انواع روش های جوانسازی پوست با دستگاه

انواع روش های جوانسازی پوست با دستگاه

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

انواع روش های جوانسازی پوست با دستگاه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، فرایند جوانسازی پوست با دستگاه و انواع لیزر به وسیله روش های کم تهاجمی، بسیار مورد اقبال قرار گرفته اند. کلینیک زیبایی ایران نوین با بهره گیری از بهترین متخصصین و به روزترین دستگاه ها، جوانسازی پوست در کوتاه ترین زمان و موثرترین نتایج را ممکن می کند. بعضی از انواع روش های جوانسازی پوست با دستگاه های مورد استفاده در ادامه بیان شده است.

  • لیزر فراکسل (اینتراسل)

لیزر فراکسل با استفاده از سوزن های بسیار ظریفی با قطر ۱۲۰ میکرون انجام می شود. عمق این سوزن توسط پزشک مشخص می شود و قابل تغییر است و آسیب زیادی به پوست نمی زند. از این روش برای لیفتینگ صورت، بسته شدن منافذ پوست، روشن شدن پوست و رفع چین و چروک صورت استفاده می شود.

  • فراکشنال  CO۲

در این روش با استفاده از گرمای لیزر کلاژن های زیر بافت پوست محدود شده و باعث صاف شدن سطح خارجی پوست می شود. لیزر فراکشنال CO۲ یکی از قوی ترین لیزرها در انجام درمان های پزشکی است و حتی در درمان مراحل اولیه ی سرطان پوست نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع لیزر برای درمان اثرات ماه گرفتگی، چین و چروک ها و جای زخم ها و لکه ها کاربرد دارد.

  • رادیو فرکانسی RF )Radiofrequenvcy waves(

جوانسازی پوست با دستگاه رادیو فرکانسی یک روش غیر تهاجمی، مطمئن و کم عارضه برای برطرف کردن چین و چروک های صورت است. اساس کار تکنولوژی RF تحریک تولید کلاژن در بافت زیری و ایجاد پوستی کشیده تر و جوان تر است. امواج  RF با ایجاد گرما در لایه های میانی پوست، میزان کلاژن فعال را افزایش داده و به سطوح بالاتر پوست می کشانند. همچنین گردش خون در ناحیه مورد نظر را افزایش داده و چربی های اضافی موجود را از بین می برد. از روش RF برای درمان شلی و افتادگی پوست همه ی اندام های بدن می توان استفاده نمود. سرپایی بودن و عدم وجود دوران نقاهت از مزایای مهم استفاده از امواج رادیو فرکانسی است.

  • فراکشنال آر اف (microneedle fractional RF)

در روش فراکشنال آر اف یا MFR گرما و حرارت به وسیله سوزن های بسیار ریزی در لایه زیرین پوست اعمال می شود. گرمای ایجاد شده باعث جمع شدن کلاژن های قدیمی و  تولید کلاژن جدید در سطح پوست می شود. در این روش فقط قسمت محدودی از پوست تحت تابش امواج قرار می گیرد و واژه ی فراکشنال نیز به معنی بخش و قسمت است. بنابراین عوارض استفاده از امواج فراکشنال RF بسیار کم است. کاربرد عمده ی این امواج در سفت کردن پوست، بالا بردن ابرو، درمان افتادگی پلک و درمان شلی پوست است. اکرچه بلافاصله بعد از MFR ، اثرات مطلوب آن در پوست ظاهر می شود اما برای بهترین نتیجه باید ۳ تا ۴ هفته صبر کرد.

  • هایفو  Hifu (High Intensity Focused Ultrasound) 

در روش جوانسازی پوست با دستگاه هایفو از امواج اولتراسونیک با توان بالا و با عمق نفوذ موثر استفاده می شود. این امواج با حرارت دهی حدود ۶۵ درجه ای و بدون آسیب به بافت زیری پوست، با تحریک فیبروپلاست و تولید کلاژن باعث افزایش الاستیسیته و جوانسازی پوست می شود. از روش هایفو برای لیفت و بالا کشیدن صورت و گردن و همچنین ابرو استفاده می شود.

  • میکرودرم ابریژن

این روش با دو عمل پاشش و مکش انجام می شود. به این صورت که با استفاده از دستگاه مخصوصی، کریستال های نمک مانند و ظریف اکسید آلومینیوم  تولید شده و با فشار مشخصی در لایه ی سطحی پوست باعث سایش سطح  پوست می شود. سپس این لایه ی ساییده شده به همراه کریستال های تولید شده توسط مکنده به داخل دستگاه کشیده می شوند. این عمل باعث افزایش جریان خون و فعالیت بیشتر سلول های فیبروبلاست می شود و در نتیجه موجب جوانسازی و طراوت پوست می شود.

در سال های اخیر دستگاه های نوینی مثل مثل تیکسل (Tixel) و پلاسما (plasma) وارد بازار شده اند که اولی با استفاده از حرارت ۴۰۰ درجه سانتیگراد و بدون آسیب رساندن به پوست باعث از بین رفتن چین و چروک شده و دومی بدون تماس با پوست باعث رفع چین و چروک و همچنین از بین رفتن خطوط حاملگی می شود.

جوانسازی با دستگاه های آر اف فرکشنال را با لیزر فرکشنال CO۲ دارای ویژگی های زیر می باشد:

این دو تکنولوژی هر دو برای جوانسازی پوست به کار میروند که مکانیسم و اثرات متفاوتی دارند. *درصد بهبودی ناشی از فرکشنال رادیوفرکونسی در درمان شل شدگی و افتادگی پوست بیشتر از لیزر فرکشنال است *در مورداسکارهای آکنه ( جوش ) و اسکارهای جراحی و بخیه سطحی لیزر فرکشنال دی اکسیدکربن بیشتر بر سطح ضایعات موثر است وفرکشنال رادیوفرکونسی بر عمق ضایعات بیشتر موثر است. بنابراین ترکیب دو روش در درمان ضایعات بسیار موثر است. *برای فصول گرم سال و افرادی که پوست سبزه دارند RF بهتر است *برای افرادی که امکان استراحت بعد از درمان را ندارند و میخواهند سریع به سرکار برگردند RF بهتر است *در صورت امکان ترکیب این دو روش اثر فوق العاده ای در درمان مشاهده میشود.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X