ناگفته های روش کاشت مو بدون جراحی

ناگفته های روش کاشت مو بدون جراحی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

 کاشت مو بدون جراحی

ریزش مو و کم پشت بودن موهای ناحیه ی سر در مردان و برخی زنان علاوه بر جنبه ی زیبایی ، باعث اعتماد به نفس پایین می گردد . در دنیای امروز جراحی زیبایی، روش های مختلفی جهت پیوند مو و کاشت مو وجود دارد . به طور معمول عمل های کاشت مو با عنوان جراحی زیبایی شناخته می شوند . اگر به دنبال انجام کاشت مو بدون جراحی و به شیوه های غیر تهاجمی هستید ، روش FIT برای شما بسیار مناسب است .

در روش های جراحی کاشت مو ،حجم مورد نیاز از فولیکول های مو با عمل جراحی از پشت سر فرد برداشته می شود و در نهایت محل جراحی نیز بخیه می گردد ، مانند شیوه ی کاشت مو در روش رایج FUT که نوار باریکی از موها با جراحی برداشته و در محل مورد نظر پیوند زده می شوند . بسیاری از افراد از جراحی ، انجام بخیه و جای زخم متاثر از آن ترس و اضطراب زیادی دارند ، لذا به دنبال شیوه های کاشت غیرجراحی مو هستند . [caption id="attachment_19394" align="aligncenter" width="600"] کاشت مو بدون جراحی[/caption]

کاشت مو بدون جراحی چیست؟

آیا شما موهای خود را به دلیل الگوی ریزش موی مردانه از دست داده اید؟ آیا می خواهید از روش کاشت مو بدون جراحی استفاده کنید؟ خیلی افراد دیگر نیز ممکن است مشکل شما را داشته باشند. 95% از مردان به دلیل طاسی آندروژنیک دچار ریزش مو شده اند و به دنبال راه حلی برای داشتن موهایی با ظاهر طبیعی و پرپشت هستند. خبر خوب این است که در قرن 21 ام راه های جدیدی برای بازیابی حجم موهای از دست رفته وجود دارد کاشت مو بدون جراحی روشی است که بدون عوارض و خارش پس از کاشت مو و درد و خونریزی انواع ریزش مو نظیر آلوپسی، ریزش موی زنانه، ریزش موی مردانه و ... را پوشش می دهد. بعد از عمل کاشت مو بدون عمل جراحی ، شما ظاهر طبیعی خود را باز خواهید یافت و شما به این نتیجه خواهد رسید که نتیجه این عمل در مقابل هزینه کاشت مو پرداخت شده توسط شما ارزش داشته است.

عمل کاشت مو بدون جراحی چگونه انچام می شو.د؟

آیا شما هم از آن دسته از افراد هستید که تمایلی به انجام عمل جراحی نداشته اما در عین حال موهایی پرپشت و سالم می خواهید. بنابراین می توانید از عمل کاشت مو غیر جراحی استفاده کنید. در این روش، یک پوسته پوشانده شده از موهای طبیعی بر روی پوست سر فرد کار گذاشته می شود. وقتی که این پروتز یا پوسته بر روی سر فیکس شد، می توان با موهای سر خود فرد ترکیب شود تا ظاهری طبیعی برای وی ایجاد شود. در این عمل، دقت می شود که رنگ و ضخامت موهای کاشته شده با موهای طبیعی خود فرد هماهنگی داشته باشد.

هزینه کاشت مو غیر جراحی

[caption id="attachment_19401" align="aligncenter" width="451"] کاشت مو با کلاه گیس[/caption] باید بدانید که بسته به واکنش شما نسبت به عمل، بودجه و شرایط ریزش موی شما روش های زیادی برای دستیابی به ظاهری طبیعی جهت پوشاندن موهای ریخته شده وجود دارد. علاوه بر این، کیفیت و هزینه کاشت مو بستگی به نوع موهای شما و و روش انتخابی برای چسباندن پروتز مو دارد.

مقایسه روش کاشت مو بدون جراحی و عمل جراحی کاشت مو

با توجه به افزایش مشکل ریزش مو در بین افراد، ترمیم مو دیگر روش جدیدی نیست. اما پیش از آنکه دست به هر گونه عمل کاشت مو بزنید، بهتر است درباره تفاوت های عمل های کاشت مو با جراحی و بدون جراحی آگاهی داشته باشید. از آنجایی که در روش کاشت مو بدون جراحی امکان رشد مجدد مو وجود ندارد. نواحی طاس سر شما را کمتر نشان خواهد داد. اغلب کارشناسان، امروزه از دو روش کاشت مو بدون جراحی استفاده می کنند. در روش اول از تکه های موی طبیعی انسان برای دستیابی به ظاهری طبیعی تر استفاده می کنند. در روش دوم، از داروهای خوراکی استفاده می شود اما واقعیت این است که این داروها به اندازه ای که تبلیغ می شود مؤثر نیستند و نمی توانند به اندازه روش های عمل کاشت مو در پوشاندن طاسی سر موفق باشند.

عمل جراحی کاشت مو

عمل کاشت مو به روش FIT

در روش کاشت مو بدون جراحی FIT ، پس از کوتاهی موهای سر ، جراح با بیحسی موضعی و با کمک پانچ های مخصوص فولیکول های سه یا دو تایی از موهای پشت سر فرد که در برابر اثرات هورمون های مردانه مقاومند ، را از عمق سه تا چهار میلی متری جدا ساخته و با جدا سازی این فولیکول ها از پوست و چربی اضافه ، آنها را مجددا با پنس های بسیار کوچک در شکاف های میلی متری که با تیغ های بسیار نازک و کوچک ایجاد شده اند با دقت بالا در ناحیه ی مورد نیاز از سر پیوند می زند . قبل از پیوند مو ،ایجاد خط رویش طبیعی در زیبایی مو پس از کاشت مو بسیار مهم و ضروری است که این کار توسط متخصص با تجربه امکان پذیر خواهد بود . در روش FIT دیگر به بخیه زدن جای فولیکول های برداشته شده ی مو نیازی نبوده و جای آنها پس از یک هفته بهبود می یابد و پس از بلند شدن موها ، اصلا مشخص نخواهد بود .

مزایای روش FIT

در روش FIT ، تراکم کاشت به تعداد گرافت ها و وسعت ناحیه ی مورد نظر بستگی دارد . زمان انجام کاشت مو در روش FIT به تعداد گرافت ها و سرعت عمل متخصص مو وابسته است که در برخی افراد ، سه الی چهار روز زمان می برد . افراد دارای بانک موی مشکی ، ضخیم و پرپشت مناسب پیوند مو به روش FIT هستند ، زیرا هنگام خارج نمودن فولیکول های مو توسط پانچ اگر موها ضخیم نباشند ، بسیاری از آنها از بین می روند . از آنجا که تعداد فولیکول های سالم خارج شده از پوست در روش FIT کمتر از موهای برداشته شده به روش FUT و یا روش ترکیبی این دو شیوه است ، بنابراین روش کاشت مو بدون جراحی FIT کاملا جایگزین روشFUT نخواهد بود و با توجه به شرایط بیمار باید روش کاشت مناسب توسط متخصص انتخاب گردد . منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X