مزایای جراحی کاشت موی طبیعی را بدانید

مزایای جراحی کاشت موی طبیعی را بدانید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مزایای جراحی کاشت موی طبیعی را بدانید

مردان و زنان مبتلا به طاسی، ریزش مو و یا نازک شدن مو می توانند عمل جراحی کاشت موی طبیعی را انجام دهند. در این جراحی زیبایی، موهای موجود را از ناحیه کمک دهنده استخراج می کنند و سپس روی ناحیه طاسی پیوند می زنند  پیوند مو تنها راه دائمی است که از طریق آن می توان موی طبیعی را ترمیم کرد.

کاشت موی طبیعی چیست؟

کاشت موی طبیعی یک روش جراحی است که در آن فولیکول های موی فرد را از ناحیه پشت سر به نواحی تحت درمان پیوند می زنند. این روش بر روی مردان و زنان مبتلا به ریزش مو یا الگوهای طاسی در نواحی که موها دیگر رشد نمی کنند، انجام می شود.

جراحی کاشت موی طبیعی چه مزیت هایی دارد؟

چندین مزیت در رابطه با پیوند طبیعی مو وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • موهای کاشته شده در این روش بطور طبیعی رشد می کنند، رنگ مو همای رنگ موی اصلی بیمار است.
 • رشد مو معمولا بعد از 2 تا 3 ماه شروع می شود و بهبودی کامل، ظرف 8 تا 10 ماه حاصل می گردد.
 • کاشت مو روشی کاملا ایمن و طبیعی است. در این فرآیند از هیچ مواد شیمیایی یا داروهای خاصی استفاده نمی شود که ممکن است به موی بیمار آسیب برساند.
 • یکی دیگر از مزایای جراحی کاشت موی طبیعی این است که موهای کاشته شده را به راحتی می توان کنترل نمود. موهای کاشته شده درست مانند موهای طبیعی رشد می نمایند و شما نیازی به استفاده از هر نوع شامپو و یا مواد شیمیایی برای حفظ تراکم آن ندارید.
 • پس از کاشت مو، مو ها را می توان به شیوه دلخواه آراسته و یا رنگ نمود.
 • نتایج کاشت مو دائمی هستند و افرادی که می خواهند یک راه حل طولانی مدت و دائمی را برای طاسی خود انتخاب کنند می توانند از این روش کمک بگیرند.
 • بزرگترین مزیت کاشت مو این است که موجب جوانتر شدن ظاهر فرد می گردد و فرد اعتماد بنفس خود را از این طریق باز خواهد یافت.
[caption id="attachment_19578" align="aligncenter" width="400"] کاشت موی طبیعی[/caption]

انواع روش های جراحی کاشت موی طبیعی

روش کاشت مو به طور قابل توجهی پیشرفت کرده است. تکنیک های مختلفی برای انجام پیوند مو وجود دارد. در این روش موها از بدن خود بیمار (قسمت پشت سر، ریش یا موهای بدن) گرفته می شوند و در ناحیه طاسي قرار می گیرند. انواع روش های کاشت موی طبیعی عبارتند از: کاشت مو به روش FUT: در این هزاران گرافت مو در یک جلسه پیوند زده می شوند. این روش برای افرادی که از طاسی رنج می برند مناسب است؛ زیرا موهای بیشتری را می توان در یک جلسه پیوند داد. کاشت مو به روش FUE: در این روش تمرکز بر روی پیوند مو در گروه های کوچک است. مو از ناحیه اهدا کننده استخراج می شود و سپس بر روی منطقه ی طعمه کاشته می شود. این فرآیند مناسب کسانی است که در آن موهای کمتری نیاز به پیوند دارند. پیوند مو بلند: پیوند مو بلند یک روش جدید و پیشرفته در بازگرداندن ریزش مو است. در این روش، موهای بلند به طور مستقیم کاشته می شوند و اجازه می دهد فرد بعد از جراحی بلافاصله مو را ببیند. مزیت اصلی این روش این است که هیچ بخیه یا علامت زخم وجود ندارد و می توانید نتیجه پیوند مو را بلافاصله مشاهده کرد. با این حال این موها نیز ظرف ۳ ماه خواهند ریخت و دوباره رشد می کنند. پیوند موی صورت: همانطور که از نامش پیداست، این نوع پیوند مختص موی صورت است که بر روی ریش و سبیل انجام می شود. اگر رشد موی صورت فردی بسیارکم باشد، این نوع پیوند برای او ایده آل است.

معایب و محدودیت های جراحی کاشت موی طبیعی

 • بسیار مهم است که متقاضی کاشت مو از سلامت عمومی برخوردار باشد.
 • کاشت مو بیشتر در آلوپسی آندروژنی که یک اختلال پیشرفته و غیر قابل بازگشت است  توصیه می گردد بنابراین مهم است که فرد از تمامی جنبه های آن آگاهی داشته باشد.
 • اگر ریزش مو ژنتیکی باشد و فرد در سن پایین کاشت مو را انجام دهد، احتمال ریزش مو بعد از جراحی نیز وجود خواهد داشت.
 • این روش یک روش تهاجمی است که تحت بی حسی موضعی انجام می گردد و موفقیت پیوند تا حد زیادی بستگی به کیفیت منطقه اهدا کننده دارد.
 • بازیابی بلافاصله بعد از درمان حاصل نمی شود و یک بازه زمانی 8 تا 10 ماهه برای کامل شدن درمان نیاز است.
کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X