علل ریزش موی سر در خانم ها و آقایان

علل ریزش موی سر در خانم ها و آقایان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

علل ریزش موی سر در خانم ها و آقایان

امروزه یکی ار مشکلات بزرگ خانم ها و آقایان ریزش موی سر است.اما برای حل این مشکل راه های زیادی وجود دارد که ابتدا باید علل ریزش موی سر را بررسی کنیم و من در این اینجا برای شما همه آنها را مطرح می کنم.

ریزش مو به حالت طبیعی در همه انسان ها وجود دارد. هنگامی که حمام می روید ممکن است چند تار مو در هنگام شانه زدن بریزد که کاملا طبیعی است و به صورت طبیعی هر انسان در کل روز ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو از دست می دهد که این کاملا طبیعی می باشد.

این اتفاق برای موهای مرده وجایگیزین شدن موی تازه می باشد. اگر موهای شما بیشتر از این ریزش دارد شما دچار ریزش غیر طبیعی مو شده اید که بسیار خطرناک است و در صورت عدم رسیدگی به علل ریزش موی سر در طولانی مدت منجرب به کچلی می شود.

در این قسمت علل ریزش موی سر را بیان می کنم:

Telogen effluvium

این بیماری بعد ار بارداری و وجود استرس و کاهش وزن شدید یاد ممکن است بروز کند.این بیماری باعث می شود هر روز دسته های زیادی از موهای خود را از دست بدهید و این اتفاق در زمان شامپو زدن و شانه کردن اتفاق می افتد. این علائم می تواند نتیجه مصرف دارو های ضدافسردگی و ضداضطراب باشد.

در خانم ها ریزش مو بعد از ۶ هفته تا ۳ ماه به طول می انجامد.برای درمان این بیماری بهتر است که اگر استرس شما زیاد است آن را کم کنید و در صورت مصرف دارو با پزشک خود مشورت کنید و دوز آن را پایین بیاورید.

ریزش مو در اثر ارثی بودن

ریزش مو گاهی ممکن است ارثی باشد که در این صورت باید به پزشک پوست و مو و زیبایی مراجع کنید تا با مصرف داری این ریزش کنترل شود.ریزش مو ارثی در آقایان بیشتر از خانم ها  می باشد و سرعت ریزش در آقایان سریع تر می شود. پزشکان امروزه راه های متعددی برای درمان ریزش ارثی پیدا کرده اند.

کمبود آهن

یکی از دلایل بزرگ در ریزش مو سر کمبود آهن  است که در خانم ها بیشتر از آقایان شایع می باشد.کمبود کلبول قرمز در بدن باعث کمتر شدن اکسیژن در بدن می شود و ریزش مو را دو چندان می کند برای جلوگیری از این بیماری بهتر است یا هماهنگی دکتر خود به مصرف قرص های آهن بپردازید.

توجه بیش از حد به موها

یکی از دلایل ریزش مو ها توجه زیاد به م ها می تواند باشد.شامپو کردن زیاد و سشوار کردن بیش از حد باعث نابودی موها می شود.همچنین مصرف زیاد از حالت دهنده های مختلف می تواند موها پوسیده سازد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X