جوانسازی پوست و رفع مشکلات پوستی

جوانسازی پوست و رفع مشکلات پوستی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

جوانسازی پوست و رفع مشکلات پوستی

پوست یکی از مهم ترین اجزای بدن است که علاوه بر تاثیر فوق العاده ی آن در زیبایی فرد، در سلامت بدن و محافظت از ورود بیماری ها به داخل بدن بسیار حائز اهمیت است. نکته ی جالب این است که می توان از پوست به عنوان معیاری برای سنجش سلامت عمومی فرد استفاده کرد. مثلا رنگ زرد یا کدر پوست می تواند نشان دهنده ی عملکرد نادرست کبد باشد و یا وجود جوش و لک و مشکلات پوستی این چنینی در بدن ممکن است در اثر ورود آلودگی به بدن اتفاق بیفتد. بنابراین توجه به سلامت پوست ضمن ایجاد اعتماد به نفس در فرد، کیفیت زندگی و سلامت عمومی بدن را بالا می برد.

امروزه روش های زیادی برای جوانسازی و حفظ شادابی پوست وجود دارد. اگرچه همیشه پیشگیری بر درمان ارجح است اما اعتماد به یک کلینیک تخصصی و حرفه ای می تواند حتی بعد از بروز مشکلات پوستی به شما کمک کند تا پوستی زیبا و سالم داشته باشید. ما در تیم تخصصی کلینیک ایران نوین با بهره گیری از دانش و تجربه ی کافی، کارآمدترین و به روز ترین متدهای درمان را به کار می گیریم تا رضایت خاطر شما هموطنان گرامی را به دست آوریم.

اولین گام در رفع مشکلات پوستی شناسایی علل ایجاد آن است. همانطور که گفته شد بیماری و مشکلات پوستی معمولا در اثر اشکال در یکی از اندام های داخلی بدن به وجود می آیند. از بین علل زیادی که باعث بروز مشکلات پوستی می شوند مشکلات کبدی و مشکلات سودایی، مهم ترین علت ها هستند.

مشکلات پوستی – کبدی :

این بیماری ها به علت اختلال در عملکرد کبد که عموما به علت وجود مواد زائد در خون و کبد به وجود می آید، اتفاق می افتد. تعدادی از مشکلات پوستی که عامل کبدی دارند عبارتند از:

  • لکه های قهوه ای که به لکه های پیری معروف اند. این لکه ها معمولا در صورت، پشت دست ها، گردن و سینه دیده می شوند. علت این لکه ها تجمع مواد زائد در کبد و دفع و انتقال آن ها به پوست است. استفاده از موادی که باعث پاکسازی کبد شده و سموم آن را به بهترین نحو تخلیه می کند، می تواند به بهبود مشکلات پوستی ناشی از اختلال کبد کمک کند.
  • لکه هایی که به لکه های بارداری معروف اند. این لکه ها ممکن است در خانم های مجرد هم دیده شوند و معمولا در چانه، پیشانی و گونه ایجاد می شوند. در این مورد نیز وجود مواد زائد در کبد مشکل زاست و پاکسازی اصولی کبد به برطرف شدن لکه ها کمک می کند. نوسانات ناگهانی خون در بدن در زمان بارداری و یا تاخیر در قاعدگی می تواند باعث بروز این لکه ها شود.
  • بروز خشکی و خارش در پوست. در بعضی موارد خشکی و خارش پوست در اثر تماس با مواد شیمیایی و حساسیت زا ایجاد می شود. اگر فرد با این نوع مواد تماس نداشته باشد، ممکن است این مشکل در اثر اختلال کبد و یا بالا رفتن حرارت کبد بروز کند.
  • وجود کک و مک در پوست. بعضی از انواع کک و مک به صورت مادرزادی در بدن فرد وجود دارند و معمولا در افراد سفید پوست بیشتر دیده می شوند. اما انواع دیگری از کک و مک که به مرور زمان ایجاد می شوند ریشه ی کبدی داشته و باید برای بهبود کبد پاکسازی شود.

مشکلات پوستی -سودایی

بیماری های سودایی به علت رسوب سودا در بدن و رگ ها اتفاق می افتند.

  • سیاه شدن  دور چشم. علت این مشکل اختلال در گردش خون در ناحیه زیر چشم است. وقتی رسوب سودا در مویرگ های زیر چشم زیاد شود، اجازه ی جریان آزادانه ی خون در آن قسمت داده نمی شود و به همین دلیل پوست تیره می شود.
  • ایجاد لکه های سودایی. این لکه ها ابتدا قهوه ای و سپس سیاه می شوند و اطراف لکه معمولا خشک است. در واقع این لکه ها دو منبع کبدی سودایی دارند و علاوه بر مشکل سودا، کبد فرد نیز خشک است.
  • اگزما. معمولا در قسمت های مختلف بدن بروز می کند و ممکن است به مرور زمان جابجا شود. این مشکل در اثر خشکی کبد ناشی از سودا اتفاق می افتد.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X