انواع روش های جوانسازی و حفظ زیبایی پوست

انواع روش های جوانسازی و حفظ زیبایی پوست

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

انواع روش های جوانسازی و حفظ زیبایی پوست

مراقبت و حفظ زیبایی پوست از زمان های دور تا به امروز دغدغه ی بسیاری از مردم جهان بالاخص خانم ها بوده است. شاید در گذشته به دلیل نبود دانش کافی و ابزار کارآمد حفاظت از پوست کار دشواری بوده است. اما امروزه داشتن پوستی زیبا و جوان چندان کار دشواری نیست. ما در تیم تحقیقاتی کلینیک ایران نوین به شما برای مراقبت و جواسازی پوستتان کمک می کنیم.

شناخت نوع پوست بدن برای شروع مراقبت های پوستی بسیار مهم است. مثلا در پوست های چرب به دلیل تولید چربی زیاد، احتمال ایجاد جوش و آکنه بیشتر است. بنابراین پاکسازی مکرر پوست برای افراد دارای پوست چرب ضروری است. و برعکس در پوست های خشک به دلیل میزان کم چربی، مرطوب کردن دائم به حفظ زیبایی پوست کمک می کند.

اگر پوستتان چرب است:

برای برداشتن چربی اضافه پوست حتما از شوینده های فاقد چربی که مخصوص پوست های چرب هستند استفاده کنید. با آب گرم صورتتان را بشورید و بعد از آن از یک تونر که به بسته شدن منافذ پوست کمک می کند استفاده کنید.

اگر پوستتان خشک است:

برای شستشوی صورت از شوینده های مناسب پوست خشک که فاقد الکل و مواد معطر هستند استفاده کنید. در استفاده از آب گرم افراط نکنید چون اگر حرارت آب خیلی بالا باشد باعث از بین رفتن چربی طبیعی پوست شده و صورت شما را خشک تر می کند.

چند نکته برای حفظ زیبایی پوست :

لطفا ضد آفتاب بزنید

شاید صحبت درباره ی ضدآفتاب خیلی تکراری باشد، اما هر چه بگوییم باز هم کم است. یادمان باشد که اولین عامل پیری و چروک پوست قرار گرفتن در معرض آفتاب است. اشعه آفتاب فقط در ۱۵ دقیقه می تواند به پوست شما آسیب برساند. بنابراین نه فقط در روزهای آفتابی بلکه در روزهای ابری و سرد سال هم از ضد آفتاب استفاده کنید. حداقل SPF برای حفاظت از پوست ۳۰ است و این عدد در هر منطقه جغرافیایی می تواند متفاوت باشد. برای کارایی بیشتر، بهتر است هر دو ساعت یکبار ضد آفتاب تجدید شود.

پوستتان را مرطوب نگه دارید

ممکن است فکر کنید فقط پوست های خشک به رطوبت نیاز دارند اما واقعیت این است که همه ی پوست ها نیازمند رطوبت کافی برای حفظ شادابی و طراوت خود هستند. تنها تفاوت در این است که اگر پوستتان چرب است باید از مرطوب کننده های فاقد چربی استفاده کنید. بهترین زمان برای استفاده از مرطوب کننده، بعد از شستشوی صورت و هنگامی است که پوست هنوز کاملا خشک نشده.

از غذاهای سالم استفاده کنید

تغذیه نقش بسیار مهمی در سلامت و حفظ زیبایی پوست دارد. بعضی از ما بدون آنکه متوجه باشیم، با عادات غذایی ناسالم سلامت پوستمان را به خطر می اندازیم و باعث ایجاد چین و چروک، آکنه و حلقه های قهوه ای زیرچشم می شویم.  مصرف بعضی از مواد غذایی به ما کمک می کند تا پوست زیباتری داشته باشیم. سیب، بادام زمینی، میوه و سبزیجات تازه، غلات سبوس دار، تخم مرغ و دیگر پرندگان، ماهی و بالاخص روغن ماهی و حبوبات بعضی از این مواد غذایی هستند. خوردن آب کافی به شدت توصیه می شود زیرا کمبود آب باعث کدر و خشک شدن پوست صورت می شود.

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X