مشاوره جراحی زیبایی

مشاوره جراحی زیبایی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مشاوره جراحی زیبایی

پزشکان متخصص جراحی زیبایی، فردی را کاندید مناسب جراحی زیبایی می دانند که علاوه بر سلامت جسمی، از لحاظ روحی و روانی نیز در وضعیت پایدار و نرمالی به سر ببرد. همچنین بیمار نباید هیچ گونه مواد مخدر و الکلی مصرف نموده باشد و از لحاظ جراحی های قبلی و سوابق بیماری بررسی شود. از این رو پزشک در اولین جلسه مشاوره جراحی زیبایی از بیمار می خواهد که دلایل خود را برای تصمیم به انجام عمل جراحی زیبایی توضیح دهد.

در صورتی که بیمار بتواند دلایل قانع کننده ای ارائه دهد و مصمم به انجام این عمل باشد، پزشک جراح به بررسی ساختار و شکل صورت و بدن می پردازد. در مورد جراحی زیبایی بینی این کار در بسیاری از موارد از طریق عکس برداری از صورت در زاویه های مختلف صورت می گیرد. پس از آن، پزشک جراحی زیبایی آگاهی های لازم را درباره نتیجه احتمالی انجام عمل به بیمار می دهد.

رایج ترین عمل در بین عمل های جراحی زیبایی ، عمل زیبایی بینی است که مشاوره جراحی زیبایی در آن از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

موارد مشاوره پیش از عمل جراحی بینی

به طور کلی هر پزشک جراحی زیبایی پیش از اقدام به انجام عمل جراحی بینی، موارد زیر را در بیمار خود بررسی خواهد کرد:

  • سوابق پزشکی متقاضی
  • سلامت جسمانی عمومی متقاضی
  • سابقه عمل های جراحی قبلی
  • داروهای مورد استفاده بیمار در حال حاضر و پیش از این
  • سابقه استعمال دخانیات توسط بیمار (ترک سیگار حداقل دو هفته قبل از انجام عمل)
  • سن بیمار
  • حساسیت به انواع داروها
  • شکل بینی و نوع پوست بینی
  • وضعیت روحی بیمار

مشاوره جراحی زیبایی لاغری

بسیاری از افراد پیش از هرگونه اقدامی برای تناسب اندام و کاهش وزن، اقدام به انجام عمل های زیبایی نظیر لیپوماتیک و لیپوساکشن و ... نموده و گاه با ناآگاهی از شرایط و وضعیت خود، مورد سودجویی برخی پزشکان منفعت طلب قرار گرفته و عوارض جبران ناپذیری را برای خود رقم می زنند.

اما بهترین پزشک متخصص جراحی زیبایی همواره مشاوره های لازم را درباره ضرورت انجام عمل و انتظارات بیمار از عمل زیبایی لاغری به وی ارائه می دهد.

مشاوره جراحی زیبایی لاغری و تناسب اندام، به طور معمول با بررسی امکان کاهش وزن بیمار با روش های طبیعی لاغری و ورزش کردن و توصیه رژیم های غذایی مناسب شروع می شود. در صورتی که متقاضی نتواند از این روش ها نتیجه مطلوب را بگیرد، پزشک می تواند با در نظر گرفتن سن بیمار، سابقه بیماری ها و عمل های جراحی قبلی، سابقه داروهای مورد استفاده، بررسی استعمال دخانیات و الکل توسط بیمار، بررسی روش مناسب برای گرفتن بهترین نتیجه و وضعیت جسمانی بدن بیمار به عمل زیبایی لاغری بپردازد.  منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X