ورزش های مناسب لاغری و کاهش وزن

ورزش های مناسب لاغری و کاهش وزن

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

ورزش های مناسب لاغری و کاهش وزن

برخورداری از یک اندام متناسب و زیبا تنها با رعایت رژیم غذایی حاصل نمی گردد، از این رو جهت کاهش وزن اصلی ترین گام ورزش های مناسب لاغری به صورت منظم می باشد که با کمک آن می توان از چاقی مجدد نیز پیشگیری نمود .

برای کاهش وزن موثر و مستمر در کنار رژیم غذایی مناسب باید به انجام فعالیت های ورزشی نیز اقدام نمود ، زیرا پس از چند هفته رعایت رژیم غذایی ، بدن به ورود کالری کم عادت کرده و سوخت ساز بدن متوقف می گردد، اما اگر رعایت رژیم غذایی همراه با ورزش های مناسب لاغری به صورت مستمر و منظم باشد ، سوخت و ساز بدن همواره ادامه خواهد داشت .

● برای انتخاب یک ورزش متعادل و راحت ، متناسب با ضربان قلب و فشار خون خود با تجویز پزشک ، یک نوع تمرین را انتخاب  کنید .

●  با کمک یک مربی ورزش حتی برای ورزش در خانه با توجه به توان ، تیپ بدنی و تغذیه ی خود یک برنامه ی تمرینی تهیه کنید .

●  برای تداوم ورزش و فعالیت ، یک همراه تمرینی برای خود پیدا کنید ، با این کار روحیه و تمایل بیشتری برای ورزش کردن خواهید داشت .

● با توجه به شرایط بدنی و اوقات فراغت ورزش های مورد علاقه ی خود را اولویت بندی و انتخاب کنید ، با این کار در صورت خستگی ، از انجام دیگر ورزش مورد علاقه ی خود لذت خواهید برد .

● ورزش های مناسب لاغری عبارتند از :

■  پیاده روی : با پیاده روی ساده تا ۸ کالری در دقیقه سوازنده می شود .

■ شنا کردن  : از آنجا که در اثر ورزش شنا ، شکم ، کمر ، بازوها و پاها درگیر خواهند بود ، لذا با شنا کردن بین ۴۰۰ تا ۷۰۰ کالری در ساعت سوزانده می شود .

■ دوچرخه سواری : استفاده از دوچرخه ثابت و محرک باعث کاهش وزن سریع می شود

■ دویدن : دویدن باعث کاهش وزن در مدت زمان کوتاهی خواهد شد ، با این ورزش سلامت بدن ، خوش فرمی پاها و عضلات باسن را تضمین می کنید .

■ طناب زدن : این ورزش چربی های اضافه را به سرعت آب می کند و در کاهش وزن تاثیر چشمگیری دارد .

■ ورزش در خانه : اگر امکان خروج از خانه به هر دلیلی برای انجام ورزش وجود ندارد ، بهتر است در خانه و متناسب با محیط آن ورزش کنید ، ورزش در خانه می تواند با نرمش آرام شروع و به حرکات کششی منتهی گردد .

حرکت دورانی سر ، گردن و شانه را انجام دهید ، دوی درجا بزنید و با خم شدن به سمت پهلوها باعث تحریک چربی های این نواحی شوید .

در خانه می توانید از حلقه برای کوچک کردن چربی های دور شکم و پهلو به خوبی بهره مند شوید. منبع: کلینیک تخصصی تغذیه و تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X