پزشک کاشت مو

پزشک کاشت مو

11 تیر ، 1401
کلینیک ایران نوین

پزشک کاشت مو | دکتر کاشت مو

به عنوان یک بیمار می دانیم که مهم ترین تصمیم در بازگرداندن موهای از دست رفته (ریزش مو )، پزشکی کاشت مویی است که انتخاب می کنیم . مهارت ، تجربه، استعداد و درنهایت نتیجة نهایی که در پزشکان ترمیم مو و پیوند مو حاصل می شود نیز به طور گسترده ای متفاوت است. این مهم است که شما درباره پزشک کاشت مو و پیوند مو خود تحقیق کرده و او را عالمانه انتخاب کنید. گذشته از تمام این ها، کسی که شما انتخاب می کنید تعیین خواهد کرد که موهای جدیدتان برای بقیه عمر شما تا چه حد طبیعی و پرپشت باشد.

پزشک کاشت مو

ما پیشنهادات زیر را جهت انتخاب یک پزشک کاشت مو مناسب برای شما داریم:

آیا یک پزشک کاشت مو دسترسی جامعی به ترمیم مو، روش های ترمیم مو و پیوند مو دارد؟ پزشک شما باید به شما کمک کند تا همة گزینه ها و روش های ترمیم مو و پیوند مو به دست آمده با جراحی و بدون عمل جراحی را دانسته و مورد ارزیابی و بررسی قرار دهید.

کاشت مو

کلینیک ترمیم مو و پیوند مویی را انتخاب کنید که به جای این که روی تجارت متمرکز باشد روی بیمار متمرکز باشد. برخی از کلینیک های کاشت مو، پیوند مو و ترمیم مو بر درآمد، سرعت انجام کاشت مو و ترمیم مو و تعداد بیماران متقاضی پیوند مو و ترمیم مو تأکید دارند به جای این که بر اختصاص زمان و مراقبت های فردی مورد نیاز برای رسیدن به نتایج مطلوب تأکید داشته باشند. این عملیات تجاری به طور معمول با تکیه بر تبلیغات سنگین است که جلب بیمار می کنند تا رضایت بیمار یا تعداد افراد ارجاع شده به پزشک کاشت ، پیوند مو و ترمیم مو  .

بهترین فوق تخصص و دکتر پیوند مو در ایران و تهران

یکی از عمده ترین مشکلات مراجعین به مطب های دکتر پیوند مو ، ریزش مو است. از همین رو پیوند مو به عنوان رایج ترین راه حل درمانی ریزش مو شناخته شده است. افراد با از دست دادن موی خود، اعتماد به نفس و حس زیبایی خود را نیز از دست داده و هرچه بیشتر در جهت رفع این معضل می کوشند.

بهترین دکتر پیوند مو

پیوند مو یا کاشت مو روشی دائمی است چون موهای کاشته شده نسبت به هورمون DHT مقاوم هستند. متخصص پیوند مو بر اساس نوع ریزش ممکن است روش های متفاوتی را برای پیوند مو پیشنهاد می دهد.  موهای کاشته شده بر خلاف کلاه گیس که با رنگ طبیعی مو کاملا مطابقت ندارد دقیقا شبیه موهای فرد میباشد چون موهای کاشته شده از قسمت دیگری از سر به قسمت طاس منتقل شده است و دقیقا موی خود فرد است.

انتخاب بهترین دکتر کاشت مو در تهران و ایران

به طور کلی بهترین راه برای پیدا کردن یک دکتر پیوند مو ، مشورت با یک پزشک متخصص پوست مورد اطمینان یا دیگر بیماران است. همین طور شاید بتوان گفت بدترین روش برای انتخاب یک پزشک مطمئن، اعتماد به هجوم تبلیغات مراکز غیر تخصصی مختلف است. در واقع شما باید از انجام عمل کاشت مو در هر مطب، کلینیک و مرکز زیبایی که هزینه های خود را به جای مراقبت از بیمار بر تبلیغات خود متمرکز نموده اند خودداری کنید. همچنین اگر پزشکی را پیدا کردید که مورد اطمینان شما بود، تحقیقات درباره آن پزشک در اینترنت نیز می تواند به شما کمک نماید.

فوق تخصص پیوند مو

چگونه بهترین پزشک کاشت مو در ایران را پیدا کنیم؟

انتخاب متخصص پیوند مو در تهران و یا ایران کار سختی نیست به شرطی که بدانید چطور باید یک پزشک کاشت مو حاذق را تشخیص دهید. قبل از ورود به هر مرکزی ( مطب، کلینیک یا بیمارستان) به تابلوی متخصص پیوند مو  بر روی نمای ساختمان دقت کنید. خبره ترین پزشکان کاشت مو، متخصصین پوست و مو با سابقه چندین ساله در این زمینه هستند.

بهترین گزینه برای انتخاب متخصص پیوند مو ، تخصص آکادمیک پزشک در جراحی زیبایی میباشد

یک متخصص پیوند موی حرفه ای در طول دوره تخصص (در بیمارستان های پوست دانشگاهی ) شناخت کامل از بافت پوست سر و فولیکول های مو پیدا می کند. در واقع یک جراح پوست و مو علاوه بر داشتن مهارت در زمینه‌های تعامل با بیمار، مراقبت‌های تروما و تکنیک‌های پایه‌ای جراحی، آموزش‌هایی نیز در برخی زمینه‌های تخصصی مانند پیوند بافت و اصلاح فرم بدن دیده است.

