کاشت مو، برای رفع ریزش مو

کاشت مو، برای رفع ریزش مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کاشت مو ، برای رفع ریزش مو

در دهه ۱۸۲۰ میلادی تئوری کاشت مو طبیعی با انجام یک طرح پژوهشی در حیوانات آزمایشگاهی به اثبات رسید. کاشت مو طبیعی برای اولین بار در انسان توسط پزشکی ژاپنی به نام دکتر اوکودا (Dr. Okuda) در سال ۱۹۳۹ به انجام رسید وسپس در سال ۱۹۵۹ توسط پزشک آلمانی دکتر اورنتریخ (Dr. Orentreich) برای اولین بار  اثر درمانی کاشت مو را برای رفع ریزش مو مردانه را توصیف کرد و برداشت مو از پشت سر و پیوند مو در مناطق کم مو یا طاس جلوی سر را برای درمان قطعی این نوع ریزش انجام داد.

انتخاب درمان مناسب برای رفع ریزش مو

ریزش مو به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد، بعضی از آنها دائمی نیستند و موها را بدون نیاز به درمان به چرخه رشد طبیعی خود باز می گردانند ولی برای رفع برخی از انواع ریزش مو حتما باید از روش های درمانی کمک گرفته شود. قبل از انتخاب درمان بهتر است که با انجام مشاوره برای کشف علت ریزش مو، بهترین روش درمان انتخاب گردد. داروهای مختلفی برای درمان ریزش مو وجود دارند که فرد می تواند از آنها کمک بگیرد با این حال در برخی موارد ثابت شده است که این داروها برای درمان کامل ریزش مو و یا معکوس کردن اثرات طاسی موثر نمی باشند. در چنین مواردی کاشت مو بهترین راه حل برای ریزش مو است.

کاشت مو چیست؟

برای انجام عمل کاشت مو، جراح فولیکول های مو از مکان هایی که در پوست سر هستند و هنوز رشد می کنند جدا کرده و به مناطقی که رشد مو در آنها متوقف شده است انتقال می دهد. موهای بدست آمده از این طریق همانند موهای طبیعی خود فرد می باشند و نیاز به مراقبت خاصی نخواهند داشت. نتایج کاشت مو لزوما دائمی نیستند اما با این حال بسیار طولانی مدت تر از سایر روش ها بوده و یکی از موفق ترین درمان ها برای ریزش مو می باشند.

کاشت مو در گذشته

در ابتدا انتقال موها به صورت دسته دسته‌ای با تکنیک موسوم به Punch grafting انجام می‌شود که در این تکنیک به وسیله پانچ تکه‌های کوچک از ناحیه بدون موی جلوی سر بر می‌داشتند و با پلاکهای برداشته شده با همان پانچ از پشت سر که شامل قطعات ۲۰ تار مویی بودند جایگزین می‌شدند. گرچه این عمل کاملاً موفقیت آمیز بود و رشد موهای منتقل شده پس از حدود سه ماه خارق العاده و باور نکردنی بود ولی مشکل عمدهٔ آن، حالت دسته‌ای بودن موها بود که نمای موی عروسکی و یا مسواک را به سر می‌داد. در سال‌های اخیر استفاده از دسته‌های کوچکتر مو موسوم به میکرو گرافت (شامل یک یا دو تار مو) ومینی گرافت (شامل سه تا شش تار مو) سبب نتایج بسیار رضایت بخش وطبیعی شده است.

