بیماران کاشت مو و شرایط کاشت مو

بیماران کاشت مو و شرایط کاشت مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین
افرادی که در قسمت دهنده مو از تراکم نسبتا" خوبی برخوردار هستند، بیماران کاشت مو مناسبی می باشند. سن کاشت مو فاکتور مهمی است که باید به آن توجه شود. از آنجاییکه اصولا" تا سن ۲۵ سالگی الگوی نهایی ریزش مو مشخص نشده، بنابراین کاشت مو در سنین زیر ۲۵ سال باید با احتیاط انجام گیرد و قبل از اقدام به این کار باید اطلاعات کافی به متقاضی در مورد کامل نشدن الگوی ریزش مو داده شده و بطبع خط موی پیشانی باید بالاتر طراحی شود. شایان ذکر است که برای کاشت مو سن بالای ۳۰ سال زمان مناسبی است. همانطور که میدانید الگوی ریزش مو همچنان ادامه دار خواهد بود، به بیان دیگر اگرچه پس از ۴۰ سالگی ریزش مو کاهش می یابد اما هیچ وقت متوقف نمی شود. به همین جهت باید قبل از عمل این مساله نیز مورد بررسی قرار گیرد. در افرادی که دچار بیماری مزمنی از جمله دیابت طولانی مدت می باشند، کاشت مو با ریسک انجام میگیرد و امکان مطلوب بودن نتیجه عمل نسبت به افراد سالم کمتر خواهد بود.

بیماران کاشت مو چه افرادی هستند؟

برای اینکه بدانیم کدام بیماران کاشت مو دارای شرایط مناسب تری هستند بهتر است به چند نکته توجه کنیم. یکی از این موارد سن شخص بیمار میباشد. طاسی سر هم یکی از عوامل مهم کاندید شدن برای کاشت مو میباشد. و همچین افرادی که کاندید کاشت مو هستند باید وضعیت سلامت خود را با انجام دادن آزمایشات مربوط مشخص کنند [caption id="attachment_19417" align="aligncenter" width="400"] شرایط کاشت مو[/caption]

افرادی تمایل به کاشت مو دارند:

۱. آقایانی که دچار ريزش موي هورموني یا ژنتيکی هستند که دچار درجات مختلفي از طاسي سر میباشند. ۲. خانم هايي که مبتلا به ريزش موي هورموني یا ژنتيکي هستند و موهايشان کم پشت ويا نازک در محدوده ی جلوي سر ونواحي مرکزي سر میباشد ولي از تراکم موي خوبي در قسمت پشت سر برخوردار هستند. ۳. افرادی که به هر اتفاقی مثل تصادف یا سوختگی قسمتی از ابرو یا سیبیل و ریش خود را از دست داده اند و در آن ناحیه دچار کم پشتی یا طاسی شده اند. ۴. افرادی که خالکوبی ابروذ انجام داده اند و بعد از مدتی دچار کم پشتی یا طاسی ابرو شده اند. ۵. افرادي که براي درست کردن و باز سازی طاسي وکم پشتي خود از روش هاي Flap ويا FUT اقداام به این کار کرده اند و احساس نارضایتی از نمای غیر طبیعی این کار دارند.

کدام بیماران کاشت مو برای عمل کاشت مو مناسب نیستند؟

۱.افرادی که دارای بانک مو کم تراکم و ضعیف هستند و یا دچار به درجه ی بالایی از طاسی شده اند روش کاشت مو روش مناسبی برای این افراد نیست. ۲.افرادی که سن آنها بین  ۱۸ تا ۲۵ سال دارد که دچار ریزش موی فعال هستند به جز آنهایی که موارد خاصی هستند آنهم با دستور پزشک چون با بررسی کردن مقدار ریزش فعلی پیش بینی کردن گسترش یافتن طاسی در آینده امکان پذیر نمی باشد. ۳.افرادی که دچار بیماری هایی مثل فشار خون . دیابت دارند باید قبل از انجام عمل کاشت مو بیماری آنها معرفی و کنترل شود و همچنین اگر فرد دچار بیماری های پوستی و عفونی بود باید قبل از عمل کاشت مو مورد درمان قرار بگیرد. موهای ناحیه های مختلف بدن با یکدیگر یکسان نیستند و نمیتوان از هر مویی برای کاشت یا ترمیم مو سر استفاده کرد مگر فقط در بعضی از موارد آنهم با دستور پزشک.

برای کاشت مو چه شرایطی لازم است؟

برای کاشت موی طبیعی باید چند نکته را قابل توجه داشته باشیم [caption id="attachment_19418" align="aligncenter" width="500"] شرایط کاشت مو[/caption] افرادی که دچار بیماری هایی مثل کم خونی فشار خون و  دارای اختلال در ایمنی بدن میباشند گزینه خوبی برای بیماران کاشت مو نیستند. یکی از مهم ترین نکته ها برای کاشت مو داشتن بانک موی خوب می باشد کسانی که در پشت سر خود دارای بانک موی یک دست پر تراکم و با رنگ ثابت هستند شانس خوبی برای کاشت مو دارند. در افرادی که مویشان کم پشت است و بانک موی کم ترلکمی دارند کاشت مو چندان موثر نیست. همچنین در خانم ها اکثرا موهای جلو سر ریزش پیدا میکند. همانطور که قبلا هم گفتیم سن مناسب برای کاشت مو ۲۵ سال به بالا می باشد بهترین زمان برای کاشت ۳۰سال است. منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X