بهترین روش پیوند مو و کاشت موی طبیعی

بهترین روش پیوند مو و کاشت موی طبیعی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین روش پیوند مو و کاشت موی طبیعی

به دلیل نقش مهمی که مو در زیبایی و شادابی چهره ی فرد ایفا می کند ، همواره کلینیک های ارائه دهنده بهترین روش پیوند مو و کاشت موی طبیعی پر از متقاضیان کاشت مو است.

بهترین و دائمی ترین راه درمان ریزش و ترمیم مو ، کاشت یا همان پیوند موی طبیعی از خود فرد می باشد. از موهای برداشته شده از فرد می توان جهت ترمیم موهای سر، ابرو، ریش ، سبیل و مژه ها استفاده نمود. کاشت و پیوند مو با چند روش انجام می شود ، اگر چه این عمل ساده و بی خطر می باشد ، اما رعایت نکات ایمنی برای حفظ سلامت بیمار و دستیابی به نتیجه ی مطلوب توسط تیم پزشکی بسیار مهم است. در ابتدا باید با کمی آگاهی در مورد روش های کاشت مو، یک متخصص باسابقه و ماهر را انتخاب کنید. در روش کاشت مو ، متخصص موی پیوندی را از پشت سر و دیگر نواحی بدن که تراکم مو مناسب است با ظرافت و دقت برمی دارد و با کمک میکروسکوپ و لوپ های مخصوص فولیکول های آن را به صورت جداگانه و با دقت در محل مورد نظر با ایجاد برش ها میلی متری پیوند می زند ، این موی پیوندی چون از بدن خود فرد می باشد به راحتی و بدون هیچ گونه واکنش و نیاز به مراقبت از سوی بدن پذیرفته شده و پیوند می خورد. پس از چهار تا شش ماه از پیوند ، موها به صورت طبیعی می ریزند و دوباره رشد می کنند . [caption id="attachment_18591" align="aligncenter" width="600"] پیوند موی طبیعی[/caption]

بهترین روش پیوند مو

در کاشت مو از دو روش رایج و پرکاربرد FUT و FIT استفاده می شود.

روش FUT

● در روش کاشت FUT، جراح محل برداشت و کاشت مو را کوتاه کرده و با بیحسی موضعی فولیکول های مو را که به صورت نواری کوچک هستند ، از پشت سر به صورت تک ،دو و سه تایی جدا کرده و با کمک میکروسکوپ به صورت ظریف و دقیق فولیکول های مو را در محل کاشت به صورت تک به تک پیوند می زند. محل برداشت نواری موها از پشت سر به خاطر ایجاد برش در مسیر رویش موها به راحتی ترمیم می شود . سرعت عمل در روش FUT بالا است و طی سه تا پنج ساعت انجام می شود ، این روش با رضایت ۹۷ درصدی متقاضیان مطمئن ترین روش کاشت مو در دنیا می باشد. در روش FUT، شاهد زمان عمل کوتاه تر ، تخریب کمتر بانک مو، کاشت طبیعی تر مو و تراکم بالاتر خواهیم بود. در افراد با طاسی جلوی سر به دلیل ظرافت در کاشت مو و خط رویش طبیعی، استفاده از روش FUT بهتر است.

کاشت مو به روش FIT

● در روش کاشت FIT ، با کمک پانچ موها از محل بانک مو برداشته و به محل موردنظر مجددا پانج می شوند ، روش FIT در ایجاد شکاف های ریز کاشت مو نیز شبیه به روش FUT می باشد. به طور کلی می توان گفت بهترین روش پیوند مو ، طی دو جلسه و با فاصله یکسال خواهد بود. اینکه کدام یک از این دو روش بهتر است ، به انتظار فرد از پیوند ، وسعت محل پیوند ، میزان بانک موی فرد و دیگر عوامل بستگی دارد. روش FIT، جراحی و بخیه زدن وجود ندارد ، انجام عمل طولانی تر از روش FUT است ، کل موها تراشیده می شود و برای کاشت نواحی کم وسعت مانند ابرو ، سبیل ، ریش و جای اسکار مناسب است. اگر بانک مو کافی نباشد، بهترین روش پیوند مو ، روش FIT  است. نظر پزشک متخصص با توجه به شرایط بیمار تعیین کننده ی انتخاب روش کاشت مو در افراد مختلف می باشد.

از دیگر خدمات کلینیک ایران نوین :

کاشت ابرو

ترمیم مو

پیوند مو

منبع: کلینیک تخصصی پیوند مو ایران نوین
 
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X