روش های خانگی تناسب اندام برای بانوان

روش های خانگی تناسب اندام برای بانوان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

روش های خانگی تناسب اندام برای بانوان

برخورداری از تناسب اندام در زیبایی و بالا رفتن اعتماد به نفس فرد بسیار موثر است ، از این رو اگر به دنبال روش های ساده و کاربردی و روش های خانگی تناسب اندام خود هستید ، توصیه می شود تا پایان این مقاله همراه ما باشید .

داشتن کمری باریک و لاغر برای خانم ها با روش های خانگی تناسب اندام ارائه شده در این مقاله به راحتی مسیر خواهد بود .

روش های خانگی تناسب اندام

تغذیه سالم با کمتر خوردن حاصل نمی شود : برای کاهش وزن به جای کم خوری باید تغذیه ی سالم داشت ، این تغذیه باید شامل ؛ نان ، غلات ، میوه ، سبزی و پروتئین کم چربی باشد، پس باید به رژیم غذایی دقت شود تا با مصرف مواد ضروری مورد نیاز بدن  و چربی کمتر تغذیه ای سالم تری رعایت گردد .

● خانم ها با مصرف آب فراوان در طول شبانه روز علاوه بر برخورداری از پوست و مویی لطیف، به تناسب اندام خود می توانند کمک شایانی کنند ، زیرا در بسیاری از موارد ، تشنگی با گرسنگی اشتباه گرفته می شود، لذا با خوردن یک لیوان آب می توان از ورود کالری اضافه به بدن جلوگیری کرد .

● با مصرف کمتر نمک ، سموم را از بدن خود دفع کرده و به لاغر شدن خود کمک کنید .

● مصرف خوراکی های سالمی چون عدس ، قارچ ،فلفل ، بادام ، زیتون ، زغال اخته ، سیب ، جو ، انار ، بذر کتان و .... در لاغر شدن و تناسب اندام بسیار مفید هستند.

● برای لاغر شدن، مواد غذایی سالم کم کالری و فیبردار را مصرف کنید، در واقع  به جای کاهش مقدار غذا، خوراکی های سالم را جایگزین غذاهای چرب و قنددار کنید .

روش های خانگی تناسب اندام؛ ورزش و تحرک در خانه

● طبق اصول و استاندارد به فعالیت و ورزش اقدام کنید، ورزش را به صورت تدریجی و با برنامه به فعالیت های روزانه ی خود وارد کنید ، با این کار خسته نمی شوید و کم کم به ورزش کردن عادت خواهید کرد .

● خانم ها برای داشتن کمری باریک می توانند با ورزش های متناسب به درشت کردن سینه و شانه های خود اقدام کنند ، با این کار کمر باریک تر و تناسب زیباتری از اندام ایجاد می شود .

● متناسب با اندام خود لباس مناسبی برای لاغر نشان دادن خود انتخاب کنید ، لباس های باریک و بلند فرد را لاغرتر جلوه می دهند .

شیوه زندگی

● برای کاهش موثر وزن ، استرس و اضطراب را از خود دور کنید ، این عوامل مخرب باعث ترشح هورمون چاق کننده ی بدن یعنی کورتیزول و تجمع چربی در دور شکم خواهند شد .

● خواب کافی تا ۸ ساعت در طول شبانه روز برای جلوگیری از احساس بی حالی که فرد سعی می کند ، آن را با پرخوری جبران کند ، بسیار لازم است .

● وعده های سبک سبب افزایش سوخت و ساز بدن و کنترل قند خون می شود ، لذا به جای سه وعده ی سنگین ، پنج وعده ی سبک تناول کنید .

● اگر می خواهید سوخت و ساز چربی ها را افزایش دهید و چربی شکم را به طور موثرتری آب کنید ، چای سبز بنوشید ، این نوع از چایی در ایجاد اندامی زیبا بسیار مفید واقع می شود .

منبع: کلینیک تخصصی تغذیه و تناسب اندام ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X