انواع روش های کوچک کردن شکم

انواع روش های کوچک کردن شکم

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

انواع روش های کوچک کردن شکم

شکمی صاف و عاری از چربی اضافه در تناسب و زیبایی اندام بسیار موثر بوده به طوری که در بالا بردن اعتماد به نفس فرد تاثیر بسزایی دارد . روش های کوچک کردن شکم مختلف است ، از ورزش و پیاده روی گرفته تا روش های نوین جراحی که در کوتاه ترین زمان ممکن فرد را از وجود چربی های اضافه ، خلاص می سازند.

اما بهتر است قبل از سپردن بدن خود به دست جراحان و روش های پر عارضه ی جراحی زیبایی از روش ها ساده و بدون هزینه ای که از چاقی دوباره نیز به خوبی پیشگیری می کنند ، آگاه شوید و از آنها استفاده نمایید .

از این رو اگر از جمله افرادی هستید که به دنبال روش های کوچک کردن شکم و پیشگیری از این معضل هستید ، به شما پیشنهاد می کنیم ، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید .

بررسی روش ها ، عادات غذایی و میزان فعالیتهای روزانه ی هر فرد به خوبی علل ایجاد شکمی با چربی های اضافه ی زیاد را نمایان می سازد  .

روش های خانگی کوچک کردن شکم

● اگر می خواهید شکم خود را با روش های خانگی کوچک کنید ، بهتر است از خوردن هله و هوله های صنعتی که گلیسیرین و شکر بالایی دارند پرهیز کنید و مصرف آنها را تا می توانید کاهش دهید ، این هله و هوله ،به دلیل ایجاد نفخ و دیرهضمی باعث بزرگ شدن و تجمع چربی در ناحیه ی شکم می شوند .

● انجام نرمش های ملایم و متعادلی چون پیاده روی و یوگا به آب شدن چربی ها در مقایسه با انجام ورزش های سنگین بیشتر سرعت داده و زمان کمتری نیاز خواهد داشت .

● مصرف زیاد از حد چاشنی های غذایی چون نمک و ادویه جات با ایجاد نفخ شکمی باعث حجیم شدن چربی های شکم می شوند ، لذا این چاشنی ها باید به طور متعادل و کم مصرف شوند .

● اگر از جمله افرادی هستید که مصرف نمک را نمی خواهید کاهش دهید ، با مصرف مواد غذایی چون گوجه ، موز ، ماهی قزل آلا ، بادام و گیلاس میزان پتاسیم مصرفی خود را افزایش دهید تا این ماده ی طبیعی ادرار آور ، اثر نفخ کنندگی نمک را از بین ببرد .

● مصرف میزان کافی از آب ، باعث خارج شدن نمک جمع شده در بدن می گردد و در نتیجه نفخ را از بین می برد ، لذا مصرف مقدار کافی از آب آشامیدنی باید به صورت روزانه در دستور کار قرار گیرد .

سایر روش های کوچک کردن شکم

● حرکت های شکمی چون دراز نشست استاندارد ، دوچرخه سواری ، ورزش پهلوها و دراز نشست عمودی که باید به  شیوه های اصولی و استاندارد در مدت زمان لازم انجام شوند ، در ایجاد شکمی صاف و عاری از هر گونه چربی های اضافه بسیار موثر خواهد بود .

● استرس ، افسردگی و اضطراب را که باعث برهم خوردن تعادل هورمون های بدنی می گردد را از خود دور کنید ، این عوامل در افراد مختلف ممکن است باعث افزایش اشتها و پرخوری های بی رویه گردد که در نتیجه شاهدی اندامی نامتناسب با تجمع چربی در ناحیه ی شکم خواهیم بود .

منبع: کلینیک تخصصی تغذیه و تناسب اندام ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X