جراحی زیبایی بالا بردن ابرو

جراحی زیبایی بالا بردن ابرو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

جراحی زیبایی بالا بردن ابرو

حالت ابروها به طور معمول در قسمت ابتدایی پایین و به سمت بالا کشیده می‌شود و در مردان فاصله چشم و ابرو کمتر از زنان است. افتادگی ابرو و پیشانی سریع تر از سایر اجزای صورت اتفاق می‌افتد و فرد را خسته و بیمار نشان می دهد. ابرو های رو به بالا فرد را به طور موثری جوان تر و چشم‌ها را شاداب تر می کند. جراحی بالا بردن ابرو معمولا برای افراد میانسال و بالاتر که به دلیل افزایش سن دچار افتادگی ابرو شده اند توصیه می شود. در بسیاری از موارد جراحی بالا بردن ابرو به طور همزمان با جراحی پلک انجام می شود تا اثربخشی آن در چشم ملموس تر باشد.

انواع روش‌های بالا بردن ابرو

بوتاکس

عضلات اطراف ابرو به دو گروه تقسیم می شوند. بخشی از عضلات ابروها را بالا نگه می دارند و بعضی دیگر آنها را پایین می کشند. تزریق بوتاکس، ارسال سیگنال های عصبی به عضله گروه دوم را متوقف می کند و به این ترتیب عضلاتی که می توانند ابرو را بالا نگه دارند بدون وجود نیروی مخالف وظیفه ی خود را انجام می دهند و کشیدگی صورت به خوبی انجام می شود. درمان با تزریق بوتاکس برای کسانی مفید است که دچار افتادگی خفیف ابرو هستند. این روش درمان در عرض چند دقیقه انجام شده و نتیجه ی آن برای ۳ تا ۶ ماه باقی می ماند.

لیزردرمانی

در روش لیزر برش های کوچکی در چند نقطه ایجاد شده و جراح با استفاده از تلسکوپ نوری تصاویری از نقاط غیر قابل دسترس را مشاهده می کند. استفاده از لیزر باعث دقت بسیار زیاد این جراحی می شود. در طی عمل، جراح برای بالا کشیدن ابرو ها بافت بالای ابرو را چرخانده و سپس برش ها را بخیه می کند. این جراحی نسبت به جراحی لیفت صورت، خونریزی و دوره نقاهت کمتری دارد.

هایفوتراپی

از امواج فراصوت (اولتراسوند) در پزشکی برای بررسی و مشاهده ساختار و بافت های داخل بدن انسان استفاده می شود. در روش هایفوتراپی، امواج با سرعت بالا به بافت مورد نظر برخورد کرده و مقدار کمی گرما در بافت ایجاد می شود که موجب بالا کشیده شدن پوست اطراف ابرو می شود. این روش در زمان کوتاهی و با کمترین درد انجام می شود.

لیفت با نخ

لیفت با نخ یک روش نسبتا جدید برای بالا کشیدن ابروهاست. در این روش چربی و عضلات زیر پوست با استفاده از نخ هایی به بالا کشیده می شود و علاوه بر کشیدگی ابرو، چین و چروک های پوست نیز تا حدودی برطرف می شود. این نخ اثر کلاژن سازی داشته و به مرور باعث جوان سازی پوست می شود.

لیفت با جراحی بالا بردن ابرو

در روش جراحی، عضلاتی که به دلیل از دست دادن کلاژن خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و باعث ایجاد چین و افتادگی ابرو شده اند تحت عمل جراحی، بالا کشیده شده و حالت ابرو اصلاح می شود. جراحی زیبایی ابرو به دو صورت باز و یا آندوسکوپی و براساس محل ایجاد برش به روش های زیر انجام می شود.

  • برش سرتاسری

در این روش، برش در ناحیه ی گیجگاهی و کمی عقب تر از محل رویش موها در این ناحیه شروع شده و به موازات آن تا طرف دیگر صورت ادامه می یابد. پوست از بافت زیرین جدا شده و پس از برش قسمت های اضافی به پوست بالایی دوخته می شود.

  • برش روی خط رویش موهای پیشانی

در این روش نیز طول برش به اندازه ی روش قبلی است با این تفاوت که محل برش روی خط رویش موهای پیشانی می باشد.

  •  برش داخل پیشانی

محل برش روی پیشانی بوده و برای کسانی که چین های عمیق پیشانی دارند و یا جای زخم عمیقی در این ناحیه دارند، موثر است. مهم ترین اشکال این روش امکان باقی ماندن جای بخیه روی پیشانی است. بالا بردن ابرو به روش مستقیم

محل برش دقیقا بر روی لبه ی بالایی ابرو است. پوست اضافی بریده شده و ابرو به قسمت بالایی وصل می شود. با این روش امکان هشتی کردن و حالت دهی به ابرو فراهم تر است.

  • برش ناحیه گیجگاهی

برش کوچکی در قسمت گیجگاهی ایجاد می شود. پوست و بافت زیرین تا انتهای ابرو جدا شده و کشیده می شود. محل برش معمولا کمی عقب تر از محل رویش موها در ناحیه گیجگاهی است تا جای بخیه دیده نشود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X