درباره مزایای میکروپیگمنتیشن موی سر بیشتر بدانید

درباره مزایای میکروپیگمنتیشن موی سر بیشتر بدانید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

 درباره روش میکروپیگمنتیشن موی سر بیشتر بدانید

دوره زمانه عوض شده است. روش های جدید با تکنولوژی پیشرفته جایگزین متد های قدیمی شده اند . به عنوان مثال تاتو روشی مرسوم و قدیمیست که همه با آن آشنایی داریم. این روزها این روش به عالم پزشکی راه یافته است اما نه به همان شیوه قدیمی. بلکه تحولی در این متد ایجاد شده و به صورت میکروپیگمنتیشن ارائه میشود. این روش در عالم طب و پزشکی به قدری طرفدار پیدا کرده است که تب استفاده از آن همه جا را فرا گرفته است. مخصوصا استفاده از مزایای میکروپیگمنتیشن موی سر و یا ابرو که تحولی شگرف در بازسازی ظاهر موی از دست رفته ایجاد میکند بسیار پرکاربرد است.

فرق میکروپیگمنتیشن با تاتو در چیست؟

میکروپیگمنتیشن در ظاهر و یا تعریف تفاوتی با تاتو ندارد. در واقع همان تاتوی خودمان است. اما این عمل امرزه به روش بهداشتی و زیر نظر متخصص انجام میشود. صد در صد لوازم مورد استفاده در این روش نیز پیشرفته تر هستند و خطرات جانبی به همراه نخواهند داشت.

دیگر تفاوت مهم میکروپیگمنتیشن با تاتو شکل ظاهری آن میباشد. میکروپیگمنتیشن ظاهری شکیل تر و نزدیک به واقعیت دارد. به عنوان مثال در میکروپیگمنتیشن با ترسیم نقطه های کوچک رنگی یا خطوط باریک هاشورمانند، ظاهری بسیار شبیه به موی واقعی در ناحیه مورد نظر شکل میگیرد.

مزایای میکروپیگمنتیشن موی سر در پزشکی چیست؟

میکروپیگمنتیشن را در روش پزشکی، کاشت رنگدانه در زیر پوست تعریف میکنند. میکروپیگمنتیشن در عالم زیبایی کاربرد بسیاری برای زیبایی در حوزه ابرو، پلک و لب دارد. اما در حوزه پزشکی مزایای میکروپیگمنتیشن موی سر برای طاسی یا کم پشتی موهای سر و مخفی کردن اسکارها مورد استفاده قرار میگیرد.

 در متد نوین میکروپیگمنتیشن پوست سر روش کار بدین صورت است تا با استفاده از رنگ دانه های تیره شرایطی را فراهم سازند، فضای خالی بین موها پوشانده شود. این روش موجب پرپشت نشان دادن موهای سر میشود. موهای سر را پرپشت تر نشان دهد.

میکروپیگمنتیشن موی سر را چگونه انجام میشود؟

میکروپیگمنتیشن موی سر با متد جدید و بدون هیچ خطری انجام میشود. در گذشته روش های متعدد همچون تاتو یا خالکوبی خطرات ابتلا به بیماری ایدز، پددی آمدن گوشت اضافه و ... را به همراه داشت. اما میکروپیگمنتیشن موی سر با دستگاه مخصوص کانلا ایمن و با بیحسی موضعی انجام می شود.

دستگاه میکروپیگمنتیشن یک سوزن ظریف دارد که با سرعت زیاد حرکت می کند و با هر ضربه سوزن از اپیدرم رد می شود و ذره ای از رنگ را وارد پوست می کند که به صورت نقطه رنگی کوچک دیده می شود. از قرارگرفتن تعداد بسیار زیادی از نقطه های رنگی در کنار هم تصویری بوجود می آید که شبیه موی طبیعی سر است.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X