جراحی زیبایی گونه

جراحی زیبایی گونه

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

جراحی زیبایی گونه

تلاش برای برجسته گونه در صورت‌های لاغر و تکیده که معمولا فرد را مسن‌ و خسته نشان می‌دهد معمولا با نتیجه همراه نیست. صورت و مخصوصا گونه اولین قسمت از بدن است که با رژیم غذایی و ورزش لاغر می‌شود و از طرفی برای داشتن گونه‌های برجسته مسلما سایر اجرای بدن نیز باید چاق شوند. جراحی زیبایی گونه بهترین روشی است که فرد بدون تغییر سایز بدن و با اثر طولانی‌تر می‌تواند گونه‌هایی برجسته و زیبا داشته باشد. گونه یکی از بخش‌های مهم در ایجاد توازن و زیبایی صورت است. بعضی از عوامل مثل ژنیک، رژیم غذایی ناسالم، خواب نامناسب، استرس، مصرف الکل و دخانیات و قرار گرفتن مداوم در معرض آفتاب می‌توانند در افتادگی گونه موثر باشند. روش‌های مختلف گونه گذاری:
  • تزریق چربی

شاید قدیمی‌ترین روش زیبایی گونه، تزریق ژل باشد. در این روش چربی از قسمت‌های مختلف بدن شخص خارج شده و پس از تغلیظ و سانتریفیوژ شدن، در قسمت گونه تزریق می‌شود. مزیت این روش این است که بدون بی‌هوشی و به صورت سرپایی انجام شده و مایع تزریق شده از بدن خود شخص است. اما مسئله اینجاست که حدود دو سوم چربی تزریق شده به تدریج و در ۳ تا ۶ ماه جذب می‌شود و صورت بیمار به حالت اولیه بر‌گردد. بنابراین لازم است بیمار هر ۶ ماه تا یک سال چربی تزریق کند.
  • تزریق ژل

تزریق ژل نیز از روش‌های نسبتا قدیمی برای برجسته سازی گونه است. ماده‌ی ژل که می‌تواند از جنس هیالورونیک اسید یا مایع میان بافتی بدن انسان باشد، پس از ۸ تا ۱۰ ماه کاملا جذب می‌شود. یکی از محدودیت‌های تزریق ژل تغیر شکل احتمالی حالت گونه بر اثر نیروی جاذبه و یا تحت تاثیر حرکات صورت است. استفاده از ژل استاندارد و تزریق آن توسط پزشک متخصص و حاذق می‌تواند این عوارض را کاهش دهد.
  • پروتز گونه

پروتز گونه شاید عمومی‌ترین و محبوب‌ترین جراحی زیبایی گونه باشد. این عمل به بی‌هوشی عمومی نیاز ندارد، قرینگی گونه‌ها در این روش بیشتر است و پروتز در سایزهای مختلف وجود دارد، پروتز توسط بدن دفع نمی‌شود و همچنین جراحی به نسبت ساده‌تر و کم خطرتر است. برای نتیجه بهتر و حفظ سلامت، پروتز باید دارای تاییدیه‌های بین‌المللی و در صورت امکان F.D.A (موسسه استاندارد مواد غذایی دارویی امریکا) باشد.
  • لیفت گونه

جراحی زیبایی گونه از طریق لیفت گونه که با استفاده از نخ غیر قابل جذب انجام می‌شود، یک روش موثر برای بالا کشیدن گونه‌ها است که به دو صورت کلاسیک و آندوسکوپیک انجام می‌شود. بافت نرم و چربی زیر گونه در جای اصلی خود قرار گرفته و با استفاده از نخ ثابت نگه داشته می‌شوند. این روش برای بیمارانی که دچار افتادگی گونه هستند مفید است و برای کسانی که گونه‌های کوچک دارند بهتر است همزمان با پروتز گونه انجام شود.
  • جراحی استخوان گونه

جراحی و جلو آوردن استخوان گونه یک روش موثر و با اثربخشی پایدار برای برجسته سازی گونه است. از آن‌جا که استخوان گونه بخشی از ساختمان حدقه چشم است و به علت خطرات احتمالی ناشی از این جراحی، جراحی استخوان گونه معمولا برای افرادی که دچار شکستگی یا فرورفتگی گونه هستند انجام می‌گیرد. البته در کسانی که فک بالا و قسمت میانی صورت عقب و فک پایین جلو است، جراحی استخوان گونه می‌تواند همزمان با جراحی فک انجام شود. تمام برش‌های این جراحی داخل دهانی بوده و عمل تحت بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود. برای افزایش اثر بخشی در جراحی زیبایی گونه رعایت موارد زیر توصیه می‌شود: •    فعالیت بدنی خود را کاهش دهید و از خم کردن سر خودداری کنید. •    مواد غذایی مایع مصرف کنید تا حرکات  فک و صورت شما به حداقل برسد. •    پس از هر وعده‌ی غذایی از دهان‌شویه استفاده کنید. •    از قرار گرفتن در معرض آفتاب، فضاهای گرم مثل سونا خودداری کنید.
منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X