بهترین فصل برای کاشت مو چه فصلی است؟

بهترین فصل برای کاشت مو چه فصلی است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین فصل برای کاشت مو چه فصلی است؟

استرس برخی بیماریها و عوامل زنتیکی از عوامل مهم در ریزش مو می باشد. این مشکل به قدری فراگیر شده است که بسیاری از مراکز غیر مجاز و غیر متخصص با توجه به نیاز مردم به مراکز کاشت مو اقدام به ارائه تبلیغاتی چون بهترین فصل برای کاشت مو و کاشت موی تضمینی و ... می کنند. در این جا به بررسی برخی عوامل مهم در کاشت مو می پردازیم.

چه زمانی می توان کاشت مو را انجام داد؟

اگر خط رویش مو شما به عقب رفته

اگر لکه های طاسی بر روی سر شما دیده شد

اگر مو شما کم پشت شده.

نکاتی که قبل از کاشت مو باید به ان توجه کرد

هدف از کاشت مو پرپشت کردن مو سر نیست بلکه از بین بردن قسمت طاس سر میباشد.

حتما قبل از کاشت افرادی که این کاررا انجام داده اند را ببینید و با اطلاعات قبلی این کار را انتخاب کنید

و از پزشک و متخصص خود بخواهید عکس ها ی روتوش نشده را به شما نشان دهد

 برای اینکه چهره ی شما اخمو به نظر نرسد نباید خط رویش جلوی سر را از حد معمول پایین اورد و یا پر پشت کرد

افرادی که دارای مو سفید هستند هیچ گونه مانعی بای کاشت مو ندارند

کاشت مو مختص اقایان نیست و خانم ها نیز می توانند این کار را انجام دهند

دو هفته قبل از کاشت مو از قرص اسپرین و ذیگر قرص های ضد انعقاد خون استفاده نکنید زیرا خون را رقیق میکند

روزی که برای کاشت مراجعه می کنید نباید معده مریض خالی باشد مثل روزهای عادی باشد

بهترین سن کاشت مو

کاشت مو فرصتی است برای مردانی که دچار ریزش مو و طاسی شده اند و نباید این فرصت را از دست بدهند. کاشت مو را باید اغلب بعد از سن بیست و پنج سالگی انجام داد اگر قبل از این سن باشد فایده که ندارد بلکه ضرر هایی نیز در بر دارد.

بهترین فصل برای کاشت مو

در واقع شما باید بدانید بهترین فصل برای کاشت مو وجود ندارد. شما می توانید در هر فصلی کاشت مو را انجام دهید و نتیجه کاشت مو در پاییز با کاشت مو در بهار فرقی ندارد. تنها عامل مهم ، اقدام سریع برای جلوگیری از تشدید ریزش مو است. پس بهتر است به تبلیغات بهترین فصل برای کاشت مو اهمیت ندهید.

علت ریزش مو چه چیزی است؟

معمولی ترین علت برای ریزش مو در آقایان مساله اندروژنتیک میباشد.اکثرا ریزش مو در آقایان به این دو عامل بستگی دارد ۱) ژنتیک ۲) هورمون آندروژن در خانم ها نیز ریزش مو به وجود میایید اما معمولا علت ریزش مو نازک شدن موی سر و منتشر شدن ریزش در سر میباشد.

باور های غلط مردم درباره کاشت مو و نتیجه آنها:

با کاشتن موی طبیعی روی سر می توان موهای کم پشت را پرپشت ترکرد در کاشت مو یک گرافت از طريق ايجاد يک شکاف بسيار کوچک وارد پوست انسان می شود. اين سوراخ به هر صورت فضايی را اشغال کرده است. اگر فضای سر بیمار به طور کامل طاس شده باشد هيچ مشکلی بوجود نخواهد آمد. ولی اگربخواهيم در لا به لای موهای موجود کاشت مو را انجام دهیم مخصوصا زمانی که مو ها با کیفیت و ضخیم باشند لازم به فضای کافی داریم است تا بتوان شکاف مورد نیاز را ایجاد نمود ورگرنه این کار به ضرر شخص بیمار خواهد بود.

اگر کاشت مو انجام دهیم سرطان میگیریم!

این مسله به هیچ عنوان مورد قبول نیست و هیچ صحتی ندارد و ماهيت انجام کار در کاشت موی طبيعی به طوری است که هيچ ربطی با عوامل سرطان زای پوست ندارد. به وجود آمدن سر درد های شدید بعد از کاشت دیگر امروزه با استفاذه از این متد های جدید و دستگاه های کاملا ظریف و میکروسکوپ این مسله دیگر حل شده است و هیچ سر دردی بعد ار کاشت مو به سراغ مریض نخواهد آمد. با کاشت مو میتوان تراکمی به مقدار موهای طبیعی بدست بیاوریم. همانطور که گفتیم برای کاشت مو نیاز است که شکاف هایی بسیار ریز به وجود بیایید و این شکاف ها به هر حال فضایی اشغال خواهند کرد و  همین کار باعث میشود که با کاشت مو به تراکم دلخواه نرسیم.

بهترین فصل برای کاشت مو بهار است!

همانطوری که در بالا گفتیم عمل کاشت مو در هر فصلی نتیجه یکسانی برای فرد خواهد داشت و نتیجه کاشت مو به فصل انجام عمل ربطی ندارد. در واقع عبارت بهترین فصل برای کاشت مو تنها یک عبارت تبلیغاتی است که واقعیت ندارد.

آیا موی کاشته‌ شده دچار ریزش می‌شود؟

معمولا به هر شیوه ایی که کاشت مو را انجام دهید، ۳یا۲ هفته بعد از کاشتن مو،موها وارد شروع زمان استراحت می‌شوند و شروع به ریزش میکنند.اما اشتباه نکنید ریشه مو کاملا سالم و زنده میباش و فقط ساقه آن می‌ریزد. موها مجددا ۴ یا۳  ماه بعد شروع به رشد میکنند‌ و در آخر ۶ ماه زمان میبرد تا موها رشد کنند.

فردی که پیوند مو داشته، چگونه می‌تواند زندگی عادی‌اش را شروع کند؟

با توجه به نوع کاری که بیمار انجام میدهد،طول درمان متفاوت است. اگر دارای شغل اداری است و با ارباب رجوع سر و کار ندارد، می‌تواند از روز دوم یا سوم شروع به کار کند اما اگر با مشتری سرو کار دارد،بهتر است مدتی صبر کند تا ظاهرش بهتر شود.البته این زمان هم متغیر است و بستگی به نوع گرافت‌های کاشته‌شده نیز دارد. در صورتی که تکنیک فولیکولار یونیت مورد استفاده قرار گرفته شود، ۲ تا ۳ روز و در گرافت‌های گرد و اسلات ۲ تا ۳ هفته امکان طول کشیدن دارد. منبع : کلینیک کاشت مو ایران نوین
 
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X