کاشت مو و نکروز پوست چیست؟

کاشت مو و نکروز پوست چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کاشت مو و نکروز پوست چیست؟

نکروز پوست سر یکی از عوارض ناگوار در پی فرآیند بد کاشت مو است. وقوع نکروز پوست نادر میباشد با این حال اگر به کلینیک های غیر استاندارد و افراد غیر متخصص مراجعه کنید خطر وقوع آن را به صفر رسانده اید.

 البته این بیماری نادر بوده و در صورتیکه کاشت مو توسط متخصصین ماهر و توانمند پوست انجام شود احتمال بروز نکروز پوست بسیار اندک است. دلیل بروز این عارضه بسیار بدیهی و خنده دار است. در واقع مشکل از آنجایی شروع میشود که افراد ناوارد بدون شناخت از هیچگونه مسائل مربوط به آناتومی پوست سر و مسیر عروق و همچنین بدون داشتن اطلاعات کافی به عمل کاشت مو روی می آورند و در این بین هم افراد به دلیل عدم تمایل به پرداخت هزینه بیشتر تصمیم میگیرند تا سر خود را به این نامتخصصان بسپارند.

محل وقوع نکروز پوستی پس از عمل کاشت مو

احتمال وقوع نکروز پوستی در هر کجای سر امکان دارد. اما بیشترین درصد وقوع این عارضه در قسمت  جلوی سر در خط وسط میباشد. نکروز پوستی یک زخم بزرگ سیاه رنگ میباشد. تصور کنید این عارضه درست در جلوی سر نقطه رویش مو رخ دهد . چقدر ناراحت کننده خواهد بود؟

قطعا از دیدن زخم بزرگ در ناحیه رویش مو ناراحت میشوید و حسی بدتر از طاسی به شما دست میدهد. حتی از عمل کاشت مو پشیمان میشوید و پیش خود میگویید کاش هرگز این کار را نکرده بودید.

پزشکان در آزمایش های متعدد به این نتیجه دست یافته اند که در حین عمل کاشت مو عروق خون رسانی در ناحیه میدفرونتال دچار آسیب دیدگی شدید می شود و نکروز پوست را پدید می آورد. در واقع ناحیه میدفرونتال در حین عملیات کاشت مو از باقی نواحی پوست سر ضعیف تر است و به همین علت بیشتر از نقاط دیگر در معرض نکروز پوست قرار دارد.

نحوه تشخیص نکروز پوستی

برای تشخیص نکروز پوستی لازم است که به پزشک مراجعه نمایید. پزشک متخصص پس از معاینه و بررسی میزان آسیب دیدگی عروقی که بر روی پوست سر فرد به وجود آمده است، نوع نکروز پوستی را تشخیص می دهد. در واقع نکروز پوستی خود به دو نوع خفیف و شدید تقسیم می شود که در نکروز پوستی خفیف فولیکول های مو از بین می رود ولی پوست سر آسیب نمی بیند ولی در نکروز پوستی شدید یک تکه بزرگ از پوست و موهای روی آن متاسفانه کاملا از بین می رود.

البته باید خاطرنشان کنیم که این آسیب دیدگی قابل درمان است و تنها شدت آن بر روی مدت زمان درمان تاثیر میگذارد. در واقع بعد از عمل کاشت مو کم کم کراست سیاه رنگی بر روی پوست و لا به لای موهای کاشته شده مشاهده خواهد شد. این عارضه چند هفته تا یک ماه طول می کشد تا از بین برود.

پزشک متخصص معمولا با انجام پانسمان مرطوب مناسب عملیات درمان را سرعت میبخشد. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X