از ماینوکسیدیل برای درمان ریزش مو غافل نشوید

از ماینوکسیدیل برای درمان ریزش مو غافل نشوید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

از ماینوکسیدیل برای درمان ریزش مو غافل نشوید

بطور میانگین از هر ۴ مرد یکی از آنها مبتلا به طاسی الگوی مردانه است و قبل از ۳۰ سالگی شروع به از دست دادن موهای خود می کند. اگر شما هم جزو این افراد هستید باید بدانید که اولا شما تنها کسی نیستید که چنین مشکلی دارد و ثانیا این یک مشکل بسیار رایج است. در این مطلب ما به معرفی یکی از کارآمدترین روش های درمان ریزش مو یعنی استفاده از ماینوکسیدیل می پردازیم.

هر کسی به شیوه ای متفاوت با ریزش موهایش کنار می آید. ممکن است برای شما از دست دادن موهایتان چندان مهم نباشد؛ زیرا شما یک خط فک زیبا، ابروانی پرپشت و شکل سر خوبی دارید، همچنین موهای صورتتان نیز رشد مناسبی دارند. پس ریزش مو برای شما مشکل چندانی ایجاد نمی کند.

اما از طرف دیگر مردانی هستند که اگر طاس شوند جذاب نخواهند شد. اگر شما جزو این گروه هستید ممکن است به دنبال درمانی برای جلوگیری از ریزش مو باشید، بخصوص اگر در سنین جوانی به سر می برید.

ماینوکسیدیل ، مطمئن ترین درمان ریزش مو

اگر شما به دنبال درمانی برای جلوگیری از ریزش موهایتان باشید، به احتمال زیاد اول در گوگل جستجو می کنید. به نظرتان چه چیزهایی پیدا می کنید؟ استفاده از روغن مار یا امثال این راه حل های طبیعی چیزی جز اتلاف وقت و پول شما را به همراه نخواهند داشت. بنابراین برای پیدا کردن محصولاتی که واقعا موثر باشند، شما باید جستجوی عمیق تری انجام دهید.

ماینوکسیدیل یکی از معتبرترین داروهای مورد تائید FDA برای درمان ریزش مو است. ماینوکسیدیل در ابتدا یک داروی خوراکی برای درمان فشار خون بالا بود و پس از مدتی، رشد مو در همه جای بدن بیماران مشاهده شد و بدین ترتیب ماینوکسیدیل به عنوان درمانی برای ریزش مو متولد شد.

در واقع کار ماینوکسیدیل تحریک فولیکول مو است. این ماده با گسترش عروق خونی، اجازه می دهد که اکسیژن، مواد مغذی و خون بیشتری به فولیکول های مو برسد. با این حال این ماده هیچ کاری برای جلوگیری از کاهش فولیکول های مو توسط  DHT انجام نمی دهد.

نحوه استفاده از ماینوکسیدیل بدین صورت است که دو بار در روز و با یک فاصله ۸ ساعته، ۱ میلی لیتر ماینوکسیدیل مایع را در سرتاسر پوست خود استفاده کنید. نتایج درمان با ماینوکسیدیل بین ۲ تا ۶ ماه پس از شروع درمان قابل مشاهده است. شما می توانید این دارو را از تمام داروخانه های اطرافتان خریداری نماید.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X