انواع روش های پیکرتراشی و لاغری

انواع روش های پیکرتراشی و لاغری

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین
انواع روش های پیکرتراشی و لاغری پیکر تراشی به مجموعه ای از روشهای تهاجمی و غیر تهاجمی گفته می شود که بوسیله آن ها میتوان نواحی مختلف بدن را به فرم دلخواه درآورد و تناسب و زیبایی را به اندام  فرد هدیه نمود . به همین دلیل است که کلمه پیکر تراشی در علم پزشکی و هنر یکسان شده است و در هردو جا اشاره به فرم دهی و شکل دهی به اندام بوده است . انواع جراحی های پیکر تراشی و لاغری در کلینیک زیبایی ایران نوین به صورت کاملا حرفه ای و زیر نظر بهترین متخصصین کشور انجام می شود.
  • پیکر تراشی و لاغری با دستگاه (Body jet)

 بادی جت یکی از  مدرن ترین و کم عارضه ترین روش های پیکرتراشی است. در این روش چربی های به وسیله فشار آب از بافت زیرین خود جدا شده و خرد می شوند. جریان آب پیوند بین چربی ها را می شکند و فرایند خروج آن ها بسیار آسان می کند. چربی های آزاد شده با کمترین نیرو توسط مکنده به بیرون کشیده می شوند. همین نیروی اعمال شده ی کمتر برای خروج چربی ها باعث می شود که آسیب به پوست و عروق اطراف بافت چربی به حداقل برسد.

در روش های دیگر معمولا خروج چربی ها توسط مکنده با درد همراه است اما در روش بادی جت فرد با کمترین میزان درد و عارضه می تواند به اندام ایده آل خود برسد. مزیت اصلی روش بادی جت سرپایی بودن و عوارض بسیار کم آن است. علاوه بر این با کیفیت ترین چربی برای تزریق و حجیم سازی اندام ها از روش بادی جت به دست می آید.

  • پیکر تراشی و لاغری با دستگاه  (Lipomatic)

یکی از روش های نوین برای درمان چاقی های موضعی لیپوماتیک است که قابلیت حذف توده های بزرگتر چربی نسبت به روش هایی مثل لیپوساکشن و یا لیپولیزر را دارد. امکان خارج کردن چربی از سینه، ران، پهلو، شکم، غبغب و سایر مناطق بدن و با کمترین عارضه به روش لیپوماتیک وجود دارد. در روش لیپوماتیک جراح با ایجاد یک برش چند میلیمتری میله ای مخصوص که به کمپرسور هوای فشرده متصل است را وارد بدن فرد می کند. این میله ی ظریف با حرکت سه بعدی در زیر پوست و ارسال امواج اینفراسونیک باعث جدا شدن بافت چربی و شکستن آن ها می شود. چربی خرد شده بدون آسیب به بافت و عروق اطراف مکش و از بدن خارج می شود.

پیکر تراشی و لاغری با دستگاه (ultrazed)

در روش اولترازد از امواج با طول موج مشخص که باعث تخریب سلول های چربی می شود استفاده می شود. مکانیزم کار این امواج به این صورت است که به وسیله ی اعمال فشار منفی و ایجاد حباب های افزایش یابنده در سلول های چربی، باعث تخریب و نابودی سلول های چربی می شوند. چربی های تخزیب شده به حالت مایع درآمده و از بدن خارج می شوند. امواج اولترازد به صورت پالسی و مستمر و برای دو کاربرد مختلف استفاده می شوند. از روش پالسی برای نواحی حساس تر مثل غبغب و یا شش تکه کردن شکم و از امواج مستمر که انرژی بالاتری دارند برای برداشت قسمتهایی که حجم چربی در آن ها بیشتر است استفاده می شود. در سیستم اولترازد برخلاف سیستم اولتراسوند امکان تنظیم و تغییر فرکانس وجود دارد. گستره ی فرکانس اولترازد بین ۲۶ تا ۵۰ کیلوهرتز و قدرت خروج آن تا ۱۰۰ وات است.

  • جراحی ابدومينوپلاستی (abdominoplasty)

جراحی ابدومينوپلاستی به این صورت است که برشی در قسمت زیر شکم شبیه عمل سزارین ولی با طول بیشتر داده می شود. پوست شکم از بالا تا لبه ی دنده ها و از طرفین تا پهلو ها از عضله جدا می شود. همه ی چربی ها و پوست اضافه ی شکم برداشته می شود، اما ناف سر جای خود باقی می ماند و پزشک پس از خارج کردن زائدات، در پوست جدید سوراخی ایجاد کرده و ناف بیرون می آید. انواع جراحی ابدومینوپلاستی عبارتند از: مینی ابدومينوپلاستی، ابدومينوپلاستی کامل و ابدومینوپلاستی گرداگرد. انتخاب هر کدام از روش ها برای رسیدن به نتیجه مطلوب، بسته به شدت عارضه و نظر جراح می تواند متفاوت باشد. ساده ترین نوع جراحی، مینی ابدومينوپلاستی است و برای افرادی که چربی شکمی آن ها کوچک و در قسمت پایین شکم است مورد استفاده قرار می گیرد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X