سابقه و تحصیلات پزشک متخصص مو

پزشک کاشت مو

در انتخاب یک جراح متخصص و پزشک کاشت مو ، اولین چیزی که باید بدانید، مهارت های پزشک کاشت مو است. پزشک مورد انتخاب شما باید حتما بورد تخصصی پوست یا جراحی پلاستیک داشته باشد. اگر هیچ یک از تخصص های فوق را نداشته باشد، شما باید درباره دلایل فعالیت وی در زمینه مو و کاشت مو بپرسید. از مزایای مراجعه به یک دکتر کاشت مو این است که وی آموزش های دوره رزیدنسی خود را در زمینه درمان های دارویی و جراحی بیماری های پوست، مو و ناخن گذرانده است بنابراین یک پزشک متخصص مو یا متخصص پوست (درماتولوژیست) بهترین و قابل ترین فرد برای تشخیص دقیق کم مویی شما و پیدا کردن بهترین و متناسب ترین راه حل برای رفع آن است.

عضویت در انجمن تخصصی بیماری های پوست و مو و داشتن گواهینامه از مراکز علمی جهانی مانند انجمن جراحی ترمیم مو آمریکا و ...، دریافت جایزه از کنگره های بین المللی از مزیت های یک پزشک کاشت مو می باشد.

پرس و جو درباره تألیفات و نوشته های پزشک متخصص کاشت مو یا همکاری در نگارش کتب و مقالات عملی و تحقیقات در زمینه کاشت مو و پیوند مو ، نیز به شما در انتخاب فوق تخصص پیوند مو و کاشت مو کمک می کند. انتشار مقالات و کتب علمی نشان دهنده این است که پزشک کاشت مو ایده ها و تجربیات خود را با سایر متخصصین به اشتراک می گذارد تا بتواند خدمات بهتری را به بیماران خود ارائه داده و مراقبت های پزشکی خود را توسعه دهند.

تکنیک های جراحی کاشت مو

شاید بزرگترین تصمیمی که در زمان اقدام شما به کاشت مو گرفته می شود این است که آیا پزشک متخصص برداشت مو را توسط نوارهای بلند و باریک از طریق روش FUT انجام می دهد یا این کار را از طریق روش FUE با برداشت فولیکول های جداگانه انجام می دهد. هر یک از این روش ها، مزایا و معایب خاص خود را دارند که اهمیت آن ها در فهم و درک صحیح از هر روش و انتخاب بهترین و مناسب ترین روش با توجه به شرایط بیمار می باشد.

واضح است که اگر یک پزشک کاشت مو تنها در یک روش تخصص داشته باشد، بدون توجه به شرایط پوست و موی بیمار، وی را به انتخاب روش مورد تخصص خود ترغیب می کند. در زمان تصمیم گیری برای کاشت مو، حتماً با دکتری که به تمام روش های ترمیم مو و کاشت مو تسلط دارد مشورت کنید تا بتوانید بهترین روش را برای خود انتخاب کنید. همچنین برای اطمینان بیشتر می توانید با چند پزشک متخصص مو مشورت نمایید. اگر در مورد روش مناسب برای کاشت موی خود به نتیجه رسیدید، می توانید به یک دکتر متخصص که همان روش را به خوبی انجام می دهد مراجعه نمایید.

روش FUT

اگر روش FUT را انتخاب کردید، حتماً مطمئن شوید که تیم جراحی برای تشریح و تجزیه فولیکول ها بر روی نوار برداشت شده از میکروسکوپ هایی با بزرگنمایی خوب استفاده کرده یا با چشم غیر مسلح این کار را انجام می دهند. میکروسکوپ های استریو به پزشک متخصص و تیم جراح وی این امکان را می دهند تا گرفت ها را به دقیق ترین صورت ممکن تجزیه نموده و مناسب ترین تار مو را برای کاشت انتخاب نمایند. همچنین از برای اطمینان از بهداشت محیط و داشتن تجهیزات به روز، از اتاق عمل بازدید داشته باشید. در این بازدید شما باید ببینید که به تعداد کافی برای پرسنل تیم جراحی میکروسکوپ وجود داشته باشد. 

تنها به گواهینامه های دوره تخصصی پیوند مو اعتبار نکنید.

اخذ گواهینامه از دوره های چند روزه و چند ساعته از یکی از کنگره های خارجی دلیل قانع کننده ای برای آن نیست که یک پزشک عمومی، خود را متخصص پیوند مو از آمریکا یا اروپا اعلام کند. چه بسا این افراد خدمات پیوند مو و ابرو را با قیمتی بسیار نازل ارائه می کنند و در مقابل دانش کافی نیز برای انجام عمل پیوند مو ندارند.

این پزشکان بر خلاف متخصصین واقعی پوست و مو توانایی و دانش چندانی در شناخت علمی و تخصصی مشکلات ندارند . تنها به تجارب و هرچه پیش آید خوش آید بسنده میکنند. دقت کنید که متخصص پیوند مو انتخابی شما حتما متخصص پوست، مو و زیبایی با مدرک معتبر آکادمیک باشد. مدرک معتبر تخصصی به نام پیوند مو در ایران و دنیا وجود ندارد. از دیگر ویژگی های منحصر به فرد یک متخصص پیوند مو داشتن صبر و حوصله و دقت زیاد در انجام کارهای ظریف است.

منبع: کلینیک تخصصی پیوند مو ایران نوین

 
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X