جراحی زیبایی اصلاح افتادگی سینه mastopexy

جراحی زیبایی اصلاح افتادگی سینه mastopexy

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

جراحی زیبایی اصلاح افتادگی سینه mastopexy

روش لیفت سینه برای افراد وابسته به مقدار افتادگی سینه است. درکل، سینه های کمتر افتاده نیاز به برش کمتری دارد و سینه هایی که بیشتر افتاده هستند؛ نیاز به برش های بیشتری برای اصلاح افتادگی سینه دارند. بیماران معمولا می توانند ۲-۱ هفته بعد از جراحی فعالیت خود را شروع کنند. فعالیت سنگین نیز معمولا ۶-۴ هفته بعد از جراحی شروع می شود.

افتادگی سینه (Ptosis) در زنان معمولا در اثر افزایش سن، کاهش وزن بیش از حد، بارداری، بزرگی سینه ها و مصرف سیگار اتفاق می افتد. جراحی زیبایی اصلاح افتادگی سینه (mastopexy) یکی از شایع ترین علل مراجعه زنان به کلینیک های جراحی زیبایی است. افتادگی سینه می تواند در سینه های با اندازه ی کوچک یا بزرگ و یا اندازه ی مناسب سینه وجود داشته باشد. بنابراین همیشه بزرگ بودن سینه مسبب افتادگی سینه نیست. بلکه افراد زیادی هستند که با وجود سینه های کوچک و معمولی دچار افتادگی سینه هستند. این جراحی به تنهایی برای کوچک یا بزرگ کردن سینه مناسب نیست و کارکرد آن اصلاح فرم سینه و بالا کشیدن آن است.

انواع برش ها در جراحی زیبایی اصلاح افتادگی سینه

در جراحی زیبایی اصلاح افتادگی سینه برش های ایجاد شده متناسب با سایز و فرم سینه متفاوت است. به طور کلی سه نوع برش در جراحی زیبایی اصلاح افتادگی سینه وجود دارد:

  • برش دورتادور آرئول و در مرز پوست تیره و روشن انجام می شود. این روش بهترین نوع برش است و هیچ جای بخیه و زخمی باقی نمی ماند. از این برش بیشتر برای مواردی که سایز سینه کوچک باشد استفاده می شود. اگر افتادگی نوک سینه از دو یا سه سانتیمتر بیشتر باشد علاوه بر برش دور هاله باید از برش عمودی نیز استفاده شود.
  • برش از قسمت پایین آرئول شروع شده و تا زیر سینه ادامه می یابد. این برش عمودی است و ممکن است جای بخیه تا حدودی دیده شود.
  • برش در زیر سینه و در شیار سینه زده می شود. در این روش نیز جای بخیه کمتر دیده می شود.

یکی از روش های ماستوپکسی، ساکشن بافت چربی سینه هاست. این روش به مقدار کمی به بالا کشیدن سینه ها کمک می کند. این روش برای کسانی که حجم بالایی از سینه ی آن ها را چربی تشکیل می دهد مناسب است و باعث بالا کشیده شدن سینه می شود. ساکشن چربی کمترین آسیب را به بافت عصبی و عروقی سینه ها می کند.

در بعضی موارد لیفت سینه به تنهایی باعث بالا کشیده شدن سینه نمی شود و لازم است که برای حجیم کردن سینه از پروتز استفاده شود. بنابراین بسیاری از جراحان عمل ماستوپکسی و قرار دادن پروتز را به طور همزمان انجام می دهند. باید توجه کرد که گذاشتن پروتز بزرگتر برای اصلاح افتادگی سینه، به جای جراحی همزمان لیفت و پروتز معمولا باعث نارضایتی بیمار می شود.

پس از جراحی

بخیه ها بعد از یک هفته کشیده می شوند.

سینه ها در دو هفته ی اول کمی متورم و کبود هستند.

در ابتدا ممکن است شکل سینه غیر طبیعی به نطر برسد. فرم اصلی سینه معمولا یک تا سه ماه بعد از عمل مشخص می شود.

پس از جراحی به هیچ عنوان نباید از دخانیات استفاده شود.

فرد پس از یک تا دو هفته می تواند ورزش سبک انجام دهد.

بهتر است فرد پس از جراحی تا سه هفته به پشت بخوابد و از خوابیدن به پهلو خودداری کند.

منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X