درمان طاسی سر

درمان طاسی سر

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

درمان طاسی سر

موهایی که امروز داریم، ممکن است فردا از بین بروند؛ اما خوشبختانه علم بیولوژی پیشرفت زیادی در این زمینه داشته است و جای هیچ نگرانی نیست. دانشمندان با استفاده از ابزارهای جدید و قدرتمند توانسته اند زبان شیمیایی و پیچیده بدن را بخوانند و نحوه درمان طاسی و ریزش مو را پیدا کنند. با گذشت زمان از بین رفتن مو در بالا ی سر ادامه می یابد و گاهی اوقات، ریزش موهای اطراف و بغل سر نیز منجر به طاسی کامل می شود. این قضیه در آقایان خیلی زیاد اتفاق می افتد. اگر شما دارای چهره ای مردانه هستید و به ظاهر خود اهمیت می دهید، گزینه های خاصی برای درمان وجود دارد.

ماینوکسیدیل برای درمان طاسی سر

از ماینوکسیدیل استفاده کنید. مایندوکسیدیل دارویی است که برای درمان طاسی سر و ریزش مو استفاده می شود. این دارو فولیکول های مو را تحریک می کند و به طور مستقیم روی پوست سر اعمال می شود.

  • مایندوکسیدیل باعث می شود ریزش مو آرام تر صورت بگیرد و هم چنین برخی مردان رشد موهای جدید را تجربه می کنند. با این حال اگر استفاده از این دارو را متوقف کنید، ریزش مو ها ادامه پیدا می کند. پس مصرف دارو را ادامه دهید تا نتایج آن را مشاهده کنید.
  • ماینوکسیدیل ممکن است باعث خارش، جوش های پوستی، آکنه، سوزش، التهاب و تورم شود.
  • عوارض جانبی جدی که ممکن است بر اثر دارو اتفاق بیوفتد شامل تاری چشم، درد قفسه سینه، سرگیجه، کمر درد و ضربان قلب نامنظم می باشد.

با دکتر خود مشورت کنید و اگر می توانید فیناستراید مصرف کنید.

فیناستراید قرصی تجویز شده است که از ماینوکسیدیل قوی تر است. کار این قرص اتصال آنزیم هایی است که باید تستسترون آزاد کرده و به آن را به  DHT تبدیل کنند.

  • تازمانی که شما این قرص را مصرف می کنید، ریزش مو را کاهش می دهد. با این حال اگر مصرف آن ها را قطع کنید ریزش مو در عرض یک سال باز می گردد.
  • عوارض جانبی ناشی از مصرف فیناستراید ممکن است شامل خلط ،عرق، سرگیجه و اختلال نعوظ و کاهش میل جنسی باشد.

انجام پیوند مو

در پیوند مو تکه های کوچکی از پوست سر را به قسمت های بالایی پیوند می دهد. این کار معمولا در طی چند جلسه انجام می شود و نتایجی دائمی و موثر دارد.

  • قبل از انجام پیوند مو، بی حسی موضعی انجام می شود.
  • هزاران مو را می توان تنها در یک جلسه پیوند داد.
  • پیوند مو می تواند باعث آسیب و خون ریزی شده و همچنین خطر عفونت نیز وجود دارد.
 روش پیوند مو تقریبا یک راه حل دائمی برای بازگرداندن موهای ریخته شده است. منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X