نتایج اولیه پیوند مو

نتایج حاصل از پیوند مو های اولیه منجر به ناامیدی و بدبینی پزشکان و مراجعین شد، اما پیشرفت دانش پیوند مو نشان داد که می‌توان بجای برداشت موها با پانچ یک نوار از پشت سر جدا نموده و سپس آن نوار را به قطعات کوچکتری تقسیم نمود و سپس آن نوار را در سوراخ‌های پانچ شده جلوی سر کاشت این تکنیک که در ابتد اMinigrafting نام گرفت شامل قطعه کردن نوار پشت سر به گرافتهای ظریف که شامل حدود ۸ تار مو می‌باشند می شود. با مشخص شدن این که گرافت‌های کوچکتر هم توانایی بقا دارند تکنیک Micrografting که شامل گرافت‌های با ۱ تا ۳ تار مو می‌باشد پا به عرصه ظهور گذاشت نتیجه به دست آمده از این روش‌ها طبیعی تر از استفاده از پلاکهای بزرگ ۲۰ تایی بود ولی باز هم گرافتهای کاشته شده ظاهر کاملاً طبیعی نداشتند پس محقیقین به فکر تغییر روش کاشت مو در ناحیه طاس شدند که منجربه ایجاد روش FUT گردید که در آن کاشت مو جلو سر با استفاده از تکنیک Slit Graft یا استفاده از سوزن‌ها و تیغ‌های ظریف گردید.

معرفی روش کاشت مو به روشFIT برای رفع ریزش مو

اما باز هم سخت بودن عمل جراحی برای بیمار و مشکلات برداشت نوار پوست از پشت سر و پیشرفت تکنولوژی و ظرافت بیشتر تجهیزات پزشکان را به فکر بازگشت به تکنیک Punch Graft اما این بار با استفاده از وسایل بسیار ظریف تر انداخت به گونه‌ای که بجای پانچ‌های چند میلیمتری گرافت‌هایی با تنها ۱ میلیمتر قطر که شامل واحد کامل فولیکولار بود انداخت این تکنیکFollicular unit extraction نام گرفت. در این متد گرافتها به اندازه واحدهای فولیکولی طبیعی موجود در سر خارج می‌شوند که این واحدها شامل ۱ تا ۴ تار مو می‌باشند. این گرافتهای ظریف به نحوی خارج می‌شوند که جامعیت ساختمان فولیکولی آنها حفظ می‌شود و در شکافهای بسیار کوچکی که در ناحیه بدون مو با سوزن ایجاد شده کاشته می‌شوند. این روش طبیعی ترین نتایج را داشته و خط موی ایجاد شده با این روش مشابه خط موی طبیعی می‌باشد و مانند روش‌های دیگر نمای عروسکی ندارد. امروزه این تکنیک با نام FIT دقت بیشتر یافته و نتایج بسیار شگفت انگیزی را در کاشت مو رقم می‌زند.

رفع ریزش مو در مرکز تخصصی کاشت مو ایران نوین

مرکز کاشت مو نوین، با بیش از سیزده سال فعالیت در زمینه ترمیم مو، کاشت مو، پیوند مو طبیعی و کاشت ابرو با برخورداری از بورد حرفه ای و تخصصی فلوشیپ پیوند مو از کانادا افتخار دارد که در زمینه رفع ریزش مو و طاسی با ارائه خدمات کاشت مو به روش FIT، کاشت مو به روش FUT، کاشت مو به روش PRP، کاشت مو به روش ترکیبی FUT+FIT و کاشت مو فوق ترکیبی یکی از پیشتازان صنعت پزشکی در امر زیبایی و کاشت مو باشد. این مرکز با استفاده از پرسنل متخصص، مجرب و متعهد نشان داده در زمینه کسب رضایت متقاضیان در دستیابی به نتایج مطلوب و تراکم بالای کاشت یکی از بهترین ها در امر کاشت مو در ایران می باشد. هدف ما آگاهی بخشی واقعی و ایجاد انتظارات منطقی، منطبق بر علم روز به متقاضیان کاشت مو طبیعی بر پایه بالاترین کیفیت کاشت می باشد . "صداقت و رضایت" از اهداف اصلی پرسنل و مدیریت کلینیک کاشت مو طبیعی نوین است که سیزده سال سابقه ما خود گواهی بر این امر بوده است. کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X