برای کاشت موی موفق باید به چه مواردی توجه کرد؟

برای کاشت موی موفق باید به چه مواردی توجه کرد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

برای کاشت موی موفق باید به چه مواردی توجه کرد؟

سن: ایده‌آل‌ترین افراد برای کاشت موی موفق افرادی هستند که بالای ۳۰ سال دارند. افراد زیر ۳۰ سال هرچند بیشترین متقاضیان را تشکیل می‌دهند، اما کاندیداهای خوبی نیستند زیرا ریزش مو فعال این افراد هنوز متوقف نشده و الگوی نهایی ریزش مو در آنها به طور کامل مشخص نشده است.

قطر تنه مو: قطر تنه‌مو بسیار حیاتی و مهم است. افرادی که قطر موی آنها زیاد است در مقایسه با افرادی که قطر موی آنها کم است، کاندیدای بهتری هستند زیرا بعد ازز انجام کاشت مو تراکم بهتری را می‌توان شاهد بود.  ناحیه دهنده مو: اگر میزان واحد فولیکول‌های مو در ناحیه دهنده بیش از ۸۰ در سانتی‌متر مربع باشد فرد کاندیدای عالی‌ای برای کاشت مو ست.

شدت طاسی: شاید میزان طاسیی مهم‌ترین معیار در انتخاب فرد برای کاشت مو باشد. به عنوان مثال افرادی که دچار ریزش مو وسیع هستند و تنها یک نوار باریک در پشت سرشان باقی می‌ماند، کاندیدای خوبی برای کاشت موی موفق نیستند، چون میزان موی ناحیه دهندهه کم است و این تعداد کم مو نمی‌تواند رضایت بیمار را جلب کند.

انتظارات بیمار: فرد متقاضی  کاشت مو باید انتظارات واقع‌گرایانه از کاشت مو داشته باشدکه بیشتر انتظارات غیرواقع‌ گرایانه در خصوص میزان تراکم و خط رویش موست

آیا  کاشت مو روشی دائمی است یا نیاز به ترمیم دارد؟

خوشبختانه امروزه با اتکا به روشهای متنوع و نوین کاشت مو دیگر مشکلات قبلی کاشت مو وجود ندارد و موهای کاشته شده نیازی به ترمیم و یا رعایت موارد سخت و ناشدنی ندارند. در روشهای نوین کاشت مو که میتوان به شیوه FUT و FIT اشاره نمود، کاشت مو با استفاده از این روش بسیار ماندگار و مقاوم بوده و به علت نوین بودن و به روز بودن این شیوه ها احتمال ریزش مجدد و یا نیاز به ترمیم به حداقل رسیده و میتوان گفت تقریبا این روشها قطعی می باشند.

آیا امکان آسیب رسیدن به موهای قدیمی در صورت کاشت مو وجود دارد؟

[caption id="attachment_18580" align="aligncenter" width="450"] کاشت موی دائمی[/caption]

در حقیقت جواب آری است، به این منظور که اگر کاشت مو با شیوه به روز و جدید و توسط متخصص با تجربه انجام نشده باشد متاسفانه نه تنها خود مو های کاشته شده به زودی قابل ریزش خواهند بود بلکه به موهای مجاور خود نیز آسیب جدی وارد خواهند نمود. پس حتما توصیه می شود کاشت مو توسط متخصص کار آزموده انجام گیرد

آیا حین عمل کاشت مو احساس درد خواهیم داشت؟

در حین عمل کاشت موی موفق هیچ گونه درد و یا احساس سوزشی احساس نخواهید کرد این عمل به شکل کاملا سرپایی و با استفاده از تزریق آمپول ضد درد انجام خواهد شد و هیچ گونه دردی در حین کاشت مو متوجه نخواهید شد

آیا موهای پشت سر که برای کاشت مو استفاده شده اند از بین خواهند رفت؟

این سوال بسیاری از دوستانی است که تصمیم دارند با کاشت مو زیبایی چهره خود را به کمال برسانند با وجود اینکه در این روشها رویش مو در پشت سر اتفاق نمی افتد، در شیوه های نوین کاشت مو برداشت به گونه ای صورت میگیرد که به هیچ عنوان محل برداشت مشخص نیست و در خواب موهای دیگر پنهان خواهد شد

نکاتی که باید پس از کاشت مو رعایت شوند:

موهای کاشته شده معمولا تا ۲۰ روز بعد از عمل رشد می کنند و سپس رشد آنها متوقف می شود و کم کم شروع به ریزش کامل میکنند این شرایط در حالی است که ریشه و پیاز مو کاملا در صحت و سلامت می باشند و تنها در دوره استراحت بعد از عمل به سر می برند. رویش مجدد موها به طور معمول سه ماه طول خواهد کشید و ۶ ماه زمان میبرد تا جنس و بافت مو به شکل طبیعی و سرزنده بازگردند.

موارد و نکاتی که در مورد کاشت مو هرگز نباید فراموش کنید:

اگر قصد جدی دارید تا با کاشت موی موفق ، زیبایی را به چهره خود باز گردانید و برای اینکار از موهای طبیعی خود استفاده نمایید، حتما نکات و موارد زیر را رعایت کنید.

  1. به کلینیکی مراجعه کنید که سالهاست در این حوزه تجربه دارد.
  2. از مراجعه به کلینیک هایی که مشاوره رایگان داشته باشد تا بتوانید قبل از عمل از همه موارد تخصصی کاشت موی خود آگاه شوید.
  3. عمل کاشت مو باید و باید توسط متخصص زیبایی با تجربه صورت گیرد، در غیر این صورت امکان هدر رفتن پول، زمان و حتی از بین رفتن موهای سالم خودتان وجود دارد.
  4. حتما به دنبال کلینیکی باشید که ضمن دارا بودن اعتبار و تجربه کافی به دنبال بهره مندی از تکنولوژی های روز و شیوه های نوین و آزمایش شده در این حوزه باشد.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X