جراحی زیبایی کوچک کردن سینه

جراحی زیبایی کوچک کردن سینه

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

جراحی زیبایی کوچک کردن سینه

در عمل جراحی کوچک کردن سینه با برداشتن چربی و بافت غدها و پوست از سینه ،آنها را کوچکتر ، سبکتر ،سفت تر می کنند.همچنین در این عمل می توان  هاله نوک پستان را که تیره تر است کوچکتر کرد. بزرگی سینه  می تواند بعلت بارداری, چاقی , یائسگی , مصرف داروهای هورمونی , ژنتیک و استعداد خانوادگی باشد.

بزرگی نامتعارف سینه ها در خانم ها ممکن است مشکلات روحی و جسمی برای فرد ایجاد کند. از نظر جسمی سینه های بزرگ باعث فشار به شانه و گردن و حتی تغیر شکل آن‌ها شود و با ایجاد مشکل در نشستن صحیح می تواند باعث ایجاد مشکلات تنفسی نیز شود. اندازه سینه در زنان متاثر از ژنتیک، وزن، اسکلت بدن و هورمون ها است. سطح هورمون استروژن در اندازه ی سینه ها موثر است و بزرگی سینه می تواند در دوره ی نوجوانی و یا بعد از یائسگی اتفاق بیفتد. در بعضی از زنان ممکن است عدم تقارن در اندازه و یا شکل سینه ها وجود داشته باشد.

جراحی زیبایی کوچک کردن سینه یک روش موثر برای کاهش اندازه و بهبود شکل سینه در زنان است. این جراحی در همه ی سنین قابل انجام است، اما در دختران نوجوان بعد از رشد کامل سینه ها و در زنانی که قصد بارداری دارند، بعد از تولد فرزند انجام می شود.

جراحی زیبایی کوچک کردن سینه ((mammoplasty

در ابتدا و پیش از شروع جراحی، جراح محل دقیق برش ها روی بدن فرد مشخص و نشانه گذاری می کند. سپس با ایجاد برش در محل های تعیین شده بافت سینه، چربی و پوست اضافی بریده شده و سر سینه و بافت های باقیمانده در جای مورد نظر قرار می گیرند. پس از بخیه معمولا بسته به مقدار بافت و پوست برداشت شده، یک لوله ی تخلیه کننده برای خروج کامل خونابه، زیر پوست فرد قرار داده می شود. اگر میزان چربی موجود در سینه زیاد باشد، ابتدا به وسیله لیپوساکشن چربی های اضافی خارج و سپس جراحی ماموپلاستی انجام می شود.

در جراحی زیبایی کوچک کردن سینه از سه نوع برش استفاده می شود:

  • برش دور آرئول

این برش برای مواردی که اندازه ی سینه خیلی بزرگ نیست و نیازی به برداشت مقادیر زیادی از بافت وجود ندارد مورد استفاده قرار می گیرد. این برش به صورت گرد و دور سر سینه ایجاد می شود.

  • برش راکت شکل یا عمودی

در این نوع تکنیک یک برش دورتادور سر سینه و یک برش عمودی به سمت پایین سینه و تا خط زیر سینه ایجاد می شود. این روش احتمال بروز عوارض جراحی در زیر سینه را کاهش می دهد اما ممکن است برای برداشتن سینه های خیلی بزرگ کافی نباشد.

  • برش لنگر شکل یا T معکوس

برش لنگر شکل معمول ترین برش برای کوچک کردن سینه است. این برش تلفیقی از دو برش اول است با این تفاوت که پس از برش گرداگرد آرئول و برش عمودی به سمت پایین، در آخر یک برش افقی در زیر خط سینه ایجاد می شود.

شکل و نحوه ی برش معمولا براساس اندازه سینه ها، شکل آن ها، موقعیت سر سینه و نظر جراح انتخاب می شود.

پس از جراحی

  • پس از پانسمان استفاده از بانداژ یا سوتین طبی برای کاهش ورم و درد توصیه می شود.
  • پس از ۱ تا ۲ هفته فرد می تواند به زندگی روزمره خود برگردد.
  • استراحت مطلق به هیچ عنوان توصیه نمی شود. چون ممکن است باعث لخته شدن خون در عروق شود.
  • در هفته اول فعالیت های سبک مثل پیاده روی توصیه می شود.
  • انجام فعالیت های سنگین تا ۶ هفته بعد از جراحی ممنوع است.
  • مصرف دخانیات پس از جراحی، روند بهبود را کند می کند.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X