی ها تخلیه می شوند و سپس جراحی ژنیکوماستی انجام می شود.

پس از جراحی

  • بعد از جراحی یک بانداژ یا لباس حمایت کننده طبی به فرد داده می شود تا روند بهبودی سریع تر شده و میزان تورم و کبودی کمتر شود.
  • ممکن است یک لوله ی باریک برای خروج خون اضافی یا مایع جمع شده زیر پوست قرار داده شود.
  • دوره ی نقاهت جراحی زیبایی اصلاح بزرگی سینه در مردان، با توجه به نوع و شدت عارضه متفاوت است و معمولا فرد بعد از یک هفته می تواند به زندگی روزمره برگردد.

منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X