جراحی زیبایی افتادگی بازو brachio plasty

جراحی زیبایی افتادگی بازو brachio plasty

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

جراحی زیبایی افتادگی بازو brachio plasty

نوسان وزن ، افزایش سن ، و یا حتی عوامل ارثی می تواند باعث افتادگی و ظاهر چین خورده پوست بازو شود . ورزش می تواند موجب افزایش قدرت و بهبود تون پایه عضلات بازو شود ولی نمی تواند پوست اضافه که قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده جمع کند یا بافت زمینه ضعیف و تجمع موضعی پربی را برطرف کند . اگر قسمت پائین بازوی شما به علت پوست اضافی یا چربی افتادگی دارد و شل و چروکیده به نظر می آید ، جراحی زیبایی افتادگی بازو بازو می تواند برای شما مناسب باشد.

داشتن بازوی خوش فرم، عضلانی و سفت خواسته بسیاری از زنان و مردان است. رژیم های چاقی و لاغری مداوم، افزایش سن و حتی عوامل ژنتیکی می تواند باعث شلی و افتادگی بازو شود. در بسیاری از مواقع ورزش هیچ کمکی به سفت شدن بازو نمی کند. دلیل این است که پوست دچار کشیدگی شده و ورزش فقط بافت عضلانی را محکم می کند. بزرگی بازو در افراد جوانتر بیشتر به خاطر چاقی است اما با افزایش سن بازو به علت شلی پوست دچار افتادگی می شود. اگر هر دو مورد یعنی چاقی و افتادگی پوست بازو با هم وجود داشته باشد، ابتدا باید به وسیله ی لیپوساکشن چربی ها خارج و سپس پوست اضافی برداشته شود.

جراحی زیبایی افتادگی بازو یا لیفت بازو (Brachioplasty)

جراحی براکیوپلاستی با یک برش در ناحیه بازو انجام می شود. در این عمل جراح پوست اضافی ناحیه زیر بغل تا آرنج را برداشته و باعث صاف و کشیده شدن بازو می شود. شکل و محل برش جراح به اندازه ی پوست اضافه ی بازوی فرد بستگی دارد. در نوعی از جراحی می توان با یک برش کوچک زیر بغل جراحی را انجام داد. در این روش سطح زیر پوست و عروق آن به وسیله دستگاه های آندوسکوپیک برای جراح مشخص می شود. پس از بررسی های لازم میزان پوست اضافی بریده شده و جای برش کوچک زیر بغل بخیه می شود. با توجه به اینکه در این روش، دسترسی به بافت زیر پوست به روش آندوسکوپی است و سطح برش کوچک است، فقط برای افتادگی بازوی خفیف کاربرد دارد.

برای افرادی که دچار افتادگی شدید هستند روش کار متفاوت است. در این افراد برش در بازو و از زیر بغل تا آرنج انجام می شود. جلو یا پشت بودن برش به این بستگی دارد که در چه حالتی جای بخیه کمتر دیده می شود. در این روش چون اندازه ی برش بزرگتر است و جراح دید و دسترسی بهتری به بافت های عمیق بازو دارد، دست جراح برای تغییرات بازتر است. پس از بریده شدن بافت و پوست اضافی پوست به هم نزدیک و بخیه می شود.

کسانی که علاوه بر افتادگی پوست، چربی زیادی در بازوی خود دارند لازم است ابتدا به وسیله ساکشن (Liposuction) چربی ها تخلیه شده و سپس جراحی زیبایی افتادگی بازو (Brachioplasty) انجام شود. انجام جراحی زیبایی بازو به مهارت و دقت بالایی نیاز دارد تا جای بخیه بر روی بازوی فرد باقی نماند. بنابراین حتما باید توسط جراح حاذق انجام شود.

پس از جراحی

مدت زمان بستری شدن بعد از جراحی معمولا یک شب است.

برای انجام جراحی زیبایی افتادگی بازو حتما نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و به راحتی در کلینیک ها قابل انجام است.

بهتر است تا دو هفته لباس هایی که از قسمت بازو چسبیده هستند استفاده نشود.

پس از برداشتن پانسمان در روز دوم امکان استحمام وجود دارد.

تا یک هفته بعد از جراحی هیچگونه فعالیت سنگینی انجام نشود.

در موقع خواب و یا بیداری دست های فرد باید بالاتر از بدنش قرار بگیرد.

دو هفته پس از جراحی بیمار می تواند به زندگی روزمره برگردد ولی بهتر است تا ۴هفته از فعالیت ورزشی با دست خودداری کند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X