جراحی زیبایی لیفت نخ

جراحی زیبایی لیفت نخ

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

جراحی زیبایی لیفت نخ

همه‌ی ما در جوانی پوستی منعطف، صاف و شفاف داریم. کلاژن و الاستین وظیفه‌ی ساخت سلول های جدید را دارند و مسئول استحکام بافت‌ صورت هستند. اگر به هر دلیلی مثل استرس، قرار گرفتن در معرض اشعه‌ی خورشید، رژیم غذایی نامناسب، پیری و مواردی از این دست فرایند تولید کلاژن و الاستین متوقف شود، شادابی پوست کم شده و به مرور زمان چین و چروک‌هایی در صورت و گردن ایجاد می‌شود. شل شدن بافت پوست، در اثر نیروی جاذبه‌ی زمین منجر به افتادگی پوست مخصوصا در نواحی پایینی صورت و اطراف لب می‌شود. با توجه به اهمیت و نقش پوست در زیبایی افراد، روش‌های زیادی برای شادابی و جوان‌سازی پوست وجود دارد. یکی از مدرن‌ترین و البته پرطرفدارترین روش‌ها، لیفت نخ است.

 نتایج نشان می‌دهد که لیفت نخ تاثیرگذاری و رضایت بخشی بالایی دارد. به علاوه، این روش به دلیل ایجاد نکردن هیچگونه برش و شکافی در صورت و انجام بدون بی‌هوشی و بستری بیمار، دارای مزایایی نسبت به لیفت صورت با حراجی است. در اواخر دهه ۱۹۹۰ یک جراح روس به نام مارلن سولامانیدزه از نخ‌های بخیه خاردار برای لیفت بافت های افتاده صورت استفاده کرد.

  • روش لیفت صورت با نخ

پیش از شروع کار، ابتدا نقاط ورود و خروج نخ توسط پزشک، مشخص و علامت‌گذاری می‌شود. بعد از آن برش‌های ۱ تا ۲ میلیمتری کوچکی در نقاط مشخص شده ایجاد می‌شود. یک سوزن بسیار باریک تو خالی زیر پوست فرستاده می‌شود تا به وسیله‌ی آن نخ‌ها در جای مناسب قرار بگیرند. برش‌های ایجاد شده بسیار ظریف بوده و هیچگونه جراحت پوستی ایجاد نمی‌کنند. نخ‌هایی که توسط سوزن فرستاده شده‌اند به چربی زیر پوست متصل شده و با کشیده شدن نخ‌ها در یک جهت یکنواخت، پوست بیمار صاف‌تر و چین و چروک های صورت تا حدود زیادی برطرف می‌شوند.

این نخ ها کاملا نازک و غیر قابل رویت هستند و تعداد آن‌ها در هر فرد متناسب با نوع نخ و ناحیه‌ی مورد نظر برای لیفت متفاوت است. فرد بلافاصله پس از لیفت پوست، تاثیرات مثبت آن را در صورت خود مشاهده می‌کند اما بهترین نتیجه در چند هفته پس از انجام این روش قابل مشاهده است.

  • انواع نخ های استفاده شده در لیفت صورت با نخ

به طور کلی این نخ ها به دو دسته تقسیم می‌شوند:  ۱- قابل جذب و   ۲- غیر قابل جذب

نخ‌های قابل جذب تا حدود ۱۵ ماه در بدن باقی می‌مانند، اما در این مدت، تکثیر سلول‌های فیبروبلاست و ساخت‌وساز کلاژن و الاستین و گسترش و نوسازی عروق را در پیرامون خود به‌شدت تحریک می‌کنند و اثربخشی آن‌ها ۳ تا ۵ سال ادامه می‌یابد.

بعضی از انواع نخ‌های به کار رفته در لیفت نخ:

SILHOUETTE CLASSIC: به دلیل خاصیت خود محکم شوندگی بالایی که دارد باعث ثابت نگه داشته شدن پوست می‌شود.

:Tightening Thread  جنس این نخ از پروتئین و ضخامت آن کمتر از موی سر است. علاوه بر کشش پوست، کلاژن سازی را تحریک و به تدریج باعث جوان سازی پوست می‌شود.

Lifting Threads: اثر بخشی بالایی دارد و بلافاصله پس از لیفت صورت، تاثیرات آن قابل مشاهده است.

PDO-COG : به صورت چند رشته ای است و خارهای ظریفی روی آن وجود دارد تا با قلاب شدن به پوست، اثربخشی لیفت را افزایش دهد. این نوع نخ نیز کلاژن سازی را تقویت می‌کند.

Polyglycolide­­-PGA: ساختار چند رشته ای دارد و به کشیدگی پوست کمک می‌کند. میزان تولید کلاژن این نخ ۱۵ درصد بیشتر از سایر نخ هاست و تاثیر بسیار زیادی در جوانی و شادابی پوست می‌گذارد.

Hurricane: به دلیل قرار گرفتن این نخ به صورت مارپیچ ، طول بیشتری از آن در لیفت صورت استفاده می‌شود. کلاژن سازی را تقویت و باعث جوان سازی پوست می‌شود.

علاوه بر لیفت صورت، امکان انجام لیفت سینه و باسن نیز وجود دارد. اما در باسن به دلیل اینکه نخ باید وزن زیادی را تحمل کند و امکان پارگی نخ وجو دارد و در سینه به دلیل پر خطر بودن این منطقه و امکان ایجاد گوشت اضافه، معمولا روش‌های دیگر پیشنهاد می‌شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X