جدیدترین روش کاشت مو در دنیا

جدیدترین روش کاشت مو در دنیا

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

جدیدترین روش کاشت مو در دنیا

ریزش مو یک مشکل وحشتناک است. این مشکل می تواند اعتماد به نفس فرد را از بین ببرد و احساس افسردگی او را تشدید کند. حدود ۴۰ درصد از زنان و ۷۰ درصد از مردان با افزایش سنشان شاهد ریزش مو یا از دست دادن کامل موهایشان در برخی از قسمت ها خواهند بود. اگر چه در حال حاضر درمان های متعددی برای مبارزه با این مسئله وجود دارد اما همه آنها به خوبی کار نمی کنند. با این حال، دانشمندان جدیدترین روش کاشت مو را پیدا کرده اند که ممکن است به درمان بهتر ریزش مو منجر شوند.

پیوند مو ، راهی برای درمان ریزش مو

پیوند مو راه حل دائمی و موثر برای زنان و مردانی است که از ریزش مو ناگهانی رنج می برند. خوشبختانه اخیرا پیشرفت های علمی زیادی در این زمینه وجود داشته است و این نوآوری ها قطعا می تواند این مشکل را در سال های آینده درمان کند.

دانشمندان موسسه تحقیقات پزشکی سانفورد برنهام ، کالیفرنیا، راهی برای ایجاد موهای جدید با استفاده از سلول های بنیادی پلورپوفنت پیدا کرده اند. به گفته آنها، این تکنیک جدید، بسیار موثرتر نسبت به روش های موجود در پیوند مو است. آنها تکنیک هایی را ایجاد کرده اند که hPSC ها (سلول های بنیادی پلورپوفنت انسانی) را قادر می سازد تا به سلول های پاپیلای درماتومی تبدیل شوند، که مسئول تعادل چرخه رشد مو و تشکیل فولیکول های مو هستند.

[caption id="attachment_19815" align="aligncenter" width="497"] جدیدیترین روش کاشت مو[/caption]

جدیدترین روش کاشت مو

علم FUE (Follicular Unit Extraction) نیز به شدت پیشرفت کرده است. روشهای کارآمدتر و جدیدتر پیوند مو FUE به شدت افزایش یافته است. یکی از روش کاشت مو ، روش استخراج فولیکول مو از ریش و پیوند آن به سر بیمار است. موهای صورت در فاز رشد باقی می ماند و در مدت زمان کوتاهتری نسبت به موهای دیگر بدن، وارد مرحله فرسایش می شوند. این به معنی این است که مو صورت پیوند شده، یک فولیکول در حال رشد برای مدت زمان طولانی باقی خواهد ماند. و در نتیجه، یک شفت موی بلندتر برای حجم بیشتر و بهتر ایجاد خواهد کرد.

در یک تحقیق علمی دیگر، درمانPRP  را به عنوان یک روش درمانی برای زنان و مردان مبتلا به ریزش مو به رسمیت شناخته است. این یک روش غیر جراحی برای افرادی است که نیاز به تحریک رشد مو برای شرایط ریزش مو دارند. در نتیجه تمام این مطالعات علمی و تحقیقات، PRP به عنوان یک روش پزشکی طبیعی اتولوگ برای تحریک پوست سر و مو استفاده می شود.

جدیدترین روش کاشت مو در دنیا، روش sut می باشد. روش sut این امکان را فراهم نموده است که بتوان تا 14000 تار مو را در هر جلسه بدست آورد. مزایای روش sut به شرح زیر می باشد:
  • ایجاد تراکم بالای موهای کاشته شده
  • کیفیت بالای موهای کاشبه شده
  • امکان انجام تمامی مراحل تنها در یک جلسه
  • سرعت بالای کاشت مو
  • نیاز به نیروی انسانی کمتر در مقایسه با سایر روش ها
  • روش غیر تهاجمی بوده و منجر به درد و خونریزی نمی گردد

قیمت انجام جدیدترین روش کاشت مو

قیمت انجام هر کدام از روش های کاشت مو به تعداد تار موی مورد نیاز برای پوشش دهی مناطق خالی از مو، ناحیه کاشت مو، تخصص پزشک، تعرفه های بیمارستان و ... بستگی دارد. به همین دلیل قبل از مراجعه به پزشک نمی توان قیمت دقیقی برای آن مشخص نمود.
از دیگر خدمات گروه نوین تکنیک میتوان به موارد زیر اشاره کرد : ترمیم مو  پیوند ابرو قیمت کاشت مو پزشک کاشت مو
کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X