روشهای موثر تقویت مو و جلوگيری از ريزش مو

روشهای موثر تقویت مو و جلوگيری از ريزش مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

روشهای موثر تقویت مو و جلوگيري از ريزش مو

مهمترین روشهای موثر تقویت مو ، تغذیه سالم و ایجاد گردش خون منظم در پوست سر است. بنابراین برای تقویت مو باید ضمن ماساژ مو، از مواد تقویت کننده مناسبی استفاده نمود تا ضمن سرعت بخشیدن به رشد مو، به حفظ و نگهداری مو نیز کمک کند. کبد چرب و بیماری چربی خون نیز باعث چربی پوست سر می شود و فرد باید برای درمان آن اقدام کند. استفاده از داروهای گیاهی نظیر افشره هفت گیاه نیز در کاهش چربی بدن مؤثر است.

افشره هفت گیاه

 با توجه به اینکه در افشره هفت گیاه از عصاره گیاهانی با قدرت جذب و نفوذ بالا استفاده شده است، می توان از آن برای درمان چربی خون، نارسایی های کبدی، فشار خون، دفع سموم و کبد چرب استفاده نمود. افشره این گیاهان مقادیر زیادی از ویتامین های A و B و C را در خود دارد و بیماری های صفرایی و گرم شدن زیاد بدن را درمان می کند.  

شکستن مو

به کار بردن مواد شیمیایی برای فر کردن و رنگ کردن مو و اعمال حرارت بیش از حد به مو، سبب شکستن موها از نوک آن می شوند. چیدن و کوتاه کردن نوک موها از جمله روش هایی است که شکستن مو را درمان می کند. بعلاوه می توانید قبل از هربار شستشو، موهای خود را با روغن های گیاهی ماساژ دهید. موها را برای مدت معینی حتی المقدور کوتاه نگه دارید تا دوباره تقویت شود.

محلول جلوگیری‌کننده از ریزش مو

مقداری برگ خشک شده گزنه را به تقریباً ۲۵۰ گرم سرکه طبیعی جوشانده شده بیفزایید و پس از آنکه دم کشید، محلول را صاف کنید. با ماساژ دادن موهای خود توسط این محلول به مدت یک بار در ماه از ریزش موی خود جلوگیری نموده اید. بعلاوه اگر پس از ماساژ موها با محلول فوق و قبل از شستشوی آن از روغن ریشه kletle استفاده نمایید، نتیجه بهتری مشاهده می کنید.

درمان شوره سر با روشهای موثر تقویت مو

شوره سر بیشتر برای افرادی اتفاق می افتد که دارای موهایی چرب هستند. شوره پوست های چرب اغلب به رنگ زرد مایل به سبز و شوره پوست های خشک اغلب به رنگ سفید است. خارش پوست نیز به طور طبیعی با شوره سر همراه است. این شوره از آن لحاظ نگران کننده است که می تواند محیط مطلوبی را جهت رشد باکتری به وجود آورد. این باکتری ها می توانند در اثر خارش پوست و زخم شدن پوست به داخل سر نفوذ کنند و عامل بروز اگزما و ... شوند. برای درمان مراحل اولیه این بیماری می توانید از ترکیب ریشه kletle و روغن زیتون و ماساژ دادن آن بر روی سر استفاده نمایید.

منبع: کلینیک تخصصی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X