ترمیم مو و کاشت مو در آسیای شرقی

ترمیم مو و کاشت مو در آسیای شرقی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

ترمیم مو و کاشت مو در آسیای شرقی

کاشت مو در آسیای شرقی (چینی ها، ژاپنی ها، کره ای ها) از اکثر لحاظ و جنبه ها به ترمیم مو به روش جراحی در میان افراد سفیدپوست قفقازی شباهت دارد. در پیوند مو، به طور خاص و قابل توجهی  تفاوت های فرهنگی و تفاوت هایی که وابسته به کالبد شناسی می باشند میان افراد اسیای شرقی و مردمان سفید پوست قفقازی وجود دارد که می توانند بر گزینه ی انتخابی فرایند تاثیر گذار باشد.

ویژگی های وابسته به کالبد شناسی

افرادی که در آسیای شرقی زندگی می کنند دارای موهای منحصر به فرد ضخیم تری می باشند، نسبت به افراد قفقازی، اما تعداد موهای کمتری در هر سانتی متر مربع از پوست سر آن ها رشد می کند (میزان پرپشتی موهای آن ها کمتر است). هرچند ضخامت بیشتر فولیکول های موهای افراد قفقازی موجب می شود موهای آن ها پرپشت تر به نظر برسد. در جراحی کاشت مو در آسیای شرقی ، ناحیه ی بیشتر و گسترده تری برای بدست آوردن موی دهنده باید حاصل گردد به این منظور که تعداد موهای کافی مورد نیاز برای کاشت بدست آید. ویژگی سر افراد اسیای شرقی از نظر شکل، "گردتر " از سر افراد قفقازی می باشد که دارای سری به حالت کشیده و باریک هستند. محل قرار گیری مو در سر افرادی که در آسیای شرقی زندگی می کنند باید سازگار با شکل سر آن ها باشد، در مورد افراد قفقازی نیز این مسئله حائز اهمیت است. در میان زنان آسیای شرقی طاسی پراکنده ( که به صورت پخش کننده ای باعث نازک شد موهای سر می گردد) دارای شیوع بیشتری نسبت به زنان قفقازی می باشد. مردمان آسیای شرقی با درصد کمتری در مقابل مردمان آفریقایی و با درصد بیشتری در مقایسه با افراد سفید پوست قفقازی دارای شانس بیشتری در مورد بهبود یافتن زخم و التیام محل صدمه دیده با تشکیل کلوید و انعقاد خون، در پاسخ به جراحت های پوستی می باشند. سابقه ی تشکیل کلوید و منعقد شدن خون در محل زخم نیازمند یک سری ارزیابی هایی قبل از انجام فرایند جراحی می باشد.

ویژگی های فرهنگی

آداب و رسوم و فرهنگ هر شخصی بر روی انتخاب فرد با توجه به محل قرارگیری خط رویش مو، میزان پوشش پوست سر، و سایر فاکتورها و عوامل کاشت مو در آسیای شرقی ، تاثیرگذار است. افراد ساکن در آسیای شرقی ممکن است انتظارات متفاوت داشته باشند، در رابطه با اینکه توقع دستیابی به چه نوع ظاهری را از طریق فرایند کاشت مو دارند. برای بیمار و پزشک متخصص ضروری و واجب است که در مورد پیامد و نتیجه ای که بعد از فرایند عمل ترمیم مو می توان انتظار داشت، با یک دیگر به اتفاق نظر برسند و در مورد همه ی مسائل شناخت مشترکی داشته باشند. در حالی که به نظر میرسد از دست دادن و ریزش مو پوست سر مردان آسیای شرقی را بیشتر نگران می کند، اما برخی از زنان آسیای شرقی و یا همسران آن ها از ریزش مو قسمت شرمگاهی زنان اظهار نگرانی می کنند. ریزش مو قسمت شرمگاهی و یا عدم رشد موهای این قسمت، مسئله ای است که بیشتر در میان زنان آسیای شرقی رایج می باشد تا زنانی که از تبار و اقوام دیگر می باشند. کاشت مو های قسمت شرمگاهی ممکن است به عنوان فرایندی که موجب شود زنان آسیای شرقی اعتماد به نفس خود را باز یابند تلقی گردد.

منبع : کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X